bugün

hosgelen bir caylak.

edit:cabucak yazar olarak aramiza katilmistir.
sevdigimiz saydigimiz bi turkucu*.. sevmedigimiz, kose bucak kactigimiz bir amerikan yemegi..
sevip sevmeyecegimizi yakinda anlayacagimiz bir yazar kisisi. *
balkanlarda bir atasözü vardır;

(bkz: doğru söz yemin istemez)
diye.
doğruları söylemesi hasebiyle balkanları akıla getiren yazar.
fazlaca muhabbet etmeye fırsat bulduğum yapışık ikizler gibi zirve boyunca ayrılamadığım yazar.. *
bir şeyler alacakken karşılaştığım, bendeki aleti görmeden evvel iddialı konuşup, öğretisini almış çekirge. ahahahah ualan hala gülüyorum. "gel benim asistanım ol" dedi yahu. ahahahaha.
hakan şükür
meat loaf
galatasaray
zamane sözlük

anlatmaya belki yetmez ama özetlemeye yardımcı olur bu ana başlkılar...
benzetme sanatı yapmaya meraklı arkadaşa ben de misilleme yapıym bari

ben çamura atlamak istemiyorum.

gücüm de yetmiyormuş bak bak*

komik lan bu.

(bkz: sen yenisin galiba)
orta okuldayızdır. söyleşi için okula kompela gelmiştir. kompelaya türlü maymunluklar yapması için top atılır. şebek topçu öyle acaip top sektirmiştir ki kendisi bile ne yaptığını anlayamamıştır. ve uzaklardan meat loaf'ın sesi yükselmiştir:
-kazma.
gayet akil ve demokrat bir insan olduğuna kaniyim kendilerinin... *
sozlugun iq seviyesini yukselten kişi ben değil kendi soyluyor alenen olmasada. iq'm yettigince bir şeyler yazmaya calıştım kusura bakmasın.

not:sevmem boyle tanımadıgım kişilerin nickleri altına entry girmeyi ama ben iq su yuksek kişileri severim kendime samimi gordugumden yazdım herhalde.
ataturk somurusu yapilip para kazanilabilinecegini sanan yazar *. din somurusuyle karistiriyor sanirim.

edit an itibariyle de niye darbe yapmiyor ataturkcu genclik diye cikis yapmis yazar miskin miskin oturmayin diyor takip etmekte zorlaniyorum. ilgiyle izliyorum ama.
klavye basinda vatan kurtarmak sözünün yaratıcısı. kelimelerle olayları iyi analiz edip, ayarsa ayar, düşünceyse düşünce sonuna kadar dürüst dövüş yapan kişi. tanımam etmem, okurum.
(bkz: ailecek takip ediyoruz efendim) * * *
ing. rulo köfte
caylak olmus yazar. hic bir allah'in kuluda gecmis olsun dememis. sozlukte en cok nefret edilen yazarlardan biri kanimca. sebebi ise herhalde siyasi dusunculeri. ilginc. bir insani sevmek cok zordur ama nefret etmek cok kolaydir. fikirleriyle de zerre kadar ortak yonum yok. dusunculeri zit olsa da fikirlerini cok guzel bir sekilde sozluge dokuyordu. bir yazar bu kadar kolay harcanmamasi gerekir, bu kadar basit ve absurd bir sekilde caylak yapilmamasi gerekir. muhtemelen caylak olmasi su yuzundendir: "israrla siyasi icerikli ya da futbol icerikli entry girmek" dir. recep tayyip erdogan'i savunmasi gotunde patlamistir. nedense moderatorler yazarlarin hep kotu tarafini gormekle mesguller, iyi ve kaliteli islerini gormezler. zira umurlarinda degildir. polemik olmadikca kimse sesini cikarmaz. iyi de polemik her zaman kotu bir durumu teskil edicek diye bir sey yok ki. kaldi ki bazen ise yarar. bazilarinin gormek istemediklerini gormek zorunda birakir. her zaman bardagin dolu tarafina bakmamak gerekir. bos tarafina da bakmak gerekir. bos tarafina bakalim ki bos tarafi doldurmak icin cozum bulalim. ne diyim? gecmis olsun.

ha bu arada su klise lafi ben de kullanmak istiyorum. "tanimam etmem".
(bkz: fabrizzo)
(#1073191) yazısı itibari ile dikkatimi çekmiş (#1013951) yazısı ile ise hakkında düşüncelerimi netleştirmiş yazardır. olayları, kişileri çok düşünmesindir. türkiye de düşünenler (#1013951) yazısındaki gibi görülmektedir. kolay gelsindir.
post modern, yani asıl gericilerin, sittin sene anlayamayacağı özgür bir 'beyin'...
faşizmi de kafasına göre tanımlayıp diline pelesenk eden, sözlük ortamına 'salan' dantellektüel neo-tektipçilere, doğal olarak, hedef olmuş gerçek aydın ve agah insan... 'ulan sizin gibi kerameti kendinden menkul solcu(!) vs. olacağıma onun gibi faşist olurum' demek arzusundadır can...
f tipinde bir tatili hak edici yazarımızdır.
(#1073191)nolu yazısı ile dikkatimi çekmiş, (#1013951) nolu yazısı ile ise hakkında düşüncelerimi netleştirmiş, buralardan üstüne atlayıp yanaklarını öpesim, hay agzına saglık koydugun ayarın sesi bizim evden duyuldu diyesim geldigi yazardır.
kendisini tanımam fakat bugün kapıya postacı geldi bir tane, abi yeni ayarlarım var istermisin dedi. ben de dedim canım kimmiş o bakayım ayar veren? meat loaf dedi. ulan açtım bir okudum tam gedigine koymuş. helal olsun,eline, yüregine saglık.
F tipi hücrelere bölücülerin değil , yıkıcıların konulduğunu bilmeyen yazar.

Kafasına göre ahkam kesen , ama bi zahmet durup da - hımmm , operasyon sırasında devlete yol vermişti bu bebek katili bölücüler - diye düşünmemiş yazar. (doğruluğunu zannımca googledan araştırabilir,hala yazıyosa bi yerlerde)

F tipi hücerelere sadece dergi okuru olunduğu için bile girilebileceğini ; devletin izin verdiği , demokratik bir savaş karşıtı basın açıklaması sonrasında bile girilebileceğini ; kayıp oğlu-kızı için sokaklarda hakkını arayan bir anayken bile girilebileceğini vs.vs diye çoğaltılabilir örnekler..

Umarım bir gün , bir yerlerde tanışmak zorunda kalmaz o soğuk duvarlarla , ne ziyaretçi ne de hükümlü olarak..
kalıplaşmış düşüncelerin kabul gördüğü ve yeni düşüncelerin bir türlü dinleyici bulamadığı günümüzde, inandıklarını yazan bir yazar. tebrik edilendir.
bakın, atatürk ne güzel söylemiş "her şey olabilirsiniz ama sanatçı olamazsınız. " doğrudur. ama esasında her şey olunabilir de, böyle olabilir misiniz bu adam gibi, sıkar işte o...
zirve boyunca yerinden kalkmayıp benim fütursuz oynamamı bile iyi karsılamıs yazar kardeşimdir. nice zirvelere görüşmek üzere diyor ve ayrılıyorum buralardan.