1. 1.
  kürtlerin norveçlilerle akraba olduğunu iddia eden, das kapitali yalayıp yutmasına rağmen anayasanın ilk 4 maddesini bir kere olsun okumamış, pkk' nın ısrarla silahlı bir örgüt olduğunu görmezden gelip olayı sadece belli bir ideolojiye endeksleyen, propaganda konusunda hitler'in algılama yönetimi faaliyetlerini birebir uygulayan, psikolojik sorunlarından ötürü hukuksal süreç sona ermeden kendini yakan terörist. kardeşi de teröristtir. örgütün milis kaybettiği 90' lı yıllarda caney caney caney şarkısıyla sempatizan toplamaya çalışmıştır.
  15 -26 ... sirin baba
 2. 2.
  Tek başına Batman ilini örgütleyen PKK militanı.
  14 -2 ... east7894
 3. 3.
  Diyarbakır cezaevinde açlık grevlerini başlatmış, işkencelerin çok yoğun olmadığı dönemlerde cezaevi yönetiminin herkese sözü geçtiği için diyalog kurmaya çalıştığı militan. işkencelere tepki olarak kendisini yakmıştır.
  9 -1 ... hate
 4. 4.
  bilinenin aksine kendisini yakmamış asmıştır.
  2 -6 ... orloff
 5. 5.
  diyarbakır zindanındaki vahsete karsı kendisini newroz gecesi asan pkk'li şahsiyettir. pkk'nin sembol isimlerinden biri haline getirilmiştir.
  8 -13 ... demokles
 6. 6.
  abdullah öcalan'ın yücelterek bahsettiği biridir. zaten öcalan hep ölüleri övmüştür. çünkü ölüler ona rakip olamaz.
  16 -3 ... aha ben de geldim
 7. 7.
  elazığ karakoçanlı zaza kürdüdür. pkk'nin kurucu kadrosunda yer alır. yapılan işkenceleri protesto amaclı bir nevroz gecesi sembolik olarak üç kibrit çöpü yakar ve kendini asar.
  3 -6 ... beziman
 8. 8.
  1982'de diyarbakır cezaevindeki koşulları protesto etmek için hücresinde kendini yakarak yok eden gereksiz bünye. hayatı boyunca yaptığı tek güzel iş kendisini gebertmesidir! zira boşa oksijen yakan bünyesi fazladandı.

  bu ibiş nasıl biridir, şekli şemali necedir deyenler için:

  http://images.google.com....UTF-8&sa=N&tab=wi
  16 -30 ... kerameti kendinden menkul
 9. 9.
  pkk nın en büyük mitlerinden biridir. 1955 tunceli-dersim karakoçan doğumlu mazlum doğan 1982 newruz, ya da bazı bünyelerin baş ağrısına yönelik olaraktan nevroz' unda kendini yakarak büyük bir direnişin ilk adımlarını atmıştır. uçurum kıyısındaki halkına adeta can vermiştir. kürtler için çağın demirci kawa'sıdır. hatta öcalan'ın demesiyle mücadelenin harlanıp fitillenme sebebidir. nasıl olur demeyin oluyor işte. bazen bir adam çıkar bütün bir toplumu etkiler. insanlar böyle işte gazı severler. yeterki o damarı keşfet. sonuç olarak mazlum doğan pkk nın ilk kurucuları arasındadır. hacettepe üniversitesi ekonomi bölümününde bir süre takılmıştır. kemal pirile cezaevi arkadaşlığı yapmıştır. vs.
  3 -10 ... mizika
 10. 10.
  grup munzur adına şu parçayı yapmıştır.

  Doğurdu Karakoçan inleyen bir Anadan
  katıldı bu kervana asiler diyarından...
  inanmam hiç bir zaman ölmedi Mazlum Doğan
  işkence kar etmedi yanıldı kahpe düşman

  Dar kafese sığmadın anıt gibi dikildi
  ihanetin göğsüne hançer gibi saplandı...
  inanmam hiç bir zaman ölmedi Mazlum Doğan
  işkence kar etmedi yanıldı kahpe düşman

  Kawadan örsü aldı dağları alev sardı
  5 Nolu Zindanda isyana isyan kattı...
  inanmam hiç bir zaman ölmedi Mazlım Doğan
  işkence kar etmedi yanıldı kahpe düşman.

  şiyar munzur
  6 -7 ... tetwanii