bugün

huzur ve anlayışın rengidir. yatıştırıcı etkisi vardır.
kökeni arapçada mai kelimesinden gelen, genelde 440-490 nm arasındaki dalga boyları mavi ve tonlarını tanımlar. hsv renklendirmesine göre karşıt rengi sarı, ryb renklendirmesine göre karşıt rengi turuncu olan renktir.

mavi renk ve tonları;
http://www.renkler.org/mavi-renkleri.php
hayat, sonsuzluk..
kısacası her sey.
varolduğum sürece sanırım en çok sevdiğim şarkı olarak kalacak. aynı anda hem ritme kendinizi kaptırıp dans etme isteğiyle doluyorsunuz hemde sözlerle deli bir hüzne kapılıyorsunuz. teoman'a tapma nedenim şarkıdır. özellikle son kısım koparır.

'son bir kadeh dostlar için
artık aramızda olmayan inşallah onlarda mutludurlar'

mavi mavi...
hayalimizin rengi.
var mı bundan güzel hayal?
gizemli bir renktir. herkes mavi olamaz.
bu gece beyaz 'da dinleyip samimi bulduğum ama nedendir anlamadığım bi şekilde sıla'YI hatırlatan fazlaca beyaz saçlı kız.
özgürlüğün rengidir.
iç açar. bakışlara ferahlık verir.
nedense daha çok erkeklere mal edilmiştir.
ilkokulda silgim bile maviydi. hala deli gibi severim.
west ice'ın kod adıdır.
denizi hatırlatan favori renklerimdendir.
en güzel renktir mavi, gökyüzüne baktığımda beni benden alan, denize baktığımda içip içip siroz olma isteği uyandıran sihirli bir renktir.
kartuş kartıyla her alışverişte %5 para biriktirmeyi sağlayan marka.
denizcilerin çok sevdiği bir renktir.
(bkz: masmavi)
Bence insana en huzur veren, en sevdiğim renklerin başında gelir. anlamı Sonsuzluğu ve özgürlüğü ifade eder.
yakışanı giymek isteyenlerin tercih edeceği üç renkten biri.
facebookta gördüğüm ve 10 kişinin bile beğenmediği renk *
http://www.facebook.com/pages/Mavi/175539219158642
(bkz: ben seviyorum)
*yaz mevsimi dendi mi kafamda beliren 2 renkten biridir. beyaz ve "mavi"

*parlement mavisi" gibi karizmatik isimlere bürünebilir..

*unutmadan bide bunun markası vardır ki aman diyeyim. vaktiyle kotlarını levi's tan pahalı yapmayı başarabilmiş, defalarca kez gittiğiniz bir avm'de dükkanının önünden geçerken o vitrinin aylarca değiştirilmediğini gördüğünüz kazıkçı markadır.

neyse güzel renktir efendim, markayı kim takar.
(#11257806) ayar üstadıymış, onu anladık.
edit:uzun bir ayrılık sonrası dönmüş, hoş gelmiş.
en sevdiğim şeyin rengi * olan en sevdiğim renklerden biri...
Sevgilinin gözleriyse, derinliklerinde kaybolma sebebi olan renk. Kaybolurken isledigin bütün günahlarin affettirici sebebi.
Sevgilinin gözleriyse, derinliklerinde kaybolma sebebi olan renk. Kaybolurken isledigin bütün günahlarin affettirici sebebi.
savaşta bile kendini belli eden...
anne:çantana dikkat et kızım.
dış ses: burası istanbul.
ben: hmm tamam o zaman
"bir renk değildir mavi, renktir."

yazar notu: kendini ifşa ettin emi kaç.
"çok mu çok esiyoruz" sloganı ile, ülkemizde satış yapan bir jean firması. şu sıralar "istanbul'a tshirt tasarla" adlı reklamı ile kendilerini yeni koleksyon yaptırma peşindeler.
güncel Önemli Başlıklar