bugün

Tahta, maden, beton vb. sert maddeler üzerinde delik açmaya yarayan alet, delik açma aleti, delgi
bir playboyun muhtemel lakabı.
(bkz: darbeli matkap)
delici,darbeli-delici,darbeli olmak üzere üç modlu olanları varıdr. ayrıca şarjlı olanlarıda mevcuttur. satisfaction klibinin başrol oyuncusudur.
(bkz: breyz)
komsularınızın pazar sabahı kullanarak size ve uykunuza iskence yaptıgı alet.
şarjlı olanlarının daha çok tornavida özelliğinin kullanıldığı takım çantası aleti. nedeni sanırım pilin güç bindiğinde iyi randıman vermemesi.

ayrıca hep kabloları kısa olur, uzatma kablosu ile birlikte satılsa keşke.
matkap breyzin ucuna takılan, döndükçe o noktaya delik açarak penetre* eden metal uç.

yanlış bilinir halk arasında, matkap, o makinanın ismi deil aksine yalnızca makinanın ucundaki metal çubuktur.
sessiz çalışanı icat edilirse deli gibi satacak üründür. *
Geçmişte birlikte olduğum
kadınları düşünüyorum
sanki yoktular.

(bkz: charles bukowski)
çok sık mala vuran elemana verilen isimdir.
(bkz: hilti)
duvar delen alet.an itibariyle bir komşu tarafından kafa delmek için kullanılmakta...
(bkz: şirin uğruna dağ delen ferhat matkapları)
(bkz: darbeli matkap)
çin yapımlarının pazara girmesiyle astronomik olan fiyatları makul seviyelere düşmüştür.
delik delmeye yarayan takım tezgahıdır.
En son annemin kendi çapında aldığı inşaat materyalidir. Benim şaşırtmakla kalmamış aynı zamanda odama rafda yapmıştır. Buldum bundum durumuyla, komşuları rahatsız ettiğimiz için bayağı sorun da yaşadık.
duvarı delmeye yarayan, duvarı çivilemeye yarayan, hayvan gibi ses çıkaran alet.
delici olan bir alet.

(bkz: matkap gibi delmek)
görsel
Duvar, ahşap, beton delmek için veya bir malzemeyi birbirine montaj etmek için kullanılan küçük portatif bir el aletidir.
görsel
amelelerin işini kolaylaştırmak için icat edilmiş olan ilk modelleri el gücü ile çalışan ve günümüzde elektrikle işleyen delici alettir.
24lük olanları benim diyen betonu bile hamur eder.
Elime aldım mı kendimi terminatör gibi hissetmemi sağlayan aygıt. Her yeri delesim geliyo.