bugün

pes 6 yı efsane yapan en önemli etken, oyuncuların yaşlarına göre güçlenip zayıfladığı; bir takımı yıllar boyunca idare edebileceğiniz * *, başarılı olmanın anahtarının transfer dönemi ve orantılı antrenman sisteminden geçtiği bir mod.
oynayana ilk başta yaş ortalaması 36 olan irili ufaklı sabri sarıoğlularla dolu bir takım veren pes modu.
pes 4 de beni 15 gündür düzenli uyutmayan mod. pes 4 olduğu için haliyle oyun 2005'de başlar ve 2008'de futbolu bırakan hakan şükür 2009'da 17 yaşında genç bir yetenek olarak oyuna geri döner. ve bu durum bütün futbolcular için geçerlidir.
become a legend'dan daha zevkli bi bölüm. ingiltere takımlarının çoğunlukta olduğu bi ligde oynandığı zaman hem seyir hem de oynama zevki kat ve kat artar.
sezon sonunda bütçeyi denkleyemesseniz direk game over olduğunuz oyundur.
şahane oyun. division 1'de ara transferde appiah ve epey yetenekli bir amf olan chrne (tam doğru olmayabilir, düzeltirim) ile ilk yarıyı 12.ci kapattığım halde ikinci yarı bitime 3 hafta kala ilk 6'ya girme şansım halen sürüyor. sezon sonu yaktım lan çıranızı yeni transferlerle yeni ligde!
Hangi takımla başlarsanız o takımla devam eden lig.Takım değiştirme olsa daha iyi olur dediğimiz oyun.
Hangi takımla başlarsanız o takımla devam eden lig.Takım değiştirme olsa daha iyi olur dediğimiz oyun.
top class'ta fena kanırtan moddur. *
yedi-sekiz sezon ilerledikten sonra fenerbahçe'nin, club rankingte ilk 10'a oynadığı, galatasaray'ın ise 35-40 civarında süründüğü şaşırmış mod.
(bkz: seni çılgın hadi oradan)
(bkz: yürü git lan)
bir pes ve winnig eleven efsanesidir.
bagımlılık yapar.
pes 2009'da harikalar yarattıran , oynayan herkesin bağımlısı olduğu moddur. 10 yıldan aşağı oynayanı görmedim.
iğrenç bir pes modu. amına koyim transfer yapamıyorum lan. nerde o fifa'daki menajerlik modu... 2 yılda 2 adam aldı yönetim bana. ben istemeden... söyleyin ulan türkiye'deki futbolu mu örnek aldınız şu oyunu yapan caponlar...
100 üstü ratinge sahip futbolcuları görebildiğiniz pes 2010 modu. zor transfer yapılması, oyuncuların çok fazla para istemesi, belli bir noktadan sonra deplasmanda oynadığınız tüm lig maçlarının 0-0 bitmesi gibi ilginç özelliklere sahiptir.
(bkz: master league bağımlıları derneği)
bok gibi param olduğu halde bir türlü yıldız futbolcuları alamadığım pes modu. biraz yıldız futbolcu alayım hep isimsiz kahramanlar ile olmuyor dedim ama bir türlü gelmiyor. oyuncuya bir fiyat veremiyoruz orası kötü. bu konu da sözlükçü arkadaşlardan yardım bekliyorum. madem sözü geçti ben de bir kaç özellik söyleyeyim bu oyunla ilgili.

-ilk 11 e almadığınız bir oyuncuyu ileri de şans verdiğiniz zaman çok iyi oynuyor mücadele ediyor, gerekirse gol bile atıyor.

- bir oyuncuyu tam mevkisinde oynatmadığınız zaman gerçekten o oyuncudan verim alamıyorsunuz.
Daha 2. sezonumda lionel messi'yi kendi uydurduğum takımım olan dinamo maykop'a transfer etmeyi başardığım mod. Ama sezon sonunda adamların yıllık ücretini ödeyecek para kalmazsa game over oluyor lan. Messi de maykop da yalan olduydu...
(bkz: espimas)
(bkz: castolo)
(bkz: minanda)
takımın en iyi oyuncusu kaleci ivarov'dur. pes 2010'da henüz oynamadım ama daha önceki versiyonlarında değiştirmediğim tek oyuncudur kendisi.
gece gece kopmama sebebiyet veren pes modu. sebebi ise oyuncuların emekli olduktan belli bi süre sonra oyuna 15 yaşında tekrar altyapıdan dahil olmalarıdır. bizim deli ibo 16 yaşında beyaz saçlarıyla hala çakı gibi vitesse'de top koşturmaktadır an itibariyle. adam peste bile bırakmıyo futbolu.

görsel
transferin ve idmanların nasıl ayarlandığını merak ettiğim oyun. yaklaşık 1,5 sezondur oynuyorum. elde ki oyuncular yuvadan uçmaya başladı. bu gidişle gelecek sezon ilk 11 çıkmayacak.
2032 yılına kadar geldiğim bazı oyuncuların 3.kez çıktığı ve sıkılıp bıraktığım bir pes modu.
transfer sezonunun en eğlenceli kısım olduğu oyun. ama şöyle bir sorunum var; transfer yapmak hiç kolay değil, ücreti değiştiremediğimiz için de ilk yıllarda ünlü oyuncular alamıyorsunuz. bu nedenle işi scout'a bırakayım dedim. ilk zamanlar iyi adamlar getirdi. tabi getirdiklerinin hepsi tanınmamış ama overall'i ortalama 80-85 olan adamlar. ama zaman ilerledikçe scout takımın bütçesini yani beni sikmeye başladı. mesela takımda 4 tane iyi kaleci varken gidip maaşı 4 mil $ olan bi kaleci daha alıyor, tam anlamıyla saçmalık. diğer mevkiiler için de geçerli bu. mesela takımımda dmf oynayabilecek sadece 2 adam varken, ss olarak 7 tane herif var. zaten giderleri düşünce kıt kanaat geçinen bi kulübüz, napıyon abi sen adnan sezgin kılıklı herif.

absürdlükler olsa da biz oynamayı bırakacak mıyız, tabii ki hayır.
pes 2011 için;

yıllardır beklenen türkçe menüye nihayet kavuştuk, böylece benim gibi eskiden master lig oynamak isteyip de oynayamayan garibanlar da, bu hayallerini gerçekleştirebiliyorlar.
fakat şimdi master lig'in acemisi olduğumdan bazı sorunları nasıl aşacağımı bilmiyorum, bu entryi de bilenlerden yardım talep etmek içün yazıyorum.

şimdi ben bu amına koduğumun yetenek avcısına yetki verdim taam mı, sezon bitti, hem şampiyon oldum, hem de ingiltere kupasını neyin aldım, acayip derecede götüm kalktı, müthiş sevinçli ve yeni sezon için hevesliyim, lan bi baktım bu ibnetor, alex'i satmış, lugano'yu satmış, volkan'ı satmış, bir de diyo ki 'bugün bize veda edecek oyuncular var...' senin hayatını sikeyim ben... kaldım ööle pc başında mal gibi...

neyse hacı, ben bunun yetkilerini elinden aldım ve transfer olayını kendim halletmeye karar verdim.

sezon sonu c.ronaldo ve messi'ye teklif sundum, yine bu ibnetor geldi; 'messi gelmek istedi ancak ilk on birde düzenli olarak forma giyen futbolcuların transferi her zaman zor olmuştur' falan filan dedi 'fakat ronaldo at hırsızı olduğu için paradan haber verin gerisi kolay' dedi, aldım ronaldo'yu, ilk 2 maç gayet güzel oynadı eleman, sonraki maç ortadan kayboldu, bütün kadroyu defalarca didik didik ettim, herif yok.

en son 'kayıtlı oyuncular' seçeneğine baktım, orda listenin en altında çıktı, çıktı çıkmasına ama bütün istatistikleri sıfır görünüyor, yani etkisiz eleman.
en son 'gelişmiş arama'dan arattım, herhangi bir takıma mensup görünmüyor, çıldırıcam amk, o kadar para verdik, herif yalan oldu durup dururken, bir bilen varsa bi şeyetsin...
pes 2011' de oynaması en zevki olan mod. yalnız oyunda genç bi yıldız bulup yetiştirdiğiniz zaman, maaş yenileme vakti geldiğinde muazzam paralar istiyorlar. yani istisnasız hepsi böyle. takıma olan sevgisi yüksek olan oyuncular bile orta karar maaşı kabul etmiyor yahu.