bugün

liverpool yolundaki genç slovak stoper. 1984 doğumlu ve 1.91 boyunda olup, fatih tekke'nin zenit'ten takım arkadaşıdır ve 2004'ten beri a milli takım forması giymektedir.
kendisi miroslav karhan tarafından slovakyanın en çok gelecek vaadeden oyuncusu olarak gösteriliyor. eğer gazetelerde adı geçen rakamlarda 6m£ liverpool bu transferi bitirirse tarihinin en pahalı defans transferini yapmış olacak.
6,5 MiLYON pound bonservis bedeliyle liverpool'a transfer olan defans oyuncusu. kendisi liverpool'un tarihinde transfer ettiği en pahalı defans oyuncusuymuş.
ülkesinde yılın futbolcu seçilen defans oyuncusu.
bu sene carragher,agger ve hyypia ile forma savaşına girecek futbolcudur. hyypia nın eski müthiş hatta müthiş ötesi günlerinden uzakta olduğunu düşünürsek carragher ında takımdaki dokunulmazlığı sayesinde agger ile skrtel koca sene birbirini yiyecek gibi görünüyor. tabii carragher sağda oynarsa o zaman agger skrtel ortada olur tadından yenmez valla.
gsm şebekesi gibi soy isme sahip, liverpool'lu stoper.
futboluna saygi duymakla beraber her liverpool macinda cildirmami saglayan stoperdir.

ulan elalemin slovak stoperi liverpool'da forma giyiyor da bizim neden hicbir topcumuz buyuk avrupa kluplerinde oynayamiyor diyerek cildiriyordum ki..

dunku cimbom - fener maciyla cevabimi almis oldum.
(bkz: squirtle)
ingiltere'nin gökhan zan'ı.. biz türkiye'den sakatlık haberlerini okumaktan bıktık, kendisi sakatlanmaktan bıkmadı.. geçen sezon sakatlık geçirene kadar iyi kotarıyordu görevini, sakatlığının ardından bu sezonki ilk lig maçında takım arkadaşı ve tamamlayıcısı carragher ile çarpıştı.. 2 hafta sahalardan uzak kalacak..
master league oynayan pesçilere takımlarına almamalarını tavsiye ettiğim stoper. Kazık gibi dikilir, götüne başına çarpan toplar kaleciyi kontrpiyede bırakır; çelme takmadan top alamaz felan. Bir de hayvan gibi cüssesine rağmen 1.70'lik sik kadar adamlara kafa vurduruyor mütemadiyen (benim de boyum 1.71 lan)...
ismi şıkratel diye telafuz edilen slovak oyuncudur.

(bkz: Holoşko)
Slovakya milli takımından stoch un takım arkadaşı. aynı zamanda liverpool da oynamaktadır.
müthiş bir fizik , süper güç ama sıfır çeviklik. hava topu bırakmıyor , omuz omuza da tank gibi ama işte ara pasları yok mu... dönene kadar sabah oluyor ya. bu hafta yine aynı senaryo yine ara pası yine skrtel pozisyon alana kadar çoktan gol olmuş bi atak. sami hyypia nın çorabının suyunu içsin bu dana.
(bkz: squirtle)
adının telaffuzunu gerçekten merak ettiğim liverpool kasabı. pokemon'daki sikörtıl mı, yoksa sikertıl mı? ikincisi daha hoş durdu, kabul edin.
bu sene kaleci reina beraber takımın sahaya çktığı 28 maçta da yerini almış slovak stoper. nemanja vidic ten sonra balkanlardaki iki numaralı stoper.
Daniel agger ile beraber yakaladığı uyum ile adeta defansın sigortası oldu. Sadece biraz daha çevik olması , hamle hızını artırması lazım.
son yıllarda dünya futbolunda en sağlam defanslardandır. bakın iyi demiyorum sağlam diyorum. he aynı zamanda iyidir o ayrı ama çok çok sağlamdır. holosko bir röportajında en begendiği defansın skrtel olduğunu söylemişti. hemşehri olmasından kaynaklanıyor olsa gerek.
Son 4-5 maçtır ilk 11 deki yerini carragher reyize kaptırmış çakma michael scoffield. Herhalde brendan rodgers kendisini kamçılaması , aklını başına devşirmesi için bu aralar yedek bırakıyor. Zaten tank gibi bir adam ilk müdehalede topu aldı aldı yoksa geçmiş olsun.
kolo toure ve mamadou sakho transferlerinden sonra ilk 11 görmesi çok zor olan slovak stoper. gerçi bugün manchester karşısında toure sakat olduğu için sahada ama hiç güven vermiyor bana.
dalglish döneminde yakaladığı formunu geri kazanan slovak stoper. formunda olduğunda defansın en iyisi olduğunu düşünüyorum ve son maçlarda da bunu kanıtladı.
an itibariyle 10 dakikada arsenale iki gol atan liverpoollu stoper. müthis maç oluyor açın izleyın.
bugün attığı 2 gol ile fernando torres'i de geçmiş aslan parçası.
Sami hyypia olma yolunda ilerliyor.
liverpool adına defansın en iyisi diyebilirim rahatlıkla. sakho da çok iyi fakat hem sakatlıklar hem de henüz tam olarak sisteme ayak uyduramaması skrtel'ı bir adım öne taşıyor. attığı goller de cabası. bu sezon attığı gollerle arsenal maçını erken bitirip, cardiff maçını da bize getiren isim oldu. üstelik attığı her golden sonra sanki liverpool'da doğmuş gibi seviniyor. takımda kim gol atarsa atsın defanstan depar atıp aralarında en çok sevinen isim oluyor. hastayım ruhuna yıllardır. geçen sene yaptığı hatalardan dolayı kenara alınması beni çok üzmüştü ama doğru karar olduğu bu sene ortaya çıktı. yine de defansta bazen ölümcül hatalar yapıp kendi kalesine gol atıyor. swansea city maçı mesela tek başına hediye edebilirdi o maçı neyse ki hücum hattı kurtardı. hull city maçında kendi kalesine 2 gol attı diyebiliriz bir tanesi ona sayılmasa da. son cardiff maçında da skor 5 2 iken markaj yapamayıp yedirdiği gol çok amatörceydi. sanki adama küfür eder gibi yorum oldu ama bazen öyle müdaheleler yapıyor ki sanırım dünyadaki hiçbir defans oyuncusu yapamaz. sezonun 4. haftasında 2 2 biten swansea maçında öyle bir müdahele yapmıştı ki mesela oturduğum yerden kalkıp alkışlamıştım kendisini. videoyu bulursam atacağım ama burada bitiriyorum. ynwa martin.

http://www.youtube.com/watch?v=dPoKz6QGcFc dediğim pozisyon tam olarak bu. üstünden çok zaman geçti ama hala aklımda.
güncel Önemli Başlıklar