1. 1.
  2004 yapımı yönetmenliğini Alejandro Amenabar ın üstlendiği başrolde Javier Bardem in oynadığı, bir ispanyol filmi. Aynı zamanda film yanlış hatırlamıyorsam en iyi yabancı film oscar ını kucaklamıştır. *
  3 ... dogos
 2. 2.
  alejandro anemabar'ın ötanazi hakkını bir güzel anlattığı filmidir. tüm repliklerini ezbere bilmek istediğim bi filmdir. sağlıklı bireyler olarak durduğunuz yerin kıymetini içinize kazır, gerçek anlamda içinizde çizikler bırakır. sevginizi sorgulatır size, göze alabilir misin der, kulaklarınızı tıkarsınız. izleyin, sevmek fedakarlıktır deriz ya hep kolayca, bu cümleyi ağzınıza almaktan korkarsınız artık.
  11 ... olric
 3. 3.
  roman san pedro dan çok yaşamak bir hak mıdır yoksa şans mı olduğunu tartışan film.Zira roman gibi boynundan aşağısı tutmayan bir insan için yaşamanın bir şans olduğunu söylemek biraz aptalca olur.
  Roman ın öldüğünü öğrendiğiniz sahne canınızı çok acıtır,ne de olsa yaşanmıştır.

  içimdeki deniz
  ve dipteki hafiflik
  rüyaların gerçek olduğu
  iki kişinin bir dileği gerçekleştirmek üzere, birleştiği
  senin bakışın ve benim bakışım
  sözden gayrı tekrarlanan bir yankı gibi
  daha derine..
  daha derine..
  kan ve kemiğin içinden, herşeyin ötesine..
  ama hep uyanıyorum,
  ve hep ölmüş olmayı diliyorum,
  saçların, ağzıma dolanmışken,
  sonsuza dek öyle kalayım diye..
  Roman San Pedro
  8 ... pandora
 4. 4.
  (bkz: mar adentro)
  2 ... olric
 5. 5.
  Filmde ana karakterimiz Ramon Sampedro'nun geçirdiği bir deniz kazası yüzünden boynundan aşağısının felç olmasıyla ömrünün geri kalanını yatağa mahkum olarak geçirmekte.Bu durum onun için gittikçe kötüleşmektedir çünkü çevresindekilere sadece yük olduğunun farkındadır.Kendini öldüremeyecek durumda olduğundan ve ispanyol kanunları buna izin vermediğinden onu bu durumdan kurtaracak kimse yoktur.Film bu karakterin ölüm için verdiği mücadele hakkında...
  2 ... methral
 6. 6.
  15 temmuz gecesi saat: 02:00 de kanal 1 ekranlarında gösterilecek harika film..

  en iyi yabancı film oscarı nı alan bu kaliteli filmi ancak gece ikide yayınlayabilen kanal 1 yönetimine de buradan selamlarımı gönderiyorrum..
  5 ... beyazyelkenli
 7. 7.
  ramon sampedro nun gerçek hayat hikayesinden uyarlanmış, javier bardem in müthiş oyunculuğuyla en iyi aktör ödülünü kazandığı, imdb puanı 8.0 olan alejandro amenábar ın 2004 tarihli bir filmi.

  Ayrıca muhteşem bir soundtrack* e de sahiptir.
  2 ... hizir
 8. 8.
  ramon sampedro nun yeğeninin arabanın arkasından koştuğu sahne herkesi ağlatabilir..izlenesi filmdir.
  7 ... istanbul icin efkar vakti
 9. 9.
  ramon sampedro'nun denizin kokusunu almak, dalgaların sesini duymak için hayal gücünü kullanarak dağları aştığı muhteşem film. mutluluğu da üzüntüyü de ölümü de denizle içiçe yaşamıştır. duygu sömürüsü yapmayarak duygulandıran ender filmlerden...

  bir de yeğeninin manda oluşu da pek güldürmüştür...
  1 ... alas
 10. 10.
  javier bardem'in güneşli pazartesiler filmindeki orta yaşlı göbekli amcadan sonra, aslında ilik gibi olduğunu gösterdiği film olmuştur aynı zamanda..
  1 ... sciende