bugün

Haftalardır yemeyi en çok özlediğim yemeklerden -sadece- biri. Diyet bozdurur yeminle.
en sevdiğim kayseri yöresine has yemek olup üstüne sarımsaklı yoğurt koyup yiyeceksin. canım çekti be
dondurulmuş hazır olanı da çok lezzetli tavsiye edilir.

görsel
Herkesin sevdiği fakat bir türlü sevemediğim yemek.
Hiç sevmediğim yemek çeşidi.

Diyetteyim diye canım çekti o ayrı.
Sinir bozan yemek.

Hamurunu hazırla yoğur güzel olsun diye bütün gücünü ver sonra aç katla tek tek. Kısaca saatlerini veriyorsun sonra 10 dakikada bitiriyorsun. Tabağın dibini gördükten sonra bir sinir bir hüzün geliyor. Bu muydu yani diyorum.

Dışarda yemek daha mantıklı gerçekten. Evdekini tutmuyor ama olsun saatlerce uğraşmak yok.

Edit: mantı sevmeyenler siz ne çeşitsiniz? Mantı, boza ve şalgam suyunu sevmeyenlere hoşgörüyle yaklaşamıyorum.
Çok mantıklı bir yemektir.
salçalı sulu halini geçenlerde karambole yapmıştım güzel oldu. yine yapıyorum.

hadi oğlum be güzel piş, hadi aslanım!
yoğurtlu suyuna sıcak bazlama banınca daha güzel.
Olsa da iftarda yesek.
türkiyede her 3 kişiden birinin en sevdiği yemeklerden biri. teki benim, eksileyecek 2 yazar aranıyor.
dünyanın en overrated yemeği. güzel de değil ayrıca. şu yemeğe bayılıp pırasa'ya burun kıvıranlar var ya onlara da hastayım. pırasa daha güzel amnskm.
Bir mutfak harikası.
olsa da yesek be.
sarmısaklı yoğurduna sıcak pide banılması ile sevilir.
yemeklerin şahıdır. hele ki bir de çerkes usulü yapıldı mı (her biri kaşık kadar, içi dolu ve göbeği şişkin) dünyanın en güzel yemeğidir.
Yapmayın işte yapmayın gözünün yağını yediklerim, oruçluyuz şurda karnımız açlıktan gurulduyor şöyle başlıkları hortlatmayın.

(bkz: açlıktan ölmek)
Üzerine sarımsaklı yoğurt ve salçayla sos yapıcaksın birazda kekik serpiceksin tadından yenmez ama öyle marketlerden alma olmayacak onların içi boş oluyo annemizin evde yaptığından olacak ohh oruçluyumda karnım acıktı.
mantı candır.
el yapımı olursa çok efsanedir.
kayserilinin değilde erzurumlunun ki makbuldür..
tombik tombik içi bol kıyma dolu..
çatlayana kadar yiyebileceğim bir yemmek..
öyle hastasıyım yani..
Aklıma iyi ki geldi. Bir ara yapayım şundan.

Sarımsaklı bol soslu mantı seven kızlar beyaz tenli misiniz?
Hemen arayın!
Seçmelere sende katil.
görsel
Yoğurtsuz olmayan yemek.
görsel
Acıktım. Of.
bol soslu ve sarımsaklı olduğunda insanı çıldırtacak kadar güzeldir.