bugün

1 ayda 4 kez zehirlenen askerlerin '' e artık yeterrrrr '' dediği isyandır

video;
https://www.youtube.com/watch?v=bvs1FyDWYyo

açamayanlar için; o hastanedeki askerlerden bir kaçının açıklaması;

'' neden tv'ye açıklama yapıyoruz diye bizi tehdit eden var. ağzımızı açtığımız zaman herkes aynı yemeyi yiyormuş, yarbay da aynı yemeyi yiyiyor diyorlar. hani yarbay neden burada yok? zehirli yemeye önümüze veriyorlar. bu 4 oldu. memleket için geliyoruz buraya. anamız ağlıyor bizim, şimdi biz oraya gideceğiz 3-5 rütbeli tepemize dikilecek dayak yiyeceğiz. can çekiştiğimizi görüyor musunuz? noldu sonra? şehit oldular. hadi canım...''

vs. daha devam ediyor açıklama ama kanım dondu yemin ederim ve halen hükümetten biri çıkıp 1 ayda bu 4. zehirlenme için bir açıklama yapmıyor. ne oluyor bu askerlerimize demiyor. katar diyor. suriye diyor. hamdolsun son zamanlarda 1'e 10 gidiyor diyor ama açıklama daha yok.
yazık lan bu evlatlara.
bu ordu tarihinde böyle rezillikler görmemiştir.
Sanki birileri "Türk askeri öyle ya da böyle illaki ölecek" demiş gibi.

Haklı isyandır. Askeri bu hâle düşürenler utansın.
o kadın doktoru hemen görevden alırlar, fetöcü ilan ederler.
hulusi Akar'ın genelkurmay başkanı olduğu ülkede ne yazık ki şaşırtmayandır.
Ulan bu adamlar devlete emanet ya. Kurtuluş savaşında bile şöyle rezaletler yaşanmamıştır. Bunların komutanından tutun da, askeri zehirleyen o yemek tedarikçilerinin en kısa sürede yargılanması lazım. Allah yardımcınız olsun kardeşlerim keşke elden birşey gelse.
öyle basiretsizler ki daha askerin yemeğini bile veremiyorlar.

lafa geldi mi vatan millet edebiyatı yapmayı çok iyi bilirler. hani bu ülkenin cumhurbaşkanı şu rezalet hakkında neden tek kelam etmiyor? kendisi saray sofralarında soytarılarını en ala şekilde ağırlarken bu memleketin askerine doğru düzgün yemek neden verilemiyor? ve bu memleketin milliyetçileri neden çıt diyemiyor? bu yapılan nedir diye soracak olsalar iktidara karşı gelmiş olacaklarını mı düşünüyorlar? o yüzden mi sesleri çıkmıyor? peki o halde neden her seferinde bu memleketin milliyetçileri lafa geldi mi vatan millet sakarya edebiyatı yapıyor da tek bir mehmetçiğin hesabını yetkilisinden soramıyor?

askerlik denilen düzenin günümüzde zaten makul ve mantıklı bir yanı kalmadığı ayrı bir konu fakat şu olay dahi gösteriyor ki gerçek vatanseverler birilerine koltuk değnekliği yapmakla meşgul olan devlet bahçeli ve cenahı gibileri değiller... bunlar sadece lafta bu işi yaparlar. eylem göremezsiniz. mehmetçik kıvranıyor tek bir yetkiliden açıklama yok.

kahpeler sizi.
bir kere şurayı netleştirelim; onlar henüz asker değiller, acemi birliği orası.

ne zaman yemin ederler, usta birliklerine giderler o zaman asker olurlar. askerliğini yapanlar bunu bilir.

olaya gelince; ben de acemiliğimi manisa'da yaptım, bizde de yemekleri özel şirket getiriyordu. usta birliğimdeki tugayda yemekler askerler tarafından yapılırdı yani her yerde uygulama aynı değil.

zaten askerde birkaç istisna yer hariç, yemekler hep sıkıntı. hijyen mijyen hak getire, rütbelilerin yemekhanede yemek yediğini çok az görürsünüz.

erler gariban, hayatta kalmak için yiyorlar resmen! ben kantinci olduğum için böyle dertlerim yoktu ama şu yaşanan zehirlenme hadiselerinden sonra inanın pek de şaşırmadım. oradaki çocuklar inanin kimsenin umrunda değil. maalesef acı gerçek bu!
Valla dediği gibi, tertemiz bir sopası var garibanın. Bu işin fıtratında var yiyeceğiz!
Yazıklar olsun. Bu ülkeyi size yönetme fırsatı verene de aman partime zarar gelmesin diye şu olaya ses çıkarmayan tüm kansızlara da yazıklar olsun.
Bunların yaptığı yemekleri mecliste yiyin lan o zaman bakalım psikolojik miymiş değil miymiş?
Yaklaşık yarım saat önce, iki askeri helikopter muhtemelen çiğli'den kalkarak çok alçak bir uçuşla Manisa tarafına gittiler.
ARtık ne dolaplar döndürüyorlarsa..
bu ülkede üstünde üniforma olan adamın her türlü şerrinden korkacaksın..
Millet çocuklarını davulla zurnayla gönderiyor bu orospu çocukları da eziyet ediyor işte.
Allah sizin gibi askerin komutanın uzaman çavuşun bin türlü belasını versin.
Keşke o mayınlara siz bassanız da, telef olup gitseniz..
sizin gibi, vatan evlatlarını keyif için döven adamlardan şehit de olmaz, gazi de olmaz zaten.
o anneler babalar o çocukları askere gitsinler de üç beş yavşak orada dövsünler, eziyet etsinler diye mi gönderdi?
size oyuncak olsunlar, eğlence olsunlar diye mi yetiştirildi o gencecik insanlar?
şu çocuklara yaptığınız zulüm başınıza geçsin.
Allah belanızı versin vicdansız herifler.
kim için, ne için askerlik? kime hizmet, neye hizmet?

mecburiyetten giden, aylarca hayatını rezil ortamlarda idame ettirmek zorunda kalan gencecik insanları bu duruma sokan herkesin Allah binbir belasını versin.
insanlar iki vah vah edip kanal değiştiriyor artık, öyle normalleştirdiler her şeyi yavaş yavaş.
onlar burj el arab da altın tozu serpilmiş çorba içtikleri sürece gerisi çok da önemli değil.
siz hala domates çorbasının üstüne kaşar rendeleyince kendinizi zengin sanın.
bu çocuklar mantar gibi toprakta sporlanarak üremiyor beyim, ana doğuruyor bunları da.

ahh yok ki şimdi bi yaşar usta çıkıp iki kelam etsin.
(bkz: vatan sağolsun)
yeğenim de orada acemi er. anlattığına göre evvelki akşam da ağır zehirlenme yaşanmış ama kendisi yemekte değilmiş. bu akşamda zehirlenenler arasında revirde yatıyor.

daha sonra da bu askerlerimizin videosunu gördüm. kan beynime hücum etti yemin ederim. kınalı ana kuzuları devlete mi emanet kurda mı emanet yazıklar olsun.

ulan 4 hatta evvelki günü de say 5. vali sen ne diye oradasın. kendine rütbeli sayan şerefsiz senin gücün garibana yeter anca.

bazı şeylerin artık değişmesi lazım yeter!
gitmeyin oğlum askere? gitme?
Zehirlenen askere bir de dayak var he. Vay aminakoyayim böyle işin ben. O komutanları da iyi araştırın. Feto meto var mı. Yoksa hangi vatanını seven komutan zehirlenen askerini döver lan ?

Yemek şirketinin diyarbakırlı olması ise burnuma pis kokular getiriyor. ilginç ve karanlık yönleri bulunan vaka.
artık bir şeye şaşırmıyoruz aq ülkede. normal olan o yemek şirketini dava manyağı yapıp süründürmektir ama bakalım ne olacak, göreceğiz.
insan fitratini zorlayan sartlarda bile gorev yaparken once vatan ve bayrak diyen askeri yemek yuzunden isyan noktasina getirenlerin yuzlerine tukureyim. Cephelerde kac asker ac susus carpisti. Besledigin askeri zehirlettiriyorsun, bir degil iki degil. Lanet olsun. O sorumlular ac kalsinlar.
asker dediğin canlı kurbağa yer, havadaki kuşu ağzıyla yakalar çiğ çiğ yer; miğferinde buğday yetiştirip bakteriden maya elde eder sonra bıçağının üzerinde güneş ışığı yardımıyla pişirip ekmek yapar. asker şikayet etmez, nefes almaz, zehirlenmez, sıçmaz bile. asker dediğin...
diriliş ertuğrul ve bilimum saçma sapan akeri kahramanlık hikayeli dizilerin bütçesiyle, senaryolarını akllara getirir.
çanakkale'de bile askerler zehirlenerek ölmedi. belki açlık semptomları oluştu lakin hiç kimse sağlıksız beslenmedi.
şimdi diyeceksiniz ki 2023 ve biz yine güleceğiz.
- kuzey ırak süleymaniye de abd askeri tarafından elleri bağlanıp kafalarına çuval geçirildi

- şehit oldular sıfatları kelle oldu

- cenazelerinde anası babası abisi isyan etti başlarına gelmedik kalmadı. ailelerin haklarında soruşturma açıldı, kardeşi için isyan eden bir tsk askeri görevden alındı

- çözüm süreci rezilliği ile pkk lılar davullu zurnalı yurda girdiler, ama onlar ölmeye devam etti

- ellerimizle besleyip büyüttüğümüz ışid pisliklerinin kucağına atılıp onlarcası şehit oldu.

- iki askerimiz ışid tarafından diri diri yakıldı. üzerinden bir yıl geçti bırak intikamını almayı, umurlarında bile olmadı

- 15 temmuz hesaplaşmasında bu garipleri sürdüler milletin önüne, kimisi öldü boğazı kesildi, kimisi öğrenciydi okuldan atıldı geleceği karardı.

- manisa'da anaların babaların devlete emanet ettiği bu çocuklar zehirlendi. yetmedi bir daha zehirlendi. yetmedi dört defa zehirlendi. silah tutmadan daha. sadece yemek yüzünden.

bunlar hatırladıklarım. hatırlamadığım daha neler var neler!!! ve bunca şeye rağmen ne bir milli savunma bakanı, ne bir genelkurmay başkanı, ne bir başbakan istifa etti veya görevinden alındı. akp budur. akp vicdansızdır. akp çıkarcıdır. akp asla sorumluluk kabul etmez.

bir asker evladı olarak, askerliğini yapmış bir türk evladı olarak askere verilen değerin yıllar içinde ne kadar rezil bir hale geldiğini gördükçe buna sebep olanlara beddualar yağdırıyorum. insan iyi ki ölümsüz değil.
Askerleri zehirleyen şirket isim değiştirerek yine aynı yemek ihalesini alır arkadaşlar.

Bu iş hep böyle olmuştur, böyle olmaya da devam edecektir.

Yemek şirketinin tutuklanan elemanları da olay soğuyunca bırakılmazsa ben de bir şey bilmiyorum.

Gıda mühendisi olup askerliğini asteğmen olarak yapmış birkaç kişiyle oturup bir saat muhabbet edin... Neyse daha bir şey demiyorum.

Ah vatanım ah...
zehirlenen bir tane rütbeli var mı ? yok

olabilir mi ? imkanı yok.

konu belli ; indiragandi olayı.

milli savunma bakanının istifasını istiyorlarmış ?

bunların bu kadar rezillikleri ortaya çıktı, tüm dünya alay etti

ya bunlar ne yaptı ? biz müslüman olduğumuz için bizi çekemiiiiler, onlar haçlı.

alay komuatnı vs o yemeği yese ve en ufak bir sıkıntı olsa

o karavanaları o yemekçinin gözüne..... anlayan anladı.

editos ; yemekçi 1.ci suçlu üst üste 3 defa şikayet geliyor icraat yok.

2.ci suçlu o yemekhanenin sorumlusu olan rütbeli. belki orada hijyen

problemi var, belki de koymuşlar oraya bir mal paratonerini ; yeri sildiği bezle dönüp

tabakları siliyor, temiz su yerine hijyenik olmayan bir su kullanıyor vs vs veya şeytanın

bile aklına gelmeyecek bir işler yapıyor. dedik ya oranın sorumlusu olan

bir rütbeli var ve o ne iş yapıyor ? netice bu 2 si de arazi.

tablo belli ; memleketin kronik sorunu ; işin ehli adamı işin başına koymak yok,

bu benim topraam, bu benim imam hatipli kardeşim, bilmemney ......

kesin o askerlere de vay siz nasıl konuşursunuz diye dönüşte güzel bir dayak çekmişlerdir.

akabe ilkellikleri amk.

sonuç : akabe hırsızdır, çalar.
askere gitmis kimden yemek konularini dinlesem ayni seyleri diyor. aylarca biskuvi yedim, tost yedim. ki onemli bir kismi oyle yemekte de guzellik aramaz, ne versen yiyecek insanlar.

arkadas sen nasil bir devletsin ki emanet aldigin daha cocuk yasta insanlari daha adam akilli besleyemiyorsun, yetmezmis gibi yandas firmanin biri tarafindan 4 defa zehirlenmelerine izin veriyorsun. hangi anne hangi baba guvenip sana teslim etsin cocugunu simdi. ulke bir ucundan diger ucuna tamamen amator yoneticiler, yandaslarla dolu. hangi para bu emanet cocuklarin canindan degerli olabilir. sen bu cocuklardan simdi nasil devlet sevgisi bekliyorsun. yaziklar olsun bu durumda olmamiza sebep olanlara. bir sekilde kendilerinden, ailelerinden ciksin bu yasattiklari rezilikler.