bugün

10 nisan 1984 * amerika doğumlu, sadece resimlerinden tanışıklığımın olduğu, oyuncu-şarkıcı-sunucu gibi işleri gerçekleştiren, başarılı mıdır değil midir hiç mi hiç ilgilenmediğim ama harikulade bayan kişisidir. bu dünyaya ikimiz fazlayız. ya o gidecek ya ben gideceğim yoksa kötü şeyler olacak. amerikayı basacağım. zaten cilekli pasta da oradan bana lojistik destek sağlar, valla kaptığım gibi getiririm bu hanım kızımızı. ben adada üç tane şey de istemiyorum tanrım, sen bana tek seçenek ver yeter bak bana.

http://img314.imageshack....4/3186/mandymoore6ga4.png
filmografisi aşağıdaki gibi olan şaheser insan. **

Twist of Fate (2007) (pre-production)
License to Wed (2007) (filming)
Because I Said So (2007) (post-production)
Dedication (2006) (post-production)
Brother Bear 2 (2006) (V)
The Simpsons
Southland Tales (2006)
American Dreamz (2006
Romance & Cigarettes (2005)
Racing Stripes (2005) (voice)
Saved! (2004)
Chasing Liberty (2004)
Women Rock! Concert: Songs from the Movies (2003) (TV)
How to Deal (2003)
Try Seventeen (2002)
Kingdom Hearts (2002) (VG) (voice)
A Walk to Remember (2002)
The Princess Diaries (2001)
Dr. Dolittle 2 (2001) (voice)
Summer Music Mania 2001 (2001) (TV)
Magic Al and the Mind Factory (2000) (V)
Street Rats (1996)
ilk çıktığı zamanlarda britney spears 'ın bir taklidi olarak duyurmuştu kendini denilesi şarkıcı, oyuncu.
american dreamz in güzel oyuncusu.
a walk to remember da tanıdığım yaşını duyunca şok olduğum şarkıcı-oyuncu-sunuculuk yapan (aslında çok da iyi bir oyunculuğu olmayan) güzel hatun.
oyunculuğu pek iyi olmayan fakat bunun yanında inanılmaz tatlı bir görüntüsü olan aktris.
mendebur kelimesini çağırıştıran ad+soyad.
how i met your mother ın üçüncü sezon ilk bölümünde konuk oyuncu olan aygır. gotik hatunu oynadı.
şeker mi şeker bir hatun. Popüler amerikan show dünyasında her işe el atmış kızcağız. manken,fotomodel,sunucu,oyuncu vs vs vs.
a walk to remember adlı filmde kendisinden beklenenin çok üstünde bir performans sergilemiş oyuncu.
in my pocket isminde güzel bir şarkısı vardır 2000lerin başından.
klibini de hindistan'da çekmişti.
hoş sesli, hoş bayandır.
Stupid cupid adlı bir şarkısı vardır ki pek eğlencelidir, bayılırımdır.
bir ara andy roddick'le çıkan şarkıcı ya da oyuncu hatta her ikisi belki de hiçbiri. yoğun iş tempoları sebebiyle birbirlerine vakit ayıramadıkları için, severek ayrılmışlar falan. ******
antalya'nın vahşi liseli kızlarına benzettim kendisini. haddim olmayarak belki kusura bakmasın:)
http://www.aidinvaziri.co...images/mandy07-705413.jpg
in my pocket ve bu parçanın yer aldığı albumde türk ezgilerinin de bulunduğu doğu ezgileriyle süslü pop şarkılar söylerken zamanla daha alternatif bir çizgiye kayan şarkıcı. oyuncu demek için bir kaç başarılı oyunculuk denemsine şahit olmamız daha gerekmektedir.
(bkz: mendebur)
(bkz: yeni bitti)

arkadaşımın anlatışıyla;
-mandy moore diye bi şarkıcı var
-evet nolmuş britney çakması(ozmnlar öleydi)
-aa biliosun onu?
-evet?!
-ya bi cdciye gitmiş arkadaşım mandy moore un cdsi var mı demiş adam da mendebur mu ne diye sormuş oda mandy moore diyince vardı yeni bitti diye sallamış

cdcilerin bilindik lafı. yeni bitti.
umbrella'yı kavırlayan yüzlerce kişi arasına adını yazdırmış. hiç de fena söylememiş. özgününden ve diğer kavırların genelinden farklı olarak nispeten daha yavaş ve yumuşak olmuş.
yüz güzelliği konusunda aşmış kadın. gerçekten standartların üstünde bir güzelliği var.

görsel
görsel
etnik müzik yapar.
(bkz: one sided love)
A walk to remember ile ağlatan hatun kişi.
(d. 10 Nisan 1984, Nashua, New Hampshire), ABD'li şarkıcı ve kadın sinema oyuncusudur.

Orlando'da büyüdü. ilk albümü 15 yaşında çıkardığı 'Candy' albümüdür.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Mandy_Moore