bugün

apple'ın powermac ailesinin yeni adı. şuanlık üç modeli piyadasa mevcuttur.

1- macpro dual core intel 2.0ghz/1gb/160gb/superdrive (2x2.0ghz xeon)
2- macpro dual core intel 2.66ghz/1gb/250gb/superdrive (2x2.66ghz xeon)
3- macpro dual core intel 3.0ghz/1gb/250gb/superdrive (2x3.0ghz xeon)

yukarıdaki üç sistemde de 1.33ghz fsb ve 4 mb l2 cache
fiyatları 2.000 euro ile 3.500 euro arasında değişen süper bilgisayarlar. *
power mac g5 quad'dan 2 kat hizli, allahin belasi "para" denen nesne yuzunden ancak ruyalari susleyebilen dunyanin bilmem kacinci harikasi. butun konfigurasyon maksimize edildigi zaman memleketinde 17 bin euro ediyor. turkiye'de ne kadar olur bilinmez, kabus gibi.

tabi bu konfigurasyon;
4x 3,0 Ghz i$lemci
8x 2 GB bellek (16gb)
4x 750 GB hard disk (3 tb)
nvidia quadro fx4500 512mb (2x dl dvi)*
2x hd cinema monitor

dahasini yazmaya ne kalp ne akil yeter..
günümüzdeki bilgisayar tanımını değiştiren bir alettir.
Bugun itibari ile beni hayal kırıklığına uğratan alettir. 2x3.0 Ghz'lik modelinde 32bitlik efi mevcut ve bunu 64 bit e çıkartamıyorsun dolayısıyla 64 bitlik windows 7 yi yükleyemiyorsunuz binbir takla ile yüklesen bile bootcamp i kuramıyorsunuz. elimdeki 4 makinada aynı şekilde. nasıl bir karmaşadır anlamıyorum, sen babalar gibi xeon işemci koy sonra frimwarein 64 bit desteklemesin. allah belanı versin apple, rezil ettin beni.
forever pc...
kullanırken baya bir zevk aldığınız apple ürünü. biraz pahalı ama hakkını veriyor.
pornodan daha fazla zevk verir.
son zamanlarda bir trend haline gelen, kullanisli bilgisayardir.
Kullanmak için pek zengin olunması gereken zımbırtı.

Bugün bir alışveriş merkezinde sadece Apple ürünleri satan bir dükkana yanımda bir esmer elemanla giriyorum. Bizde para ne gezer? Sadece meraktan giriyoruz. ilk önce esmer eleman iPhone 6ların nasıl göründüğüne bakmak istedik. "Abi görüntü olarak iPhone 5S daha güzel ya iPhone 6lardan..." diye geyik bir muhabbet açtı, bende "Cebimdeki Lumia 630 daha güzeldir yeminle..." diye karşılık veriyorum. iPhone 6 tamam ince falan ama görüntü olarak bana eski moda Amerikan arabalarını anımsatıyor, çok kabaca, çok... Bana seçenek verseler iPhone 5C tercih ederim, iPhone dediğin karizmasına alınır oğlum...

Daha sonra elemana "Bak bunlarda Mac bilgisayarlar" diye ekranı geniş ekranlı bilgisayarı gösterdim. Çocuk "Abi bilgisayarım nerede ya... Sağ tıkta özellikler yok di mi lan?" diye Windows alışkanlıklarını Mac OS üzerinde denemeye ve kalktı rezil oldu. Bende aynı şekilde "Elmaya tıklarsam belki hakkında kısmı açılır lan..." diyerek bir denemede bulundum ve başarılı oldum. Ardından uzunca bir oha çekmekten kendimi alamadım. Xeon işlemcinin ne kadar sağlam, AMD Firepro ekran kartlarının ne denli güçlü olduğunu bilgisayar cahili arkadaşıma anlattım. Tabii ben Mac Pro olduğunu hakkında kısmında açılan pencereyle anladığım bilgisayara bakarken sevgili arkadaşım beni tatlı rüyalarımdan sağlamca bir yumrukla uyandırdı. 12 bin liraya bilgisayar ne lan? 12 bin liraya bilgisayar mı alınır lan? Ben ucuza "Android kasar ya..." diye Linuxçu halimle gitmiş Windows Phone almış adamım, 12 bin lirayı dokuz taksite bölsen benim telefonu aldığım toplam fiyatın iki katı çıkıyor. Tabii fiyatı duyunca bir zarar gelmemesi için usulca fareyi bıraktım ve Mac Pro ile fiziksel hiçbir alakam kalmadığını görünce "Kaç oğlum kaç" diye diye alışveriş merkezinden dışarı fırladım.

Mac Pro kullanan Apple fanları dediğimiz topluluk henüz Türkiye'de var mı? Varsa nasıl insanlar? iyi bütçeleri varsa bana yardımcı olabilirler mi? Bir Macbook Air + iPhone 5S parasını esirgerler mi acaba? Esirgemezler ya...
kullanmakta oldugum pc. hediye kendileri. o kadar pratik ki ... asus dekarasyon gibi oldu bu geldiginden beri.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.