bugün

biliyorum hepsi hava gazi soz degil. cumlesinde baya bi sacmalik bulunan sahis.
Medya tarafından bir anda şişirilen bir kişi olarak görüyorum. Elbbete sanatını icra ediyor ama anlık patlayışlarla zirve yapan kişilere her zaman temkinli yaklaşmak zorundayım. üstelik sırf popüler oldu diye sırf millet dinliyor diye youtube linklerini mesaj olarak atan "bu benden sana" diyen arkadaşıma ayrı bir gıcık oldum. Yeni yetme kızlarımızın geneli böyle. Mesela kendi kardeşimden örnek verirsem, radyoda dj olarak çalışan kişiye kardeşim soruyor: "şimdi en popüler şarkı hangisi" diye. x şarkısının çok popüler olduğunu duyan kardeşim açıyor interneti buluyor x şarkısını ve son ses dinleyerek ezberlemeye çalışıyor. Ha bir de bu yabancı şarkıysa o zaman bittiğimizin resmidir. işte böyle sevgili dostlar Mabel Matiz de yeni yetme kızların kısa süreli ilgi odağı olan bir zat. o yüzden çok takmıyorum kafaya birkaç aya unutulur gider. Neyse yine saçmaladım affoluna.
Ikınarak şarkı söylediği yetmiyormuş gibi bır de hakkında sayfalarca güzel şeyler yazılmış. Bazı müzik zevkleri çok tuhaf.
(bkz: overrated)
Türk kızlarının gözünde uyuz erkeklere prim yaptıran sanatçı. Sünepe oğlanların yanında dehşet kızlar var.
bi bitmediniz amktır.
özünde, diş hekimliği okumuş başarılı sanatçı.
ilginç şarkıcı. bu ilginç şarkıcının pek de ilginç olmayan sesine 12 saniyeden fazla dayanan kişi ermiştir, hatta üstün insandır.
çok değişik şekillerde ismi telaffuz ediliyo halk dilinde, babel matiz, mabel hatiz, babel batiz.
sesi muhteşem insan parçası.
Sadece mesleğini yapmış olmasını tercih ederdim. ilk zamanlar neden sevmediğim üzerinde araştırıp tekrar tekrar dinlemiştim bu defa dikkatli dinleyeceğim demiştim ama yok, olmuyor yapamıyorum. Hâlâ neden bu kadar ilgi görüyor çözebilmiş değilim. Gerçi bu kadar şaşırmamak lazım piyasada sanatçı israfı çok.
Müzik yap. Hadi söz falan da yaz. Ama söyleme bence. Kameraya da yakışmıyorsun. Karizman da yok. Eğreti duruyorsun. Ne bileyim. Sevmedim ben seni.
(bkz: rafet el roman) helyum çekmiş halidir.
sol framede görüp duran da kaliteli müzisyen sanar. Her insan yanılır arkadaşlar.
geçen şarkı söylerken tuvalete zor yetiştim efendim.
ıkına ıkına az kalsın altıma yapacaktım.

iğrenç bir ses!
beyinleri koyun gibi çalışan enayilerin beğenmediği güzel sesli adam. lan tamam beğenmeyebilirsin de bunu söylemek için birilerinin bok atmasını beklemek zorunda mısın? başka bir gün veya başka bir hafta yaz. illa şu günü şu dakikayı mı buldun? neyse tamam sakinim.
Az sabredelim, buda gelip geçer.
arsenal'e transfer olmuştur.
müzisyenliğine laf edenlerin, müzikten ne kadar anladığını merak ediyorum. sevilmesinin tek nedeni müzisyen olması değil siz hala anlamadınız mı? bu adam duruşuyla, konuşmalarıyla, sözleriyle bizleri anlatıyor, popüler kültüre karşı dimdik durup, işgal ettiği yerde bizi temsil ediyor. bu yüzden bu kadar adından bahsediliyor, bir adamdan çok bahsediliyorsa, onu tek taraflı yargılamayın, iyice tanımaya çalışın belki o zaman anlarsınız neden bu kadar sevildiğini. kimsenin abarttığı yok bu adamı, ama sizde tanımadan iki şarkısını dinleyip bu ne ya ayaklarına yatmayın. hele bunu müzik bilgisi kulaklıktan, kaçak mp3 dinleyerek zaman öldüren insanlar hiç yapmasın, samimi olmuyorsunuz o açıdan, diyorum.
Tuhaf bir ses sahip şarkıcıdır, hani itici desen değil, cazibeli desen değil, lakin böyle insanın bam teline dokunan bir sese sahip olan insan olup, yüz bin kere dinlememe sebep olan zaman isimli şarkısı diğerlerinden biridir.
Mabel matiz adlı cd si gerçekten müzik ve anlam bakımından oldukça iyidir . Buna güvenerek yaşım çocuk cd sini aldım . Olmamış arkadaşlar . Zor değil dışında akılda kalan bir şarkısı yok . tekrar dinleyeceğim ama çok ümitli değilim . Zaten bizdeki sanatçılarında kusuru bu . Bir iki şarkı ile işi kotarmaya çalışıyorlar . ( söylediklerim sadece yaşım çocuk cd si için geçerli . )
kıl olduğum herif. lan çok fena kıl oluyorum anlatamam sikten bi şarkısı var o da abartılıyor.
küpesine klip çeken şarkıcı.
sesi ya çok sevilen ya da nefret edilen cinsten. ortası yok.
Bu akşam If'te sahne alacak olan sesine anlam veremediğim müzisyen arkadaşımız.