bugün

entry'ler (435)

koray avcı

beyaz show a çıkana kadar beğenerek dinlediğim bi insandı. ama lakin ne zaman beyaza katıldı, o gün soğudum arkadaş. bu ne samimiyetsizlik? bu nasıl egodur? neset ertaşla kesinlikle aynı cümlede bile adı geçmemelidir. ama dinlenilir mi? bence dinlenilir.

gecenin şarkısı

https://www.youtube.com/watch?v=JLESF4oyVNI

aleviler

Ben sünnî yim sevgilim alevî. Kimse kimsenin mezarına beraber girmicek. insanlar nerde namaz kılmış, tuttuklari oruç zamanında su içmiş içmemiş kimseyi ilgilendirmez. Daha bir cok sey.

Alevilik denince insanlarin aklinda bi ön yargi var evet. inkar edilemez. Görünüyor ki bu öyle kolay kolay da yikilacak bi ön yargi değil. Belli bir cahil kesimin uydurduğu şeyler bilmeyen insanların aklini karistiriyor. Öyle bir milletiz ki okumak öğrenmek hiç huyumuz değil zaten. Bu nedenle arastirip okumak lazim. Hatta onlarla yasamak lazim.

Ev arkasimin ikisi alevî idi. Biri benim gibi sünnî. Ben en çok fikir catismasini sünni olan arkadasimla yasiyorum. Alevî arkadasim;
Görüyorum ki benden daha temiz. Görüyorum ki benden daha dinine düşkün.
Yani demem o ki; bir müslüman müslümandir arkadasim bunun mesebi olmaz. Olsa da yaptigi yapma diği ibadet, insannin kendisinedir.

limonlu su

Sabah aç karnına içildiğinde metabolizmayı hızlandırdıgı söylenir. Bir benzeri sirkeli sudur. Ama sirkeli suya göre daha içilebilir bir şey.

kızların erkeklere güvenmeme nedenleri

milyon tane neden varken en geçerlisi; erkeklerin sadık olmaması. aslında erkeklerin değil insanların sadık olması diyelim biz ona. erkeklere sorsanız onlarda kızlara güvenmiyor ama her iki tarafta aynı hataları yapıyor. bu böyledir böylede devam edecek sanırım..

yazarların şu an dinlediği şarkılar

http://www.youtube.com/watch?v=Pofg3WCJ01U

günün tek şarkılık özeti

http://www.youtube.com/watch?v=j9uOwhIAA24

yazarların şimdi dinlediği şarkıdan bir cümle

yan kalbim yan kaçamazsın sevdadan..

hadise nin memeleri

eda taşpınarın memelrinin bir üst seviyesi.

avokado çorbası yapmayı bilmeyen kadın

avokado çorbası yapmayı bilmeyen kadınlar olarak düzeltilmesi gereken başlık..

sözlük yazarlarının şu an düşündükleri

yarın okula giderken ne giysem acaba? evet bunu düşünüyorum ne yazıkki..

sözlük yazarlarının itirafları

itiraf ediyorum ruhum tam bir fahişe.

bir hayvanın yaptığı en büyük hayvanlık

yoldan geçen bir kadina gözünü dikip bakmasi
yerlere tükürmesi
yolda yürürken cinsel organini kaşimasi
kadinlara şiddet uygulamasi.. daha sayayim mi yurdumun öküzkerinin hayvanliklarini??

2014 cumhurbaşkanlığı seçiminin tek cümlelik özeti

atalar ahh atalar... devene diken insana siken yaranır diye boşa dememişler. mualefetin suçumu yoksa türk milletinin görmezden gelişi mi bilinmez ama yine çalanlar, satanlar kazandı. gözünü açmayan türk halkı yeni demogoğına (yeni mi şaibeli) merhaba demeli. biz bunu kabullenmiyoruz. kabullenilmemeli. demokrasiyi benimsememiş bir ülke diktatörler yaratır.

sözlük yazarlarının şu anki durumları

aç. fazlasıyla.

murat göğebakan

ölüm ne din ne de siyasisi görüş ayırt eder. hala bunu anlayamadınız. arkasından kötü konuşmak yerine bir rahmet etseniz ya keşke.. adanalıydı kendisi. bir arkaşım da "allah rahmet eylesin adanademir sporlu" yazmış. sırf sen o takımlısın diye bunu belirtmek zorunda mısın? insanlar sırf kendilerine benzediği için seviyor bazı insanları. ölmüş artık yani başka açıklaması yok bunun. sen ister sev istersen sevme. bir annesi veya bir çocugu var. böyle insanlar karşısında biz hala hümanizm.. bari bir insan öldükden sonra siyasi görüş veya din ayrımı yapmayın. inasını insan oldugu için sevin, öldükden sonra bile olsa..

şehirlerin tek cümlelik özeti

Adana : nem çok nem.

koç burcu erkeği

Bir yay kadiniyim ve koç erkeklerinden istisnasis etkileniyorum. Önceki iki erkek arkadaşim da koçtu. Ve şu anki etkilendiğim kişide koç. Yay burçlarinin dikkatini kesinlikle çekiyolar yani. Buda aralarindaki uyumdan kaynakli olsa gerek. Çok inatçi olduklari doğrudur. Ama gördüğünüz gibi bir tadini aldiniz mi bu adamlarin mübdelasi oluyosunuz.

yüksek bel pantolonun yeniden moda olması

göbekli kızlarımızın yine katılamayacağı moda akımı. la üzmeyin şu kızları böyle modalar çıkartıp.

4 yaşındaki çocuğu sobada yakan kürt

(#5322686) 4 yıl öncesi. insanlık bir asır geçse yine ilerleme kaydedemez bu gidişle. çok yazık.