1. 1.
  (bkz: colt m4a1)
  3 ... cell-im
 2. 2.
  abd piyade tüfeği. selefi m16'nın daha gelişmiş versiyonudur.

  silahın özellikleri;
  M4, full otomatik, yarı otomatik ve 3'lü yarı otomatik gibi üç ayrı atış sistemine sahiptir. Ayrıca bir de kilit sistemine sahiptir. Genel olarak 30 mermi alan şarjörü full otomatik sistemde bir anda boşaltılırsa silahın kabzası biraz ısınabilir ama bu M16'da ki kadar fazla değildir. *

  namlu uzunluğu: 368 mm
  uzunluk: 838 mm
  ağırlık (boş): 2.7 kg
  ağırlık (dolu): 3.1 kg
  mermi türü: 5.56x45mm nato
  merminin çıkış hızı: 884 m/s
  atış değeri: 700-950 mermi/dakika
  şarjor: 30
  3 ... tu kaka bana
 3. 3.
  efsane oyun counter strike da counter teroristlerin b-4-3 ü. *
  5 ... xenophobe
 4. 4.
  Amerikanın gizli silahıdır desem inanmayacaksınız ama neyse şimdi açıklıyorum.Öncelikle inanılmaz rahat kullanımlı ve iyi nişangaha sahip bir tüfektir.burst fire(3lü atış) standartlarında yoktur ve katlanabilir veya seyyar dipçik olarak karşımıza çıkabilir.çabuk sökülünüp takılabilinen bir silahtır ve parçaları kolayca temin edilebilinir.hafif seri ve hemen her standart aparata uyum sağlayabilir. bugün çok sayıda replikası vardır.mermisi ölümcül değildir(iman tahtası veya kafadan yemediğin sürece) işte batan kısmı burasıdır.

  iğne gibi mermi atar.delicidir. AK ve G3 gibi yıkıcı değil.

  5.56mm colt mermisi ve 7.62mm AK-47 ve bizim tsk'nın G3 lerinin mermisidir. Şimdi odun akıllı düz mantık kişiler bakınca derler ki(silah biliyorlar ya!)

  -arkadaş bizim keleşin mermisi 7 küsür milimetre seninki 5 milim len! bizimkinin menzili daha uzun daha iyi öldürü vs vs.
  -evet salak, haklısın ama kafanın basmadığı nokta şurası;

  savaş hali bir orduda 7.62 lik silahlar var diyelim.

  düşman ölür, kolayca avlanır vs vs.

  ama 5.56'lık öldürmez görünen "barışçıl(!)" NATO mermileri sana girerse seni öldürmek yerine süründürür. yaralı sayısı ölüyü geçer, sıhhiyeler tıkanır, seni kanlar içinde bağırırken gören arkadaşının bütün morali altüst olur vs vs yani psikolojik savaşıda onlar kazanmış olur.

  diğer bir özellik, düşük kalibre ve iyi tasarım sayesinde 100 metreden bütün şarjör bir anda boşaltılırsa bile bütün mermiler belirli bir alana gidecektir. eğer g3 gibi bir silah kullanırsanız 4-5. mermiden sonra hedef yerine güneş'e ateş ederken bulursunuz kendinizi...

  Yani amerikaya bağlantısı olan her barışçıl görünümlü zararsız nesnenin altında böyle şerefsizlikler yatıyor olabilir... sadece farklı açıdan bakmak lazım. sadece biraz farklı...
  29 -2 ... silah uzmani
 5. 5.
  yerini scar light'a bırakmış piyade tüfeğidir.
  2 ... grafikerimtrak
 6. 6.
  tam olarak scar light denemez. bu barret (bkz: magpul masada) saldırı tüfeği de olabilir,
  (bkz: scar) 'da olabilir
  barrett REC7'de olabilir. henüz karar aşamasındalar.

  kesin olan birtek şey vardır ki o da hepsinin bir yerde "colt m4" kalıplarına(tetik takımı, iğne aksesuar vs) bağlı kalacağı.
  ... silah uzmani
 7. 7.
  cs oynarken en çok aldığım silah. hani param olmasa teammate'i severim yine alırım bunu. 5 mermiyi aynı yere gönderebilen nadir silahlardan.*
  1 ... crazymafya
 8. 8.
  Colt firmasının büyük icadı M16 nın karabina (bkz: karabina) versiyonudur.5.56 x 45 mm NATO mermi kullanır.Üzerine ne kadar ekipman varsa takılabiir.Omuza göre ayarlanabilir dipçiği mevcuttur.cs nin de vazgeçilemez silahıdır.
  ... kedi008
 9. 9.
  işte Burada:

  m4a1
  3 ... razordeath
 10. 10.
  modern warfare 2 de pek tercih edilmeyen silahlardan. fmj siz kullanımı cidden içler acısı. pinpoint accuracy si tek avantajı.
  ... notrinova