bugün

the dice man'in yaratıcısı. çok popüler olacak gelecek yıllarda. gel ki kendisi 70 küsür yaşında ve the dice man'i yıllar önce yazmış ama yine de sonra şöhret olacak.
The dice man adlı kitabı zar atarak yazmış, bu kitabın kendi hayatının saçma bir biyografisi olduğunu belirtmiş ve kitaptaki olayları gerçekten de yaşamış kişidir. Yani kitapta yer alan herşey gerçektir.
"zar adam" kitabının yazarıdır.kitabı bir sure okuduktan sonra "onsozde yazanları yanlış okudum herhalde" diye dusundurup onsozu tekrar tekrar okumaya neden olan ve sahiden de bir biyografi oldugu,orada yazan herseyin gercekten de yasanmış olduğu dusuncesiyle saskınlık,korku,adrenalin ve heyecan duymaya yol acan hayret uyandırıcı yazardır.zira yazdıklarını zihinde canlandırmak bile bazen urkutucu ve sasırtıcıyken tum bunların yasanmış oldugu gercegi tuyler urpertir.fazla cesur,fazla tesadufi yasamış,fazlasıyla hayatının kontrolunu elinden cıkarmış kişidir.
zar adam'ın peşinde adlı kitabı yayınlanmış, okumadım, okuyacağımıda sanmıyorum ama yinede kayıp zamanın izinde serileri kadar zar adamımız olacak gibi göründü gözüme.
zar adam ve zar adam'ın peşinde kitaplarıyla başarı elde etmiş ve en son piç fantaziyi yayınlamış enteresan bir dili ve anlatımı olan yazar...
asıl ismi George Cockcroft tur.
Zar Adam adlı kitabını okumaktayım şuan. Yaptıkları Türkiye'ye uyarlandığında en fazla 3 gün yaşatırlar gibi geliyor bana. Düşünsenize elinizde bir zar istanbul sokaklarındasınız, yapacağınız her işe zar karar veriyor. 3 gün fazla bile söyledim galiba.
biyografisi de, üslubu da, hikayesi de, güdüleri de dürtüleri de, zekası da tarafımca 5 kuruş ederlik kıymete sahip olmayan adamdır. 18 yaş altı self servis çalışan ergenlerin ağzının sularını akıtmaktan ileri gidemeyeceği aşikardır. bestseller dolandırıcılığıyla gereksiz kitapları yücelten amerika rüyasının köpüğünden bir üfürüktür.
piç fantazi kitabında kişilik özelliklerini kişileştirip normal bir romanmış gibi yutturup sonunda kitabı bitirirken yaptığı hamle ile nasıl da soktum lan size felsefe kitabını inceden inceden hiç de anlamadın lan dümbük der. çok başarılıdır.

zar adam kitabı ise insanların ya hayatlarını değiştirecek kadar seveceği ya da nefret edeceği türden bir kitaptır. biz ailecek beğenerek izliyoruz kendisini.

est isimli son kitabı ise amerika'da insanların yüksek meblalar ödeyerek katıldıkları kişisel gelişim seminerlerini detaylı inceleyen bir çalışma.
Zar adam kitabında yazanları gerçekten yaşadığını öğrenince hayrete düştüğüm yazar. Gerçekten ilginç.