bugün

"gazlı arabalar" diye tabir edilen arabalardır. tasarruf sağlar. ciddi tehlikedir. "öleceksek her şekilde ölürüz" diyen bir teslimiyetin sonuçlarıdır. ama o yeraltı otoparklarına girememek yok mu? fakirliğimin gözü kör olsun kardeş. * *
Lüks arabalarda artık görmeye başladığımız araçlardır. Bir Şahin bir doğan LPG'siz düşünülemez ki.
Fakirlik gostergesi.
arkasında gaz kokusu bırakırlar.
mitsubishi lancer'ımla dahil olduğu gruptur. dizel'den tek avantajı bakım parasının daha ucuz olmasıdır.
chevrolet lacettim ile benim olduğum gruptur. ankaradan tam depo ile 500 km sonra bursada bi yerde doldurduk tekrardan. buna bok atanlar zengin değil tamamen gerizekalıdır.
http://www.59saniye.com/t...ken-patlayan-tuplu-araba/
Dünyanın en pahalı benzin ve mazotu için normal olan arabalardır. Hükümetimiz utansın. 1 gün bile şu mazotu ötv siz satmadı. Sadece 4 saatliğine.
Adam akıllı bakımını yaparsan tehlikeli olmayan araçlardır. Hatta bu şekilde akaryakıtlı araçlardan daha güvenli bi hale gelir. Haa fakat taktıktan sonra yıllarca gaz atıp binersen, bi bakıma götürmezsem kusura bakma da sen yarrağı yemeye hazır ol.
lpgli araba candır hiçbirşey yakmaz bakımı ucuz her aracada uygulanır azda yakar çevrecide valla bmw 645i var lpgli kullanıyorum.
Kapali otoparka giremeyen acidiğim arabalar.
Fabrika çıkışlı lpglisinden bir adet i10 almak üzere olduğum arabalardır.

Kilometrede 10 kuruş yakıyor.*
Lpg kadar gereksiz sistem yoktur.

Lovatodan 2000 liraya lpg taktırmıştım arabama, 8 ay sonra bir gaz kokusu gelmeye başladı o şekilde 2 ay kullanmak zorunda kaldım iş dolayısıyla. Lifte aldılar bildiğin gaz fışkırıyor video çekip lovatoya mail attım. Paramı geri aldım ve bir daha lpg kullanmadım.
Suzuki vitaranın da sık sık dahil olduğu grup. Zaten arazi aracı benzini içiyor lpg olmasa duramazsın. Varsın kapalı otoparklar bizi kabul etmesin dağlar bayırlar bizi bekliyor *
Megane II'lerin 1.6 16V motorlarında ve Vectra B 2.0 16V motorlarında sanki aracın kalbiymiş gibi benimsenen sistem.
benzinli 4x4 araçların vazgeçilmezi olmuş durumdadır. dezavantajı lpg deposu ufak olduğundan sık sık akaryakıt istasyonuna gidersin. avantajı direk cüzdanına yansır.
fakirlikle alakası olmayan araba yakıt sistemidir. 100 km'lik yolu atıyorum 20 tl ile gitmek varken 60 tl ile gitmek asıl enayiliktir. böyle böyle ufak hesaplarla zenginliğe ulaşılabilir. ayrıca ülkenin bulunduğu ekonomik çöküntüde ve benzinin olağanüstü pahalanmasında oldukça kazançlıdır.
özellikle suv araçlar dizel değilse muhakkak takılmalıdır. bir de prins ise tadından yenmez.
artık nefret uyandırmış arabalardır. her ilanda lpgli araba görmekten sinir geldi. arkadaş polo ya neden lpg takarsın araba zaten az yakıyor bu kadar neden beleşçilik. lpgsiz araba benzin yada dizel fark etmez direk lpg gördüğüm ilanları eliyorum.
LPG kullanım mantığı hakkında en ufak fikri olmayan yazar beyanı. Babam emekli sanayici olduğundan ve klasik merakımdan arabalarla az çok haşır neşir olmuşluğum vardır. LPG patlamalı ateşleme yaptığı için motor bloğuna ve pistonlara hasar verdiği su geçirmez bir gerçek olsa da yakıtın uygunluğundan cebine kalan para bu hasarların bakımını yapabilmen için yeterli. Ha hiç yapmazsan bakımını motoru eline alır LPG motor ömrünü azaltıyor diye gezersin...
lpg motora bişey yapmaz.
tasarruf her zaman iyidir.
Lpg li araç kullanmayanların saladıkları ama kullandıktan sonra bırakamadıkları sistemdir. Ucuzdur, temizdir, güvenlidir ( yanma ısısı çok yüksektir). Bu güne kadar aldığım tüm arabalara anında lpg taktırdım bakımlarını düzenli yaptırdım hiç sıkıntı yaşamadım.