bugün

an itibarı ile dinlediğim.
metallica'nın underrated şarkılarından biri tanesi.
Gece gece çok iyi giden metallica coveri. Papa het'in sesi nirvanadadir.
james'in sesinin en iyi olduğu şarkıdır. James daha iyisinin yapılamayacığını göstermiş.
metallica cover'ında james'in "lovermaaaaan yeheeah!" diyişinin bana hetşat attığı parça.
dudak ısırtandır.
bağırarak söylenmesi gereken şarkılara arasında ilk 5'e oynayacak metallica cover'ıdır. james'de en iyi vokallerinden birini yapmıştır bana göre.
gece gece darma duman eden metallica şarkısı.
--spoiler--
there's a devil waiting outside your door
(how much longer?)
--spoiler--
sanırım en erkeksi ilan-ı aşk.. metallica yorumu orijinalinden daha iyidir, papa het yedi dakika elli iki saniye boyunca testesteron soslu kalp kokutmaktadır ortalığı.
nick cave and the bad seeds şarkısı olup,büyük ihtimalle james hetfield in nick cave hayranlığından ötürü garage albümüne eklediği parçadır.zira reload albümündeki bad seed şarkısı da ismini james in bu hayranlığından almıştır.
Akrostiş biçiminde yazılmış ve bestelenmiş, kapı gibi çevirisi aşağıda yer alan fıstık gibi anlamlı şiir.

L is for love, baby
L aşk demek bebeğim

O is for only you that I do
O bunu sadece senin için yaptım demek.

V is for loving virtually all that you are
V senin gerçekdışı bu sevgin

E is for loving almost everything that you do
E nerdeyse yaptığın her şeyi sevdiğim için

R is for rape me
R beni yağmaladın

M is for murder me
M beni katlettin

A is for answering all of my prayers
A cevaplanan tüm dualarım

N is for knowing your lovermans going to
N biliyorsun; aşkın atık gidiyor

Be the answer to all of yours
işte bütün cevapların bunlar
james'in sesinin her tona gittiğini gösteren parça. ses tonlarındaki iniş ve çıkışların ayrı bir güzelliği var parçada. anlamı o veriyor bence.
şuan beni ayrı kaldığım sevgilime götüren, için için düşündüren, dalgalandırıp durultan, ahhh ulan ahhhh dedirten sihirli parçadır. * * * *
mükemmel metallica parçası.

(bkz: ver coşkuyu ceyms)
bir de martin l gore versiyonu vardır. vokalde orjinali veya james hetfield olduğu kadar iddialı değildir ancak şarkıyı sevenlerin dinlemesi gerektiğini düşündüğüm çok daha farklı harika bir coverdır. üç farklı ruh, üç farklı yorum olarak şarkıya yansımıştır.
kaydının muhteşem olmasına rağmen, şu ana kadar canlı performansını göremediğim metallica cover'ı.*
james hetfieldin sesinin ne kadar güçlü oldugunu gösteren nick cave turkusu.
seven erkek modelini uluyan şeytan vari yaratık gibi yorumluyan harika metallica parçası.
inanılmaz bir yeniden yorumlama.metallica şarkıyı baştan yazmıştır sanki.james'in bağırarak söylediği ve aynı zamanda duyguyu geçirebildiği şarkıdır.şarkıyı bundan çok uzun zaman evvel vapurda dinleyesim tutmuşru.şarkı güzeldi.rock-metal sentezi çok iyi vurgulanmıştı.ancak...evet ancak ben baya bir dalgın olduğum anda dalıp gittim.**neyse efenim, şarkı son nakarattaymış.bir nefesle irkildim.dedim heral gidiyoruz *. derkene o nefesin james hetfield ın nefesi olduğunu anlamamla, larsın davula vurması ve sonunda noluyoruz diye sıçramam; sigarayı yere düşürmem bir olmuştu.sinkafı içimden ağır şekilde bastım.ve hiç bir şey olmamış gibi etrafı süzerek yeni bir sigara çıkarttım ve yaktım.sonra derin bir offf...
bir diğer efsane nick cave şarkısıdır. cave gene ihtiraslı gene suça ve kötülüğe meyyaldir, her zamanki gibi.
gereğinden fazla uzatılmış şarkı.
garage inc. teki mükemmel nick cave and bad seeds cover ıdır. aşkına ulaşmış insanı depreştirir. aşkına ulaşamamış insana arabesk gibidir, iyi gelir. aşkı bulunmayan veya aşkla ilgilenmeyen insana birşey ifade etmez. şarkının orjinalini tavsiye ediyorum, indirin. sanırım içip kayda girmiş nick cave. çünkü böyle içinizi bayan, müziğin arasında kaybolan, kaan tangöze'den bile daha boğucu bir vokali vardır bu şarkıda nick cave in. hele nick amca nakaratta lovermaaan! diye böğürürken müzik üstüne gelir, amcamızın sesi gider, 'nick amcayı boğuyolar galiba' diye bi düşünürsünüz. tekrar cover a döndüğümüzde james in müthiş sesini duyarız, ve james in şarkının ufak noktalarını daha melodik hale getirdiğini görürsünüz, ruhunuz şenlenir oturur dinlersiniz.
(bkz: evlenme teklifi)
aşığınım anlamına gelen metallica şarkısı.garage inc disk1 de bulunur.