bugün

The Kinks - All Day and All of the Night ile nerdeyse aynı olan eurovision parçamızdır.

http://www.youtube.com/wa...ure=player_embedded#at=73 (the kinks)

http://www.youtube.com/watch?v=xE0ppllA-dY (yüksek sadakat)
şarkı güzel de biraz daha 'ben burdayım' diyen bi nakaratı olsa güzel olurmuş.
kulağa daha hoş gelecek şekilde üzerinde oynamalar yapılacaktır, bu şuan taslak niteliğinde.
(bkz: pump it up)**
bu ingilizceden ne zaman kurtulacağız acaba düşüncesini tekrar tekrar akla getiren parçadır.
kürtçe şarkıyla katılsalar yer yerinden oynar.
madem bu kadar katılmak istiyoruz bu yarışmaya; orada bari kendimiz olalım.
başkalarına ne kadar iyi bir sömürge olduğumuz ispatlamanın çok daha güzel yolları varken bu ingilizce telaşı neden?
ve kendimize has ezgilerimiz varken bu çabaların gereksizliği de düşünceye sevk ediyor insanı.
diğer ülkelerin şarkılardan kat kat daha güzel olan şarkıdır. tek eksiğinin sahne şovu olduğunu düşünüyorum, inşallah güzel bir şey yaparlar.
gayet başarılı eurovision şarkımız.
görsel
1. yarı finalde 5. sırada performansı sergilenecek eurovision şarkımız.
dinledikçe kendini sevdiren şarkılar listesine eklenen şarkıdır. bir ihtimal var o da kazanmak mı dersin?
an itibariyle canlı dinlenebilecek şarkı.

(bkz: disko kralı)
ortada verilmiş bir emek var ona saygım var evet ama bu şarkı harbiden kötü be birader.
müzik konusunda bir otorite değilim, ama iyi bir dinleyiciyim. her türden dinlemişliğim vardır. bu şarkı cidden kötü. hiçbir duygu falan uyandırmıyor insanda. manga'nın, mor ve ötesi'nin, şarkıları da ilk sefer de beğenilmemişti fakat zamanla sevilmişlerdi. bu şarkıda öyle bir durum olmadı önce de beğenilmedi, yazılanlara bakılırsa hala da beğenilmiyor. daha önce de yazmıştım bu şarkıyla ilgili bir şey, kalıcılığı yok kulakta demiştim. şarkıyı dinliyorsunuz ve unutuyorsunuz. ona dair ne bir tını, ne bir güzel nüans kalıyor aklınızda. lafı uzattık sözün özü kötü şarkıdır. eğer yarı finalleri geçerse onunculukla aşağısı arasında bir yerde oynayacak muhtemelen. yüksek sadakat gibi sağlam bir gruba yakışmadı bu şarkı.
diğer ülkelerin ajdar, ismail yk, petek dinçöz, demet akalın gibi isimlerle yarışmaya katılması durumunda ilk üçe girebilecek şarkıdır.
harika değil ama ingilizce olmasına sevindiğim şarkı.en azından herkes anlayacak.
son haline bayıldığım şarkı. klibi de mükemmel ve coşturucu olmuş. aynı performansı sahnede de gösterirlerse dereceye gireceğimize şüphe yok gibi görünüyor.
(bkz: çalıntı bir şarkı ile eurovisiona katılmak)

submission adlı şarkının bire bir kopyası.
http://www.youtube.com/watch?v=7UZ0bPaOdbQ&feature=player_embedded#at=40
çalıntı olmasına rağmen, 2011 eurovision finalinde, beklenmedik bir aksilik yaşanmazsa ilk 5'e gireceğini tahmin ettiğim şarkıdır.
ben size aranjman yapmayın demiyorum, ama resmen çalıntı bu şarkı.

http://www.youtube.com/wa...ure=player_embedded#at=40
patlamış şarkı.
patlatılmış şarkı.
(#10928170) zamanında söylenmişti göndermeyin diye..
götüm gibi şarkı.
Elimizde patlamış eurovision şarkımız.
Bu şarkı ile birşeyler elde edemeyeceğimiz aşikardı.Yok bu yarı finaldeki ülkeler bize oy veremedi , yok diğerinde olsaydık durum değişirdi...Bunlar tamamen kılıf uydurmaktır.Ha ben daha iyisini yaparım demiyorum sesim kargadan farksızdır ama en azından bir kulağım var , yüksek sadakati çok severek dinlerim ama ; live it up canlı söylendiği takdirde afallayacağı zaten belli olan bir parça ; özellikle vurgularda inanılmaz kopukluk vardı.Bu şekilde puan almamız zaten imkansızdı...Hem zaten önemli olan da puan alamadığımız ülkelerden puan almayı başarabilmek değil midir ; amaç zaten her ülkeden puan alabilmek değil midir ; evet. Bu şarkıyla olur muydu ; hayır.
Tamam eurovision tamamen söz ve müzik endeksli bir yarışma değildir , bir nevi haçlı ordusudur ama zamanında aldığımız oylar da o haçlı ordusundan gelmedi mi zaten ? (bkz: Everyway that I can) (bkz: For real) (bkz: Dinle)

Bir de o görsel show rezaleti neydi ya ?
Millet yıllar önce sahnede buz pateni yaptı biz hala çemberin içinde dansçı oynatıyoruz...
zamanında "karşında süperstar hisset beni" diye ciyaklan sibel tüzün'ün yarı finali geçtiğini düşünürsek bu şarkının yarı finali geçememesi üzücü olmuştur.
eğer finale çıksaydık gelmiş geçmiş en güzel şarkılardan biri olacaktı müzisyen doğmuş türk halkıma göre.
sex pistols - submission parçasının neredeyse nota nota çakmasıdır. sonra da "yarı finali geçseydik ilk 3teydik" nah