bugün

ilk 5 falan hikaye gibi geliyor dinledikten sonra..
Sırf ingilizce olduğu için ilk 10'a girecek olan şarkı
ilk dinleyişte kötü sonraları güzel gelen şarkı. sözleri aklımda kalmasa da ritm olarak "nını nırı nı nını nırını" diye bişiler mırıldanıyorum işte.
daha önce neredeyse hiç ingilizce şarkı söylememiş gruplara ingilizce şarkı söyletme hevesi nedendir hala anlamış değilim. Sertab Erener ingilizce şarkı söyleyerek kazandı tamam da o sertab erener be abi. yani sen şimdi gidip daha dün ünlü olmuş manga'ya falan ingilizce şarkı söyletirsen olmaz o iş. Tutmaz. Bu şarkı da gayet iddiasız bence. Böyle bir şarkıyla çıkılacağına iş tamamen yüksek sadakat'e bırakılsaydı , şarkıyı da onlar yazsaydı çok daha güzel bir iş ortaya çıkardı diye düşünüyorum. Hem de türkçe bir şarkıyla katılmış olurduk. ingilizce şarkıyla katılmanın karşısında değilim ama söylenecek şarkı ve o şarkıyı söyleyecek kişi çok daha önemli olur o vakit. Sevmedim ben.
çok acımasızca eleştirilen şarkı.. yok efenim sonuncu olurmuşuz gibilerinden yorumlar yapılıyor. lan ciguli çıksa bu ülke almanya, fransa, azerbeycan, bosna, makedonya'dan iyi puan alır.

bence fena olmamış, hatta iyi olmuşta denilebilir. en kötü ilk 6'ya gireriz. iyi bi kareografiyle ilk 3ü bile zorlarız.
iyimser olmanın manası yok, bu şarkıdan bir film olmaz.
melodisi kulağa hoş gelen iddialı bir şarkıdır. ilk 3 e girmesi muhtemel.
beğenmemek elbette olacaktır ama yermeyelim lütfen . sonuçta melodik bir şarkı ve ayrıca bir rock grubu olarak rock icra etmişler ne de iyi etmişler. kutlar başarılar dilerim.

edit: 1-3 arası zor ama 4-10 arası %100 olur derim.
bildiğin pop müziktir, popülerdir, bir boka yaramayan yaramayacak olandır. bu parça ilk 10a girsin bu kıtayı terkediyorum.
yüksek sadakat normal şartlarda 10 şarkılık bi albüm yapsa ve popüler olabilitesi en yüksekten en düşüğe sıralasa, ancak 7. sıralara gelebilecek olan bi şarkı bence. ammavelakin eurovision'a göre çoktur bile.
eylemin aldığı dereceye bakılarak daha iyi bir derece beklenilen yarışma şarkısıdır.
eğer bütün lisanlardan habersiz bir kızılderili şefi olarak, adını bilmediğim bir ormanda yaşasam ve beni şehre getirip yüksek sadakat'ın diğer şarkılarıyla bu şarkının-live it up- arasında ki farkı anlat deseler bütün şarkılarının aynı olduğunu iddia ederdim.

evet abi, bu grup farklı şarkılar yapıyor gibi gözüküyor ama sanki hep aynı şeyleri söylüyorlar. kaçıncı olurlar bilmem! inşallah güzel bir dereceyle gelirler, fakat bana göre avrupa bu şarkıyı birinci seçse bile bence bu şarkı birinciliğe layık değildir. çünkü öyle bir havası yok!(gerçi önceki 1. olan şarkıların ne derece birinciliğe yakındı orası tartışılır tabi)
güzel şarkı ama şöyle söyleyeyim;
çok basit bir ingilizce kullanılmış, nedendir anlamadım.
şarkı akıcı ama sözlerine bakınca bi acayip geliyor.
solist ingilizce bilmiyordu sanırım. yeni yeni mi öğreniyor nedir, hiç aksan yok. dümdüz söylemiş şarkıyı.
bu seneki rakiplerimiz çok iyi.
ben daha güzelini bekliyordum bu gruptan ama olmadı. (bkz: yüksek sadakat)

kanımca ilk 4-8 arası anca.
Yüksek sadakat'çe olmayan bir şarkı. umut vaadetmiyor ayrıca.
o darbuka herzamanki gibi yırtık dondan fırlar gibi fırlamayaymış iyimiş.
şarkıyı şimdi ilk defa dinledim bence güzel özellikle şarkının giriş kısmı. Bu şarkıyı beğenmeyenler, bu şarkıdan bişey çıkmaz diyenler bir önceki yılın eurovision şarkısına * baksınlar lütfen nedense bizim insanlarımız kendilerine ait hiç bişeyin arkasında duramıyor, benimseyemiyorlar, sürekli burun kıvırmalar, olmamış demeler eurovision gibi bir yarışmaya çok bile bu şarkı kaldı ki şarkı zaten güzel geçen sene aynı şey manga'ya da yapılmıştı sonra ''aa şarkımız gerçekten çok güzeldi'' denildi. Sözün özü şarkı gerçekten güzel yüksek sadakati severim zaten, başarılar.
artık ilerde "Üçüncü sınıf rock arasına darbukalı, Türkiye'nin Eurovision şarkıları" diye bir albüm çıkarır heralde TRT.. güzel bir koleksiyon yapıyor vesselam..
çok basit bir müzik, çok basit bir düzenleme ve en bombası ilkokul öğrencisinin yazabileceği basit sözler.. ilk 10 garanti, ilk 5 handikaplı..
şarkıyla ilgili youtube'de komik bir yoruma rastlanmıştır.

"great song!! 12 points from denmark goes to ??
şaka lan şaka. fikirtepe'den selamlar"
daha iyisini yapamıyorsak eleştirmeyecekmişiz. bak bak... bir şeyi eleştirmek için daha iyisini yapmana gerek yoktur. eğer daha iyisi olduğunu somut örneklerle gösterebiliyorsan eleştirebilirsin ve bu eleştirilerin de haklı eleştiriler olur bu durumda.
en başta ben önemsiz bir yarışma olduğunu düşünüyorum bunun. ama sonuçta bir yarışma varsa ve katılıyorsak elbetteki başa oynamalıyız. yarışmanın formaytı belli, birinci olduğun şarkının formatı belli. neyi niye zorluyorsun arkadaşım? iyi bir sahne şovu, hafızada kalan, hareketli bir parça ve nispeten sağlam bir alt yapı ile ilk 5' tesin zaten. gerisi senden bağımsız şartların durumuyla alakalı biraz.
şimdi bakıyorum pop şarkısı diyorlar. yahu bu yarışmadan birinci çıkan şarkıların kaç tanesi kaliteliydi ki zaten? fakat yine de her sene bilirkişi abilerimiz ablalarımız yok şöyle şarkı, yok burası eksik vs. deyip dururlar. bu bilirkişi abilerimiz seçimleri sonucunda da adını hatırlamak bile istemediğim rimi rimi ley şarkısıyla gitmiştik bu yarışmaya.
her neyse uzatmayayım; sıradan bir şarkıdır işte. ve tavsiyem şudur ki; madem ki -bence rock değil ama- bir rock grubu ile katılıyoruz neden amatör rock grupları arasında bir yarışma yapıp onlara bir şans tanımıyoruz ve birinci olanı göndermiyoruz?
türk müzik kültüründen veya türk poptan uzak olduğu için bizlerin hoşuna gitmeyebilir. fakat türkiye'nin batısındaki avrupalı concon kardeşlerimiz rock müzik konusunda bizimle hem fikir değiller(bu arada bu rock mı o da tartışılır biraz tuhaf olmuş, birde neden ısrarla darbuka). ben şahsen pek beğenmedim, 5 point from erjivan goes to turkey der, 70 milyonun gönlü kırılmasın diye düşünür savsaklardım. birde ingilizcesi dostumuzun pek vasat, sözler çok kötü, müzikte çok basit. ingilizce olması çok iyi olmuş, türkiye'yi tam olarak yansıtıyor, abd yalakçılığımız iyice ayyuka çıkmış oluyor ordan belki biraz puan koparırız diye düşünüyorum.

pişmanlık editi: dinledikçe güzelleşiyor, fena da değil.
bence ilk üçte kendine yer bulacak şarkı.
eurovision gibi sıradan bir yarışma için, fazla güzel olan parçadır.
geçer not alır. kesinlikle.
hep aynı şarkıları yapıyoruz sanki... hep bir shake shake durumları... başarılar ne diyelim!...
http://28.media.tumblr.com/tumblr_lhco4o743Y1qf4aeqo1_500.jpg

başka söze ne hacet.