bugün

entry'ler (188)

sözlük yazarlarının itirafları

Ben senle bir günü bir ömüre kıyaslarken sen benden bir haber başka kollarda uyuyormuşsun.
Olsun.
Henüz unutamadım belki hiç unutmayacağım ama bu kırgınlıkla başa çıkmazsam bana da ozgurwilly demesinler.

itiraf neresinde derseniz ; hayatınızın aşkı sizden ayrılır 1.5 ay sonra birine gider.
Size ne yapmadıysa ona yapar.
Ve bu da insan olana çok koyar.

ben bu yazıyı kendime yazdım

Kalk artık silkelen ve kendine gel.
Bu dünyada seni babandan başka kimse üzemez.

kardeş payı

Bir gün çalıştıkları seti basıp hepsine ev kurabiyesi ve çay dağıtmak istediğim oyuncuların oynadığı dizi.
Hangi biri sayılır ki ?
Saygılar Selçuk ağabey.

sinan akçıl

Aşk acısından daha beter adam. Daha kötüsü olamazmış derken Sinan Akçıl çaldı radyoda.

aşk acısı

Harlı harlı insanın içini yakandır.
Bir hafta önce herşey çok güzeldir ; gözünüzün içine bakar tatil planları yapılır 3 yıldır her anınızda yanınızdadır. Dersiniz ki bu benim en güzel ilişkim. Hayatınızın orta noktasında önce ufak tuğlalarla başlar ; sevgiyle harç yapar ; saygıyla örersiniz. Dünyanızın orta merkezine oturtursunuz.
Bir üzüntüsü için belki de dünyayı yakarsınız. Önce harlı harlı yakar. Geçecek mi ; bu kalp ağrısı bu kaburga kırıklığı geçer mi ? Geçer. Eninde sonunda geçer. Onun kullandığı parfümden ; kullandığı arabadan kullandığı kelimelerden isminin baş harfinden bile ürker olursunuz. Geçer. Bir gün bir yıl olur üç yıl bir ömüre dayanır. Geçer. Hayatınızdan ellerinizden kayıp gider bir gerekçe bile göstermez yapamadım der çıkar işin içinden. Geçer. Gözünüzü her kapadığınızda karşınıza gelir hatta bazen yüzünden daha çok ses tonunu duyarsınız gözünüzün içinde. Birini çok sevmek herkesin başına gelebilir. Sevmek zaten dünyanın en güzel şeylerinden biridir. Klişe laftır ama ben seni çok sevmiştim diye üzülmek. Birini içten sevmek ise paha biçilemez. Geçer. Birisi için yere düşse burnunu almayacakken ; içinde ne acı çekiyorsan ona dökmek eşsizdir. Geçer. Zaman kum tanesi gibi. Her an bir dalga alıp götürecek gibi hızlı , içiniz acırken de geçmeyecek kadar yavaş. Saatler haftalara bağlandı haftalar aylara bağlanır aylar yıllara. Geçer hemde çabucak geçer. Babanıza çok benzetiyorsanız daha fena. Babanıza sarılamazsınız. O da anlar bir sıkıntısı var der o da size sarılmaz. Sarılsa ağlarsınız. Geçer.
Unutmak dünyanın en kolay şeylerinden biri. Sokaktan geçen insanlara sorsak ne acı kayıplarını anlatır. Geçti demezler. Alıştık derler. Bu da böyle birşey bir nevi ölüm hali. Hissediyorsun nefes alıp veriyosun ama düşünme yetkin yok. Zaten mantıklı düşünmek bu süreçte birine söyleyebileceğiniz en saçma kelime. Üzülme demek kadar saçma. Üzüleceksin. Geçer. Unutmayı istememek var bir de işte o çok tehlikeli.
Sizi bu kadar harap eder üzer arkadasına bile bakmadan döner gider ve siz öyle değerli bir acı yaşıyorsunuzdurki unutmaya kıyamazsınız. Zamanında gözünün içine bakamamak kadar sakınırsınız. Geçer.
Zamanı geri alma şansınız olsaydı ; bilseydiniz ki son gördüğünüzde onu başka zaman öpemeyeceksiniz ; yanından ayrılmazdınız. Geçer. Bir an sonra gözünüzü kapattığınızde belki suratını bile getiremezsiniz gözünüzün önüne. Geçer.

Bir sinema biletinde taşırsınız yanınızda ; üstü silinmiş. ilk gördüğünüz güne ait hatıradır.
Bir kart durur çekmecenizde özel bir günde verilmiştir.Aldığınız gün ne de mutluydunuz da söylemediniz.
Bir fotoğraf bırakırsınız telefonda , ürkmekten kendi telefonunuzun galerisine giremezsiniz.
Bir rüzgar eser havada konuşmalar enerjiler , içinize çekmek istersiniz de yer bulamazsınız.
Bir kalbiniz kalır gümgüm atar , bir beyniniz olur kalbe hükmedemez.
Bir surat ifadesinde , bir tik kalır aklınızda. Aynısını yaptığını farkedersiniz.

Bütün birler toplanır size bir gökyüzü yaratır.
O gökyüzünün rengi günden güne kararır.

Herşey geçer de ; bir gülüşünü unutamazsınız.

fatih üniversitesi

Özellikle başı kapalı potansiyel için hizmet vermeyi planlayıp , uygulayıp ; reklamlarında son derece modern kızlarımızı kullanan üniversitemsi.
Kurtulduğum güne şükürler olsun.

Bir kedim var adı Nane.
4 aydır benimle birlikte fakat alerjik sebeplerden dolayı evde tutamıyorum daha fazla.

'Nane' iran ile Siyam/iran kırması.Beyaz , tombiş ve akıllı.

Kısacası kedi almak isteyen ya da alacak olan sözlük arkadaşlarım bana özel mesaj yönlendirebilirsiniz.

aynı sınıfta yer yok ücret farkı oluşur diyen ali

Bizden biridir.Ali'dir.Uçaklarla kafayı yeme potansiyeli vardır.Bu yıl evlenecektir.Çek git bebeğim uzaklara diye şarkı söylemesi de bu yüzdendir.
Aynı sınıfta yer olmaması onun suçu değildir.Sonuç olarak uçak doludur.Ücret farkını da cebine falan atmaz ; havayolu alır.

ilhan irem i özlemek

Hayatın 'o'nsuz da yaşanabilmesidir.

(bkz: işte hayat)

mya reid

ince gören yazar.

alex de souza

Nam-ı diğer doktor.

antalya usulü piyaz

O kadar da abartıldığı kadar güzel değildir.

galatasaray

Türkiyedir.

karı kız düşürmek için açılan başlıklar

(bkz: Sözlükteki bayan yazarlar)
(bkz: Uludağ sözlük haydi kızlar toplanıyoruz zirvesi)

noel baba ülkemize gelse yaşayacağı olaylar

insanlıktan çıkardı.

şakirt isimleri

Muharrem.
Ömer.
Nisanur.

bayan yazarların sözlüğü bırakması

En azından liseli ergenlerden kurtulunabilir.

hükümetin dağdan inene 5000 tl verecek olması

Kayışdağı geçerli ise bende yararlanmak istiyorum.

balık tutup tekrar suya bırakmak

Tutualan balık kaya balığı ise normaldir.

Yıllarca boşuna bağırmadık para şike işte fener işte diye...Gram üzülmedim ; herkes hakettiğini yaşar.