bugün

bilimsel mecrada "dün, dünle gitti cancağızım, bugün yeni şeyler söylemek lazım" düsturuyla hareket edip, 'üzerine daha ne ekleyebilirim' sorgusuna atfedilen alan çalışmalarının bütünü.

bunlar yazılı, görsel, ses kayıtları vb. materyal olabilir.
herhangi bir alana dair yazılmış olan eserlerin/ kaynakların bütünü. bir akademik çalışma kaleme alınmadan önce literatür taraması yapılması yazının bilimselliği açısından elzemdir.

(bkz: araştırma yöntemleri)
edebiyat ve bir akademik bilgi birikimi makaleleri ortak adıdır.
bir bilim dalının alt konular hakkında gelinen noktayı ifade eder. yani o ana kadar yapılmış her bilimsel çalışma gerekçesi ve sonuçlarıyla orada sunulur/özetlenir.

o noktadan sonra yapılan çalışmalar da kendini kronolojik sıradan dolayı alt sıralarda bulur.

(bkz: literature review) *
ingilizcede edebiyat anlamına gelir.
Herhangi bir bilim dalında yazılmış olan yazı veya eserler bütünü.
asiri beyaz olan tema.

edit1: ayrica mesaj geldigine dair olan isik cok belli olmuyor.
edit2: gizli bakinizlarin altinin cizgili olmasi guzel.
beni çok kızdırmış yayınevi.. literatürle freelance çalışıp da parasını alabilen göremedim henüz. hatta 600 sayfa nietzsche çevirisi yaptırıp 0 lira verdiği insanlar var bir rivayete göre. yaptığım düzeltinin sene-i devriyesi oldu, akıbeti hala belli değil. biz de napalım helvasını yedik, üzerine de bir bardak soğuk su içtik.
eğer bir heves çalışacaksanız, buzdolabında soğuk su bulundurmaya özen gösterin.
zall'ın ismini, mahçup afrikalı'dan literatür'e çevirdiği temasının ismi.
(bkz: yazın)
taksimde ikamet eden; pek çok roman, ders kitabı, sanat kitabının bulunabileceği güzide kitapevinin adı. Kitapları karıştırmak için bir kaç masa barındıran ve güler yüzlü elemanlarıyla gönülleri fetih etmiş yayınevi
şu ana kadar yapılan en güzel tema diyebilirim. hele yazı karakteri, gizli bakınızların alt çizgi olayı yok mu, süper olmuş, renkler de güzel ayrıca. emeğinize sağlık, reput veresim geldi valla, teraziye tıklamak istiyorum hemen. *
ulu sözlük ün zall imzalı yeni teması.
pek bi maarif göstermiş sözlüğü. renk seçimi de müspet. eh bu yazdan çıkıp sonbahara giden güzel günlerde ne yazın neşesi gibi ne de sonbaharın hüznü gibi sanki böyle mahcup afrikalı gibi.
alm. edebiyat *
dergi;
(bkz: dadaizm)
(bkz: edebiyat)