1. 1.
  Liberallerden hoşlanmayanların hazımsızlık çekmeleri sonucu sarfettikleri eziklik kokan kelime.
  18 -28 ... italiano
 2. 2.
  cumhuriyete numara vermek gibi saçmalıklarla uğraşan bunyeler için kullanılan kelime.
  5 -6 ... mmtyvs
 3. 3.
  Varoluslarını amerika ve ab'ye baglamıs olan, genelde tekelci sermayeden ve medyadan nemalanan, kendi ülkesini hor gören, "niye bizim de bir new york umuz olmasın" diyen, el degmemis güzelim sahillerimizi ve dogamizi turizme acip mahvetmeyi isteyen, devletin egitim ve saglik gibi hizmetlerinin paralı olmasını savunan, zaten özelleştirmecinin önde gideni olan sahsiyetlere verilen isimdir.
  13 -2 ... papaya
 4. 4.
  medyadaki versiyonları, görüşü, amacı ne olursa olsun gelen hemen her iktidara alkış tutan fırıldak olarak tabir edilebilecek kişilerdir. ulusal değerler pek önemli değildir bunlar için, kendi anlayışları dışındaki herkes demodedir. ne pahasına olursa olsun ab'cidirler, özelleştirmeyi canla başla savunurlar.
  3 -2 ... telashe
 5. 5.
  ülkesinin çıkarlarını kendisinden başka savunan kimse kalmamış gibi "ulusalcı" ayaklarına takılan bünyelerin uydurduğu kelime. kendi savundukları görüşü eleştirenlere saldırarak yanıt verebilen bu bamyalar, liberal görüşü savunan insanlara "akılları" ölçüsünde lakap takmaktan utanmaz olabilirler.
  6 -4 ... ozz le grand
 6. 6.
  (bkz: besim tibuk)
  (bkz: mehmet barlas)
  (bkz: kemal dervis)
  (bkz: can baydarol)
  (bkz: erkan mumcu)
  4 -6 ... diyonsos
 7. 7.
  (bkz: liberalizm)
  2 ... arude50
 8. 8.
  en asil duygunun insanı.
  4 -3 ... chilavert
 9. 9.
  "babalar gibi satarım, kar etse de satarım" adamıdır. milletin çıkarı önemli değildir bunlar için. ılımlı ılımsız her türlü yönetim şekline uyum sağlayabilirler. mali piyasalardan, faizden ve ab-abd ikilisinden otlanırlar. globalleşme ve dışa açılım adı ile ithalat patlaması yaşatırlar ülkeye.
  4 -4 ... goksunv
 10. 10.
  liberalizm'i içine sindiremeyenlerin akılları sıra liberallerle dalga geçmek için uydurdukları kelime.
  lakin liberalizm onlara dalga geçme hakkını vermektedir.
  güle güle kullansınlardır.
  6 -6 ... muhayyil