özgürlükçü solcu olarak türkçeleştirebiliriz. liberter sosyalizm'e inanlardır, genellikle anarşist ve/veya anarko komünist kişilerin de kullandığı bi tanımlamadır.
benim nickim kapitalist amele'ydi, çok çok kısa süre önce (yani bugün) liberter sosyalist olarak değiştirdim. dün yazdıklarım başta olmak üzere önceki entrylerime bakarak beni yargılamayın! geçmişimi çöpe attım, çöplüğü de ancak kapitalistler kurcalar!
hakaret ettiğimi hatırlamıyorum. dediğim gibi önceden yazdıklarım farklı bir nickten hareketle yazılan şeylerdi, şimdi bu nickime göre hareket edeceğim. kahrolsun kapitalistler yaşasın işçi sınıfı!
nickimle ilgili kısa bir bilgisel.

Çoğu anarşist, "anarşizm" kavramına yüklenen olumsuz tanımlamayı görerek, fikirlerinin olumlu ve yapıcı yanlarını vurgulamak için başka kavramlar kullanmışlardır. Bunlardan en yaygın olanları "özgür sosyalizm", "özgür komünizm", "liberter [libertarian, hürriyetçi] sosyalizm" ve "liberter komünizm"dir. Anarşistlere göre, gerçekte liberter sosyalizm, liberter komünizm ve anarşizm birbirlerinin yerine kullanılabilirler. Vanzetti'nin ifade ettiği gibi:

"Bununla birlikte, sosyal-demokratlar, sosyalistler, komünistler ve IWW'nin hepsinin Sosyalist olması gibi bizler de sosyalistiz. Bizimle bu diğerleri arasındaki fark --temel bir fark-- bizler liberterken (özgürlükçüyken), onların otoriter olmalarıdır; onlar kendilerine ait olan bir Devlet veya Hükümet'e inanırlar; bizler ise ne Devlet'e ne de Hükümet'e inanırız." (Nicola Sacco ve Bartolomeo Vanzetti, Sacco ile Vanzetti'nin Mektupları, s. 274)
(bkz: oksimoron

Sosyalizm gibi hukuk tanımayan diktatörler üreten bir ideolojiyle, liberteryenizm gibi her türlü otoriteye karşı bireyin hakkını savunan bir ideoloji yanyana gelemez. Gelirse oksimoron olur.

Edit: "liberteryenizm ve sosyalizm, otoriteye karşı aldıkları olumsuz tavırlarda "

Yanlış. Sosyalizm otoriterligin ta kendisidir. Otoriteye karşı tavır mavir almaz. Dogu blogu ülkeleri, sscb bunun en önemli örnekleridir. Bu ülkelerdeki sosyalist otoriter rejimler, bireylerin hayatini cehenneme çevirmiştir.

Edit 2: sosyalizm komünist aşamadan sonra gelmez. Komünizmden önceki basamaktır.
ben bilinen anlamda sosyalist değilim, anarşistim. yani başta devlet olmak üzere özgürlüğü kısıtlayan her otoriteye karşıyım (çoğu sosyalist devlet sosyalizmi peşinde ona da karşıyım yani). özel mülkiyete de karşıyım çünkü bir çok kişiyi mülksüz bırakmış ve mülk sahibinin (patronun) ücretli kölesi yapmıştır (bu açıkça özgürlüğü kısıtlayan bir durumdur ve her patron bir devlet kadar otoriterdir) ve patronlar bununla da kalmıyor hala işçiye tam karşılığını vermiyor. vergi, kira, rant, faiz ve kâr'a karşıyım hepsi emeksiz kazançtır ve hırsızlıktır.

nickimle ilgili beni diğer sosyalistlerden ayıran ufak bir entry girmiştin yukarıda, buyur:

https://m.uludagsozluk.com/e/43244365/
sürekli kendi başlıkları yada o gün ilk entrysini girdiği daha önce açılmıs başlıkları uplayan yazar amacı ne anlamadım başlıkların tutması içinmi yapıyor acep.
(bkz: xd) ve (bkz: ilginç) şeklindi bakınızlar ile gün içinde silip silip tekrar uplar taki başlığa birileri bir şey yazana kadar.
tutmayan başlıklarını biri entry girene kadar sürekli uplayan dikkat çekmeye çalışan ezik.

aynı başlığa 10 dk önce cıs diye bakınız atarak (up)luyor bunun başlığını kimse s*klemeyince 5 dk sonra skandal bakınızı verek upluyor ss almayı unuttum ama ondan önce de xd yazarak upladı bu ne ezikliktir. başlık tutmuyor diye üzülüp (up)lamalar falan entrysini silip silip upluyor (bkz: senden yazar olmaz) diyorum başka da bir şey demiyorum.
görsel
görsel
lan denyo açtığın başlığı tekrar tekrar açıp (up)lamasana dün de aynısı (#43280371) burada ifşa oldun. zaten arkadaş dünkü açtığı başlığı tekrar açmış kimse bunun başlığını s*klemeyince skandal bakınızı veriyor yada cıs vesayre her 10 dk da bir upluyor taki birileri ipleyene kadar sen yazar mazar değilsin sadece ve sadece dikkat çekmeye çalışan ibnenin tekisin.

bu bugün açtığı ve kimse s*klemeyince sürekli up luyor.
görsel

burada da dünkü (#43280371) tıklarsanız ekran göruntüsü orada.
iki ucu boklu değnek dedikleri bu olsa gerek. *
şimdi de (bkz: oytunkaran) nickli yazara özenmiş her entry'nin sonunu evet kelimesi ile bitirmeye başlamış biraz orjinal marjinal ol be adam. bu ne çakma hareketler.
görsel
yine boş saçma bakınızlarla kendi başlıklarinı uplamaya devam ha yıkıķ mısın nesin.
görsel
Medyaya masonların hakim olduğu dönemdeki boş beleş ahlaksız haberleri paylaşmaktadır.
Kısaca ben:

-Neo Liberal düzenin taraftarıyım !
-Cem Boyner'in partisine katılacağım!
-Özelleştirmeden yanayım !
-Avrupa Gümrük Birliği'ne karşı değilim!
-Ben Abdülhamit'i savundum !
-Ben Menderesler'i savundum !
-Sıkıyönetim Mahkemelerinde dönekliğimi ilân ettim !
asparagas haberleri bulup sözlüğe seri bir şekilde paylaşan yazar.

dostum, yeter artık soluklan.
habire başlık açıp istatistik kasan yazar.
(bkz: dusler ulkesi)
Yobaz olan sosyalistler değil düşünce ve bilimi dahi iktidar mücadelesinden ibaret sanan gericilerdir.
isim yapmaya gelmiş vasat troll.

görsel
görsel
(bkz: iftira)
çok kurnaz ama akıllı olmayan bi yazar.. dolaylı yollardan islam dinine müslümanlara nasıl küfür edebilirim hesabı yapmış belge olarakta aklınca tivitirda gördüğünü söylemiş tipik şark kurnazlığı. kardeş senin kurnazlığından ben gidecek olsam her tarafı belge gösterir kemoşlara hakaret ederdim değil mi ?

belgemiz kenarda dursun : https://www.hizliresim.com/40z3tk4
yalan haber pompalayan yazarımsı.