bugün

msnde anladığı belli etme çabasını simgeleyen harfler topluluğu.
soylerken cikarilacak sese gore, sasirma ifadesi de katabilen harfler butunudur.
robert de niro'nun özellikle kötü adamı oynadığı filmlerde yaptığı, tescilli hareketi.. cidden de niro'dan iyi yapanını görmedim.
konuyu kapatma, muhabbeti uzatmama, sallamama ifadesi de olabilir aynı zamanda. çok kullanıslı yani.
varsa sakal sıvazlanarak söylenmesi halinde daha etkili olabilecek ses.
msn de sık sık kullanılan ifade.
hsbc çağrı merkezinde çalışıyosanız kullanmamanız gereken viyalardan sadece biri.
sonundaki m sayısına göre anlam derinliği katılan şey. ney?
beğenme ifadesi:
- hmmm güzelmiş.
bide biraz daha düşünüldükten sonra söze başlamadan önce ammm denilme olayı vardır ki bir bayanın söylemesi durumunda tahrik unsuru bile sayılır...
duymaktan nefret ettiğim.

bi düşünme sürecinde çıkan öylesine bi kelime/efekt olduğu düşünülürse siz çok anlaşılmaz cümleler kuruyorsunuz demek oluyor sanırım ya da karşıdaki sizi iplemiyor, çünkü kendisinin uğraşacak daha ciddi konuları var*.

buna ek olarak hevesle anlatırken bişeyleri, çıktığı an, kursağa tıkar hevesinizi.

örneklendirmek gerekirse buyrun diyalog:

+ *ya abi işte şu oldu kıl yün oldu falan gittim sordum ben de nedir falan diye (cümle bitmez, bitemez.)
- *Hmm...
+ Hmm nedir?
- sonra noldu?
+ işte ben de dedim Herşey orda yazacak diye bi kaide var mı bik bik (...)
- hmm...
+ Hmm derken?
- e neden öyle demiş ki?
+ (aldırılmaz devam edilir.) sonra gittim ben de belgeleri getirdim falan filan. (yine bitemez)
- hmm...
+ ananın!
- Efendim?
+ Yok bi'şey.
genelde öküz kişilikte olan kişilerle muhabbette bizim tarafımızdan uzunca bi'şey yazılır, ve karşıda ki öküz eğer bir elin de dürüm varsa tek eliyle yazar ve sizin de yapacağınız bi'şeyiniz yoksa işi bırakır o ileti yazıyor bölümü kaç sn. ya da dk. yazacak onu sayarsınız karşı öküzün karşılık verebilme ya da düşüncelerinize katılabilme yeteneği olmadığından sadece hımm yazar
msn yahut kısa mesajlarda iletiyi yazan arkadaşın derin düşüncelere gark olduğunu göstermeye çalıştığı 'anlıyorum'un yazıya dökülmüş hali.
(bkz: hımm tolga bu ne)
var olduğunun ispatıdır. *
genelde psikologlarin sikca kullandigi soz obegidir. (bkz: psikolog) (bkz: mustafa cem oguz)
arkasından "anlıyorum, evet" kelimelerinin geleceği açıktır.
tadına bakma eylemi sırasında çıkan söz.
msn yazışması sırasında sürekli birşeyler anlatan karşı tarafa artık yorulduğunu anlatma çabasıdır.yada verecek bir cevap bulunamadığı zaman sığınılan tepkidir.
akabinde hı hı silsilesi ile devam eder.
emesen denilen varlıkta sımaylı bol olan hede .
msn terimleri arasında yeri geldiğinde, yazdın ama sikimde değil anlamıda çıkartılabilir.
yoga yapıyorum...
du bi düşünüyom!
hmmm hay allah sanırım anladım!!
- yarın gidiyoruz.
* tamam da hımm bize halam gelcekti ya gelemem!!
- hımm anladım tamam gelme.
* hımmm belki bişeyler ayarlarım ama!! yarın dersim olup okula gitmem gerekebilir dimi!!
- harikasın *
sonuna üç nokta koyduğunda bazıları hayatının anlamını düşündüğünü sanıyor.
msnde başka söyleyecek söz bulamayan bünyenin başvurduğu sözcüksü.