bugün

rengarenk türleri olan, ufacık tefecik ama yüreği aslan gibi akvaryum balıkları. eh akvaryumda yetiştiklerine göre bunların yaşadığı bazı tatlı su kaynakları da vardır diye düşündüren balık türü.
çarşıdan aldım bir tane eve geldim bin tane türünden bir akvaryum balığıdır.bol sevişmeleri neticesinde ortamda birçok aşk meyvesi bulabilirsiniz.
şirin mi şirin akvaryum balıkları.
bir zamanlar ciklitcinsi balıklarımızın daimi maması olma ozelligini tasıyan balık turu.*****
lepitemukus familyasının üyeleri lepistes ve lapistes olarak 2 kola* ayrılırlar. lapistes cinsi olanların lapin familyası ile ilişkilerinin olup olmadığı araştırılmaktadır.
birçok balık türü beslememe rağmen sıkılmadığım, akvaryuma yeni başlayan hayvan severlere rahatlıkla tavsiye edebileceğim, güzel görünüşünün yanında sorunsuz ve bakımı kolay bir balık türüdür. üstelik akvaryum ortamında üretilmeside oldukça kolaydır.
besleyeyim derken yaklasık bı ıkıyuz tanesını oldurdugum * kucuk renklimsi balık turu.
(bkz: ozamanlar daha cocuktuk)

sımdılerle baska bır balık beslıyorum*.
(bkz: adı bende saklı)
üreme makinası balık.
ben böyle libido ne gördüm ne duydum.
bir çiftini kışın kavanozla dışarıya bırakınca bir hafta dayanabilen balık türü. nasıl yapıyorlar anlaşılamamıştır. bu ne ateşli balıktır.
canlı doğuran diye tabir edilen gruba mensup balık cinsi.
hem ucuz olan hemde hamilesini bulduğunuzda ileride lepistes akvaryumu açma şansına sahip olacağınız fakat doğururken yavrularının anne tarafından yenildiğinin unutulmaması gereken balıktır.
(bkz: akvaryum baliklari)
gövdesi düz yani tek renk olup sadece kuyruğu, gövdesinden farklı renkte olanı di$i, gövdesi ve kuyruğu çe$itli renklerde olanı erkek olan balıktır.
(bkz: prifesor lepistes)
çok kolay üreyebilen, sevimli, bir o kadarda hınzır ve şirin balık. Yetiştirmesi çok kolaydır. salarsınız akvaryuma, ayarlarsınız ısısını, yeminide attığınız zaman sizden başka bir şey istemez. balık yetiştirmeye başlayanların ilk beslediği balık türüdür genelde. çok fazla dikkat etmeye gerek yoktur. beslerken en önemli unsurlar su ısısı ve üreme döneminde yavruluk almaktır. Zira su ısısı dengelenmezse mantar hastalığına neden olabilir. yavruluk alınmazsa da anne yavrularını yiyebilir. yavruların büyümesi ise iki üç ay sürer. Erkeği ve dişisini ayırt etmek çok kolaydır. Dişi gösterişli olandır, erkek ise ufaktır.
yemini, cinsel hayatını, su sıcaklığını, ışığı, erotik ortamını sağladığınız halde ölmekten vazgeçmeyen şirin, balıkgillerden, cam güzeli ve öldükten yaklaşık 1 saat sonra su üstüne çıkıp 4 saat sonra dibe batan ölümlü yaratık....
dereden yoğurt kabıyla tutulabilen, kurbağa larvasıyla karıştırılan, şirin masum bi o kadar da hınzır balık türü.
hafızası en zayıf olan balık. doğurduktan 5 saniye sonra kendi doğurduğunu unutup yumurtalarını yiyen balıktır.
hemen her akvaryumda karşımıza çıkabilecek sıradan balıklardır. erkekleri büyük ve rengarenk kuyruklu olup -tabii ki bu büyüklük gövdesine oranladır- dişileriyse renksiz adeta saydamdırlar. bu balıklaın üremesi de çok kolaydır nasıl olur bilinmez dişi lepistesin karnı kararıp siyahlaşmaya başlar ve sonra o öyle birden yavrulayıp da yavrular hem anneye hem de dieğr balıklara yem olmasın diye dişi bir tür doğumhaneye alınır ve yavrulama esnasında yavrular güvende dururlar. her doğumda 30-40 yavru olur ve bunlar daha sonra büyüyüp büyük balıklar arasında yem olmadan yaşayacak kıvama gelene kadar yine ayrı bir küçük akvaryumda büyütülür.
bu balıklar öyle ağır abi değillerdir aksine minik ve yerinde duramayan meraklı bir halleri vardır ki akvaryumda girmedik yer bırakmazlar bu hallerini izlemek çok keyiflidir.
çok ufak nazik ancak açlığa ve sürekli değişen su sıcaklığına dayanıklı balıktır.bir seferde çokca yavru verir yavrulardan azami yararlanmak istersek akvaryuma bir bitki koymak gerekir mutlaka dişi erkek sayısından en az 2 kat fazla olmalıdır.
akvaryumun gülü.
derslerden beden eğitimidir diyebiliriz. o kadar kolay bakımı vardır yani.
sevişgen bir akvaryum balığı...
piyasa balığıdır, genelde çok beslenir. diğeri için (bkz: japon balığı)
(bkz: lepistes), (bkz: guppy)