bugün

vedat sakmanla düet yaptığı herneyse ile bizi darmadağın eden güzel sesli sanatçımızdır.
çok geç keşfetmekle kahrolduğum mükemmel yorumcu.
sesi ayrı ,karakteri ayrı övülesi insan.
güneyde beni otostopa alan çok güzel insan.. nede güzel bir sohbetti ki yolun gerçekten hiç bitmesini istemediğimi çok iyi hatırlıyorum.. inerken onunla bu yaşında olsa bile bir ömür geçirebileceğimi söylemiştim.. teeehhhy tehhy..
rüzgar şarkısını söylerken rüzgarı hissettirebilen insandır. Yalçın küçük'ün aha bu da yahudidir diye diline doladığı insandır. sanırım mutsuz evlilik deneyimi olan insandır.
bebeğim şarkısında 'bebeğim' derken, insanın yüreğini sokup alan sanatçı. o eşsiz sesiyle gazetelerin üçüncü sayfasında ki cinayet haberlerini okusa bile dinlenir.
hayvan sevgisinin cılkını çıkarmış olan insandır.
söylediği şarkılar gerizekalı , popülist ve arabesk cafelerde mundar edilen büyük sanatçıdır.
zuhal olcay ve candan erçetin'le birlikte ruh üçüzleri olduğunu düşündüğüm sanatçı.

bugüne değin yayınlamış olduğu albümler şöyle;

livaneli şarkıları (1988)
çağrı (1990)
ayak sesleri (1992)
eski fotoğraflar (1994)
illa (1998)

ayrıca;

1951 yılında istanbul'da doğdu. Aslen Hakkari'lidir ve çocukluk yılları orada geçti. Tiyatro, mim, dans ve şan eğitimi aldı.Operada bir süre koroda çalıştı.

Azerice şarkıları çok iyi yorumladığı bilinir.Bunun yanısıra Yunanca, Fransızca, Rumca ve birçok lehçede şarkı söyleyebilen sanatçı olarak isim yapmıştır. Yurt çapında çok göz önünde olmayan sanatçı genelde çeşitli il ve ülkelerde konserler verdi.Bunun yanısıra pek çok Diplomatik konserler verdi. Başlıca diplomatik konserleri; Portekiz Cumhurbaşkanı Mario Suarez, ABD Başkanı George Bush, Malezya Kralı ve Kraliyet Ailesine verdikleridir.Bunların yanı sıra Sopot Festivali, Abdi ipekçi Barış ve Dostluk Derneği Konseri,Türkmenbaşı Aşkabad konseri, Curaçao Trubdour Festivali gibi etkinliklerde yer aldı. Şevval Sam ve Şehnaz Sam adında iki kızı vardır.
leman sam. sıradışılığın son safhası.
ve ayrıca (bkz: entry nick uyumu)
küçükken adını leman san sandığım kişi taki 15-14 yaşına kadar öyleydi...
budur arkadaşım; http://www.youtube.com/watch?v=j57oWFPLZdM&mode=related&search=
kadife seslilerin en güzel sesi, illanın keyfi ritmi, melodisi başkadır bir. anlatılamayacak,
dinllenilecek olan sestir.
2007 hacettepe bahar şenliklerini şenlendirmiş kişidir. bir konserden bekleyebileceğiniz herşeyi verir. sesi müziği tınısı içinize işler.* *
http://www.youtube.com/watch?v=K-vIFK-4cXY
sesine tarzına hayran olunası sanatçı.
dün gece hiç tanımadığım bir erkeğe,
sırf sana benziyor diye,
usulca sokulup merhaba dedim....
penceremizin perdesini havalandıran rüzgardır kendisi.
kızı şevval sam`dan daha güzel olan bayan.
kinali upuzun saclarini yillardir degistirmemis hosca kal kardesim deniz sarkisini soyledigi vakit baska alemlere tasiyan ozgun muzigin guzel sesidir.
turkiye'deki simarik unlulerin aksine iyi "en"leri bunyesinde toplamis; sahane, tatli, mutevazi, sevilesi, sayilasi, sarilasi, opulesi, şöbiyet ötesi bir zattir.
şarkılarını Söyledikçe güzelleşen, dinleyenleri eşlik ettikçe bıcır bıcır olan, her haliyle bizden biri. *
duru sesiyle ve guz guzeli sarkisiyla beni benden alan sanatci. birde o yasina ragmen hala genc kiz gibi duran,tam bir hanimefendi kisilik.
gül güzeli, hey yıllar, kıyamam sana gibi şarkılarını zevkle dinlediğim, ayrıca mütevazi görünümüne hayran olduğum ve gerçek bir sanatçı olduğunu düşündüğüm kişi.
gaziantepli olduğunu öğrendiğimde şaşırdığım güzel sesli güzel insan.
(bkz: deli kuş)
mükemmel bir sese sahip olan, yılların eskitemediği şarkıların bestekarı saygın bir sanatçı.