bugün

entry'ler (114)

kız alınacak iller

il mantığı doğru değil, gülüşü güzel, gönlü güzel olsun, tipi, rengi milleti, mühim olamaz seven kişi için diye düşünüyorum.

türklere özgü davranışlar

mantıksız sorulara, mantıklı cevaplar bekler

- dayı ekmek kalmadı mı?
* yok
- hiç mi yok!

üşüyen sevgilisine kalın giyinseydin diyen erkek

kızdığı için söyler, ama bilinmesi gereken; kızgınlığı, sevgilisine bir şey olmasından korktuğu içindir.~~erkek sevdiğini herkezden, herşeyden sakınır.

ağlayarak mastürbasyon yapmak

bir başka türlüsü psikopat insan tiplemesi için.
(bkz: şiir okurken otuzbir çekmek)

cebindeki son parayı oğluna veren baba

adamdır.

minimal şiir

sen gittin gideli,
gelmeler daha bi anlam kazandı.

bozulan ürünleri vurarak tamir etme fakültesi

sık sık yaptığım bi hadisedir getirisi ve götürüsü vardır
-getirisi: kısa süreli çözüm sağlar
*götürüsü: uzun vadede para kaybı.taksit taksit ödersiniz kısa vadededeki kazancınızı:))

en kısa fıkralar

deveye sormuşlar sırtın neden eğri diye
-senin ağzını yüzünü sikerim demiş...

uludağ sözlük ten soğuma nedenleri

çocuksu konuların artması.

tek kelimeyle aşk

farkındalık...

genelde karılardan önce kocaların ölmesi

dır dır kökenli olduğunu düşündüğüm tespit ...

kurşun kalemle kaset sarmak

hey gidi günler... onun tadı da apayrıydı bele takardık takoz gibi walkmanı belimizde don durmazdı sonrasında düşük bel meşhur oldu bu vesileyle zaten...

prezervatif

kitle imha silahı

(bkz: soykırım)

yaran olaylar

yedek subay sınavına girebilmek için sevk için askerlik şubesine gittim,

randevu saatinde bekliyoruz kapıda ama almıyorlar bir türlü içeri, bişeyde diyen yok anlamsızca dikiliyoruz neyse sevk işlemi haricinde tecil bozdurmaya gelenlerde var, askeri bunalttık sanrım ne zaman alıcaksınız falan derken asker ağanında kafa gitti,

şöyle bir sesleniş askerlik işlemleri haricinde işlemleri olan varsa girsin.

bune yahu askerlik işlemi dışında ne akla hizmet gidicek adam saatlerce dikilecek şubenin kapısında.

hakta verdim tabi sonradan askere kimbilir kaç saattir nöbette kapıda onada yazık biz yarım saat zor sabrettik.

saçma sapan şiir denemeleri

Klarnet çalan penguenler gelir aklıma duygulanırım, gayet asil varlıklardır çünkü o penguenler
Sen giderken durakta otobüs kalmaz ben durakta mecnun, senin otobüs şoförü olduğunu anlarım.
Başlayan günün ardına düşer geceyi ararım,
Yollara basarak yürürüm ellerim kanar.
Gözlerimden akan yaşlar musluktan akarcasına, evi su basar isyan ederim.
Senin gözlerine bakar anlamlar yüklemeye çalışırım ama bi halt çıkmaz göz gözdür nihayetinde.
Ve muhterem, olmayacak duaya amin derim senin için ,seçtiğimiz eşek gelirde vururuz altılıdan parayı belkide.
Göz görmeyince gönül katlanır derler, ama ben körüm nerden bileyim bu gönül işlerini.
Zaman zaman içinde kaybolur, ben kendimi zamanın kifayetsizliği içinde bulurum.
Gözler görmez, kulaklar duymaz oldu, kafada saç kalmadı seni tanıdığım günden beri
Bunları söylemek istesemde sana, dişlerde protez hadi akşam gelde iki sigara tellendirelim.

migros tan prezervatif alan erkek

olağan sıradan bir erkektir.

(bkz: adam gibi adam)

eski sevgiliyi anlatan tek cümle

adı üstünde eski sevgili. üstü karalanmış bir sayfa yani.

(bkz: yeni bir sayfa daha)bir beyaz kağı *

türk olmaktan utanç duymak

adam gibi adam olan zaten böyle bi laf etmez, bunu söyleyen kırıklara hiç lafım yok, ülkende ırkında sevmediğin yönleri bulmaya çalışıcağına güzellikleri gör şu kötü bu kötü diye yaramaz çocuklar gibi mızmız yapıcağına düzeltmek için çaba göster be andaval.
(bkz: lafım böyle hissedenlere)

uludağ sözlük e bir daha gelinse alınacak nickler

bay "g"

sınıfta yaşanan komik olaylar

ders: matematik
*
hoca tahtaya bir soru yazar çözcek varmı diye sorar, zaten ben çözcem hocam diyen görülmemiştir sınıfta ama hoca nedense her defasında sorar napsın umut işte, tabi çözcek kimse çıkmayınca ulen olum bi kezde katılım gösterin bee der * hadi neyse gene ben çözeyim diye devam eder, yazar çizer çabalar yok ilerleme sonra bi eli tahtaya yaslar bi elde tebeşir bakar durur tahtaya, düşünür düşünür, sivrilik yapar sorarım,
+hocam çözemediyseniz başka soruya geçelim *
-hoca tekrar döner tahtaya bakar bi cacık olmıycak lafı koyar
-bu soru çok karmaşık bunu geçelim
bizde anlamsız donuk bakışlar konu karmaşık sayılardır.