bugün

eric clapton dan çok iyi bir şarkıdır.***
eric clapton'ın ,the beatles üyelerinden george harrison'ın karısı için yazdığı parçadır.

what'll you do when you get lonely
and nobody's waiting by your side?
you've been running and hiding much too long.
you know it's just your foolish pride.

layla, you've got me on my knees.
layla, i'm begging, darling please.
layla, darling won't you ease my worried mind.

i tried to give you consolation
when your old man had let you down.
like a fool, i fell in love with you,
turned my whole world upside down.

chorus

let's make the best of the situation
before i finally go insane.
please don't say we'll never find a way
and tell me all my love's in vain.

chorus
eric clapton ın kurduğu derek and the dominosgrubuyla yaptığı en güzel şarkıdır gitar solosunda duane allmanve eric clapton ın emeği vardır. duane allman çaldığı slash tekniğiyle eric clapton ı 2.plana atmayı bilmiştir.
su aralar yapi kredi bankasinin reklaminda calan sarki.
Eric Clapton'un leyla ile mecnun'un hikayesinden esinlenerek yaptığı bir parçadır.
meşhur bir fotoğraf vardır.. !clapton is god! yazan bir duvara işeyen köpek..

köpekler gariptir.. tutup, kendi halinde yürüyen, regl olmuş kadıncağızların kıçlarını koklarlar mesela ısrarla kimi zaman..

kadınlar kanar, köpekler koklar, adamlar şarkılar yapar onlara..

gümüş saçlı iki adam..

(bkz: http://www.youtube.com/watch?v=_ae2uidckqE)
clapton'un george harrison'un karısı pattie için yazdığı şarkıdır. clapton, otobiyografisini anlatan kitabında şarkıyı dinleyen pattie'nin harison'ı terk edip kollarına koşacağını düşündüğünü yazmıştır.
girisi, insanin bunyesindeki tuyleri diken diken eden sarki.

fingirdek patti boyd' u gecte olsa eric' in kollarina sokmustur ama bosanip terk etmemesini onleyememistir ne yazik ki.
"mezarımın başında biri bana dinletsin" dedirten eric clapton parçası.
bir konserde müthiş bir solo ile harmanlanan şarkıdır.
http://www.youtube.com/watch?v=D2sfelvHAlU **
Eric Clapton' ın eski ve mükemmel şarkısı. Belli bir zaman söyle bu şarkıyı daha da güzel yorumlamaya başlamıştır. Sesi zaten mükemmel, iyice de olgunlaşınca coşturmuş. Dünya üzerinde ki en güzel parçalardan biri.
Eric clapton - layla

buyrunuz çevirisi;

Tek başına kaldığında ne yapacapsın
Kimse seninle birlikte değilken?
Çok uzun zamandan beri kaçıyorsun ve saklanıyorsun
Biliyorsun bu, senin aptal gururun

Layla, sana yalvarıyorum
Layla, yalvarıyorum, sevgilim lütfen
Layla, sevgilim şu endişelerimi dindirmeyecek misin

Seni teselli etmeye çalıştım
O eski adamın seni üzdüğünde
Aptal gibi, sana aşık oldum
Tüm hayatımı alt üst ettin

En doğru kararı verelim
Ben sonunda çıldırmadan önce
Ne olur hiç bir zaman bir yol bulamayacağız deme
Ve tüm aşkımın boş, faydasız olduğunu söyleme bana
üst üste bilmem kaç defa dinlenilesi bir eric clapton şarkısıdır. harikuladedir. acayip bir melodisi vardır bu şarkının insanı iyiden iyiye hoş eden.
bir eric clapton şahaseri. tüm zamanların en güzel melodilerinden ve sololarından birine sahiptir.
--spoiler içerir--

martin scorsese'nin, 1990 yapımı muhteşem filmi goodfellas'da en umulmadık sahnelerde (lufthansa vurgunu sonrası, olayla ilgili olan herkesin birer birer cesetlerini buldukları sahneler) en harika bölümünü (eşsiz piyano ve gitar sololarının olduğu kısım) dinletmesiyle, zihnimdeki yerini sarsılmayacak şekilde kuvvetlendiren eric clapton eseri.

--spoiler içerir--
Doğu anadolu bölgesinde , özellikle Ardahan civarında , ağıt anlamına gelen söz.

Evvel anam banna ninni derdi ,
Şimdi ben diyirem anama layla.
genç bünyelerin dinlemeden önce dikkatle düşünmesi gereken, zira feci bağımlılık yapabilen eric clapton şaheseri.
hikayesi yüzünden bünyeyi daha da etkileyen süper ötesi bir eric clapton şarkısı.
bu şarkının goodfellas filmine yaptığı etkiyi başka bir şarkı henüz başaramadı.
flyleaf in en güzel şarkılarından biri olan fully alive da geçen güzel isim. kimdir kendisi, neyin nesidir bilinmemektedir. aam yine de isim pek güzeldir. ayrıca;
(bkz: lyla)
bir ahmet kaya şarkısı

aha da sözleri

saclarin savrulur turkulerime
deli ruzgar eser gecelerime
huzunler dolar bos kadehime
yuregim tutusur geceler boyu
aman be leyla can leyla
bosver bu aska ha leyla can leyla
son ver bu aska.

cikmaz sokaklarda
kapina dustum
golgem pesi sira ayak sesleri
yagmur altinda
atese dustum
basimda savrulur sevda kulleri.

aman be leyla can leyla
bosver bu aska ha leyla can leyla
son ver bu aski.
serenat'ın hası, bir kadına yazılabilecek en romantik parçalardan biri.
şarkı hakkında söyleyebileceğim hatta söylenebilecek olumsuz birşey yok, mükemmel bir beste, ama george harrison için hep üzülmüşümdür, bir burukluk yaşamışımdır hep bu şarkıyı dinlerken. patti boyd' da harbi kadın ama şimdi. unplugged hali ayrı bir lezizdir. şarkının.
Youtube üzerindeki en güzel videosu, canlı performans olarak tabi ki altta vereceğim linktedir. Zaten 10 milyonun üzerindeki izlenme sayısıyla bunu anlayabilirsiniz.

videonun 40. saniyesinde korkudan altına sıçayazan zenci amcayı izlemek için yine açın.

http://www.youtube.com/watch?v=fX5USg8_1gA
8 bit versiyonu dahi yıkmaktadır ortalıgı.

http://www.youtube.com/watch?v=MHmTNSlyN70
güncel Önemli Başlıklar