bugün

doktorların yazmaya pek yanaşmadığı** ancak stres kaynaklı mide bulantılarını anında kesen ve bütün sorunlarınızı masal perisine teslim etmenize yardımcı olan ilaçtır.
iyi uyutan bu yüzden uyku sorunu çeken benim gibi bireylere bu konuda oldukça faydalı anti depresan ilaç. iyi uyutan derken eğer bünye bağışıklık kazanmamışsa öküz gibi uyutuyor öyle böyle değil. sabah erken saatlerde uyanamayabilirsiniz. bu yüzden sabah çok erken kalkma zorunluluğunuz varsa tavsiye edilmez. bununla birlikte sürekli değilde dönem dönem kullanılması tavsiye edilir. çünkü bünye zamanla bağışıklık kazanıyor ve önceleri bir tane uyumanıza yeterken zamanla bu dozaj 3 e 4 e çıkabiliyor. bu yüzden ara ara kullanmayı kesin, bi süre onsuz yaşamaya çalışın sonra tekrar başlayın derim ben. böylelikle sonu gelmeyen dozaj arttırma davalarından kurtulursunuz.

yan etkilerine gelirsek hemen her ilaç gibi bunun da yan etkileri mevcut. kişiye göre değişse de bendeki yan etkileri genel olarak şunlardır:

-ağızda inanılmaz bir kuruluk etkisi var. su içilse de geçmiyor. bol bol su tüketiyorsunuz ama nafile. ağzıdaki o kuruluk gitmek bilmiyor.
-cinsel isteklerde yoğun bir biçimde azalma meydana getirir. düzenli bir seks hayatınız varsa pek tavsiye edilmez.
-kilo aldırır. kilo aldırmasının nedenini çözemedim ama kasları gevşettiği için daha fazla acıkma hissine neden olduğunu düşünüyorum. bu da daha çok yeme ve kilo almaya neden olur. kilo sorunu yaşayanlara tavsiye edilmez.
-dikkat dağınıklığı veya gün içinde uyuklama gibi bi etkisi de var. uzun yolda araba kullanacaksanız kesinlikle kullanmayınız. *
Bi tanesi 3 gün uyutabilir. 10 mg hap nasıl bu kadar etkili şaşıyorum. zaten uyandıktan sonra da bi uyuşukluk bi mallık. etkisinden çıkılmaz kolay kolay.
25gm içtiğimde 2 bira içmiş etkisi oluşturuyor bende (bünyeden bünyeye fark eder), sonra feci bir uyku bastırıyor sora kalktığınızda bir uyuduğunuz kadar zombi oluyorsunuz. kilo aldırdığı için içmiyorum.
bu yaz içinde 3000 km kadar olan otobüs yolculuğumda bana eşlik etmiş şahane ilaçtır. 16 saatlik yolculuğum süresince ilacımın etkisiyle bir türlü rahat edemediğim o otobüs koltuklarından birini benim için bir yatak konforuna ulaştırdı. yolculuğa başlamadan 1 saat önce aldığım 1.hap ve yolculuğa başladıktan 4 saat sonra attığım 2.hapın etkisiyle 16 saatin 14 saati uyumakla ve uyuklamakla geçti. şimdi olayın daha muhteşem kısmına dem vuracağım: hapı attığınızda sizi kimsenin uyandıramaması felan söz konusu değil. ne zaman bir mola verildi, o zaman otobüste yapılan anonsla uyandım. Ne zaman yanımda ki yol arkadaşı herhangi bir şey için beni dürttü, o an zorlanmadan uyandım. benim gibi uzun yol fobisi olan arkadaşlar için çok faydalı olabileceğini belirtmek gerekir.
antidepresan özelliği olan bir ilaçtır. etken maddesi amitriptilindir. tercihen gece yatma saatinden yarım ya da bir saat önce alınmalıdır. kullanan hastalarda uyku yapma ihtimali yüksektir. Sabahları ağız kuruluğu yapar. uyku ve ağız kuruluğu yaklaşık bir haftada ortadan kaybolur.
migren tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.
vaktinde şahsımı iyi uyutmuştur.
2 tane içmeme rağmen, hiç bir zaman sağlam bir uyku yapamayan ilaçtır. yine de biraz sakinleştirir. dinginleştirir vücudu. ama şu bilinmelidir ki; kurtarmaz, unutturur. en korkakça kaçıştır, insanın ayıkken yapamadıklarını, uyuşmuşken yapmaya çalışmasıdır. acizliktir.
bugün migren tedavim için nörologum verdi. Bi ay kullan gel bakalım dedi. Her gece 1 tane.
alkolle kullanımı hakkında hiç bi bilgi bulamadım.
ama olsun. çok sevimli hapcıklar.
birle başlar sonralarda iki ardından üç, ben dörtteyim yolun sonu neresi bilmiyorum, en azından uyuyabiliyorum, fiyatıda ucuz, hemde reçetesiz, ne güzel.

--spoiler--
uyumak, hiç uyanmamak istiyorum.
--spoiler--
bi halta yaramıyo diye düşünmeye başladığım ilaç. bünyeden bünyeye değişebilir belki diye küfür etmedim daha.
geniz yakmaktadır. sanıyorum ki mide de hassasiyette yapiyor.
uyku sorunu çektiğini söyleyen kişilerde ilk tercih edilecek ilaçtır**
aynı anda birçok problemi tedavi edebilen ilaçtır. uyku verir. kas ağrılarına iyi gelmektedir.
uçan halıda dünyayı dolaştıran antidepresan. şaka lan hemen heveslenmeyin öküz ölüsü gibi yatıyorsunuz amk.
migren tedavisi için doktorumun verdiği mucize ilaç.

migrene tedavi oldu mu tabiyki de hayır. asla, imkansız. 10 mg'lık formundan sabahları 3 tane alıp yine de deli danalar gibi kafamı duvardan duvara vurmama sebep oldu.

fakat migrenim geçtikten sonra müthiş uyutucu etkisini keşfettim. majör depresyon için senelerdir tedavi görüyorum ve öfke kontrolü yaşayan bir insanım bakıyorum yavaştan halleniyorum yine geliyolar bana içiyorum 2-3 tane. 20 saat kadar uyuyup güne açan çiçekler gibi kalkıyorum efendim.

anti depresanlar gibi etkisini göstermesi için aylarca kullanmak gerekmez. anlık krizler için birebirdir. candır. tabi her bünyede etkisi farklı olabilir.
Aşırı uyku yapan başka bir şey yapmayan ilaç.
uykusuz bunyeler bu ilacı cok sever.
şu an göz göze olduğum ilaç, al beni uyu bir güzel diyor.
abartılmış ilaçtır...uyutmaz uyku açar!
çavuşun yerini unutturan ilaç.
hiçbir etkisi olmayan ilaç.
migren tedavisinde de kullanılan ilaç.
Fil gibi uyutan,can ilac.