bugün

cinsel tacizin soz sekline burunmus halidir...

(bkz: hepsi senin mi)
(bkz: yavrum anam)
(bkz: yalarim)
(bkz: fistik)
bir hanzonun yolda kendi halinde yürüyen bir bayana yaptığı hanzoluk.
bir tatminsizlik örneği.
(bkz: uludağda slalom yapan kadın yazara laf atmak)
(bkz: ormanda yuruyen kadina laf atmak)
kendini bir b*k zanneden dallama yürekli insanların yaptığı bir tanışma biçimidir.
örnek vermek gerekirse:
-şii yavrum benim be naber.
+aa terbiyesiz.
-sus ayıp ediyorsun hiç insan ilerde sevgilisi olacak birine nasıl konuşuyorsun.
+aaa terbiyesiz.
-hehehe hasan hacı olum nasıl yengen??
*valla abi yakışır.
+imdat(der ve kaçar)

bu tamamen gerçek bir dialogdur.
(bkz: satasmak)
yolda kendi halinizde yürümektesinizdir.birden size bakıp sırıtan bacaklarını 180 derece açmış, bal rengi sivri burun ayakkabılarıyla yere çömelmiş insanımsılar görürsünüz.
-hişştt gızzz
-???(istif bozulmadan yürümeye devam edilir)
-gız laf atıyom tuuut!
-(arkadaki diğerleri)muhaahahah!!!
-güzel bir kız gördüm sanki..
+ne seker çocuk ya.
iyi alınmamış (verilmemi$) bir aile terbiyesinden mütevellit otonom hareket. herkesi kendisi gibi sanan paçozların "efenim bütün erkeklerde bulunur bıd bıd" diyerek kendi tiynetsizliklerini örtme çabalarına neden olur.

büzüğün yiyorsa şöyle sağlam bir adamın karısına kızına ya da herhangi bir dişi bireyine laf at bakayım, ondan sonra göreyim bilinçaltını. taşa vurduğun baltanın üstüne otururken aklına gelen sözcükler silsilesinden dadaist şiir bile çıkarırsın.
4,5 kız toplandığında erkeklere yapıldığı görülmüştür. eğlenceli olur. erkeklerin tırsarak uzaklaşması izlemeye değerdir. *
"hişşt yavrum seni anan fıstık fabrikasında mı doğurdu bee" gibi laflarla insanların canını sıkmaktan başka hiçbir işe yaramayan mahlukların yapıtığı eylem.
sonucunda *olma riskinin bulunduğu eylem
- üff be şöyle bi manitamız olmadıki.
+ (kız dönüp) böyle sap olmaya devam edersen bundan sonrada olmaz.
(bkz: bir fotoğraf çekinebilir miyiz)
iletişimi sürtüşmekte arayan insan modeli.
konu laf atmak olunca aklıma ilk gelen şey bir türk filminde geçen diyalog olur, olay şöyle gelişmiştir:

iki sevgili yolda yürürken yanlarında bir araba durur. mal mal bakmaktadırlar kıza, erkek dayanamaz ve der:

-basın, gidin!

yanıt gecikmez.

-basacaz basacaz ama yanındakine...
birini tatsız sözler söyleyerek sinirlendirmeye çalışmak.
genelde hatun kişi yolda yürürken, erkeğin hafif kıza doğru meyletmesiyle hayata geçen hıyarlıklar bütünü. sanılanın aksine, nedense sokağın ortasında saçma sapan şeyleri söyleyebilme özgürlüğü ve rahatlığı gören kişinin cevapsız bırakılmaması gerekir. uzatmadan, kısık sesle iki kelime etmek, malum dangalağı şaşırtıp uzaklaştırabilir.

-ismini söyler misin?
-çekilir misin?!

-meraba tatlı kız...
-baybay.

-o saçlar yeni mi güzel olmuş...
-yo.

-ne tatlısın sen ya..
-bi git.

-ne güzel etek ya..
-a a deli.
geçen gün arkadaşım olan hayvandan "donun olayım osur osur parçala beni" şeklinde olan versiyonunu duymuşluğum vardır. o andan sonra hayat bir anlamsız geldi.
argo bir terimdir. kimsenin lafı tutup attığı yoktur.
sokakta dondurma yiyen kizin karsisinda carsi iznine cikmis bir asker dikilir.
k: ne var, ne bakiyon?
a: dondurma mi soguk, ben mi?
k: sen!
a: o zaman beni yala.

olayıyla özetlenebilecek söz öbeği...
günümüzde ankara şehrinde kızların erkeklere laf attığı vakalar görülmüştür. onure oldum diyemiyeceğim ancak kendimi kullanılmış hissettim.
(bkz: izmirde kızlar atıyomuş)
beyinsizlik belirtisi
(bkz: beyin not found).
ağıza kürekle vurulmayı meşrulaştıran nadide, çok kusurlu hareketten birisidir.

dışarıda gezerken laf atılan kadın olmak gerçekten zordur.. ama bana sorarsanız aldırış etmemek gerekir.
biraz olaya karşı cepheden bakarsak yurdum erkeklerinin dışavurumunu görebiliriz.. bir de yanınızda eğer erkek varsa sakın aldırış etmeyin, yoksa olaylar olaylar olaylar...

sözüm ona köşe başı erkeklerinin meslek hastalıklarındandır laf atmak. bir baltaya sap, bir çekiçe orak olamamışların marifetidir.
kendilerini öyle tatmin etmek, dünya üzerinde böylece varolmak onlar için kaçınılmazdır. onlar için atomu parçaladıktan sonra geriye alacakları sonuçlardan çok bir kıza laf attıktan sonra alacakları reaksiyon daha önemlidir.

öncelikle şunu söyleyeyim, erkeklik bir meziyet bağışlanmış bir güç değildir, kezaa kadın olmak da öyle. bir tercih olmadığı gibi, gurur meselesi de yapılmamalıdır. ha konuya girem hayatımda en çok zoruma giden şeylerden birisi de yanımdaki bir kadına 15 kişilik kendilerini erkek olarak tanımlayan it sürüsünün laf atması olmuştu.

yani yanımdaki kadın da ablam olunca ister istemez daha bir içleniyorsun duruma, yani içlenmekten ziyade utanıyorsun.
sözüm ona tırnak içerisinde "erkeklik" gururun da okşanıyor olabilir.

dönüp de kafamı çevirdiğim herhangi birisine;

"ne diyorsun lan sen"

desem sanırım o muhteşem 15 kişilik it sürüsü tarafından dövülebilirim. yok yine dayak yediğim için ablamdan utanıcam üstüne. hani öyle kavga eden bir tip olsam yine belki diyeceğim de o da yok arkadaş... kavga etmekten ziyade genelde polisti jandarmaydı, bazen güvenlik güçleri ve çevre esnafın katılımı ile dayak yemişliğim var.. o kadar zoruma gitmemişti..

hani kaba bir tabir kullanıp lan falan demesem de dönüp;

"beyfendi sözlerinize dikkat eder misiniz rica etsem?"

desem nasıl bir tepki alırım düşünmedim değil. sanırım gülme krizine girer bizim hasta çocuklar..
şunu da diyebilirler belki;

"neden dikkat edecekmişiz?"

mağdur taraftan cevap gecikmez;

"yaağ şey biz ablamla mozart'ın 40. senfonisini dinlemeye, oradan kapalı gişe oynayan bir tiyatro gösterisine ve en son dali ile frida'nın resim sergisine gideceğiz.. eğer vaktimiz kalırsa sevgili köşe başını kendine mesken edinmiş canım güler yüzlü tespihli bıyıklı sakallı kısa saçlı ağbim, köşesi olmayan bir sokak bulup şarap içeceğiz"

neyse lafı fazla çevirdim, şaka bir yana kadın ya da erkek ne laf atan olun ne de tepki gösteren olun.
eğer yanınızda sevgiliniz varsa erkek tarafı size söylüyorum sakın erkeklik falan yapmaya çalışmayın, yemezler.
yani yersiniz sadece, sopa falan.

kadın tarafına da söylüyorum sakın triplere girmeyin; tek başına kalkıp yediği içtiği belli olmayan "birkaç kötü adam" için yanınızdaki erkeği "aşkıığğğmm yağğğ niye bişşiii sölemediiiiiin" demeyin.

yeminle erkek de kadında olsanız ağzınıza kürekle vururum.

gel gelelim sona;
hırsızın aslında hiç kabahati yok, nasreddin hoca olayı yanlış anlamış...
- Saatiniz kaç hanımefendi?
+ 22:02
- Bu saatten sonra benimsin, yavrum.
+ Aa, deliğe bak sen!
- Delirtin beni anam. Şu göze, kulağa şu buruna bak.
+ Ne biçim bir iltifat bu.
- O biçim.