aclık anında buz gıbı ayranla sıcak yenılesı gıda turudur.
(bkz: cantık)
yerken keyifli ve yenildiği gün boyunca tadını ağıza kadar gelmek suretiyle hatırlatan şinazkar yemek
samsunda son derece meşhur ve mükemmel olan kapalı bir şekilde yapılan süper besin kaynağıdır... (bkz: bafra pidesi)
hası samsunda imal edilir gerisi yalan. (bkz: sampi)
siparişi verildiğinde garsonun hemen 'yumurtalı mı olsun' sorusunu sorduğu bir pide çeşidi. yumurtasızı sanki daha bir güzeldir.
tüm samsunun pazar günleri yediği, şu an itibariyle karnımın acıkmasına sebep olan başlığın ta kendisidir. olsada yesek *
ucuz olmasının sebebi aslında kendisinin gizli lahmacun olmasından kaynaklanır. ramazanda iftardan önce iyi gider.
kayseride ölünün arkasından helva yerine verilen yiyecek. bir türlü anlayamadım nedenini helvanınkini anlayamadığım gibi.
sucuklu, kaşarlı gibi pide çeşitleriyle birlikteyse; tadından yenmeyen, en berbat durumlarda bile muhteşem bir terapist görevini üstlenen, ayranla iyi giden muhteşem ucuz yiyecek.

hacı kuşbaşılı, sucuklu, kaşarlı ve kıymalı pideyi 18'e yiyorum valla, fazla mı veriyorum ki? 2 gün yetiyor bana. *
hot dog un türkiyedeki tezahürüdür.
(bkz: aç karnına okunmaması gereken entryler)
ramazan ayında fırına götürülen malzemenin miktarıyla orantılı olarak boyutu, lezzeti, kokusu daha farklı olan bir pide çeşididir. olmazsa olmazı koladır.
güzel pidedir. antalya'da samsun 55'te yenmesi tavsiye olunur. buz gibi ayran ve yanında usta ellerden çıkmış bir salata ile yenesidir. hatta yiyip yiyip bi daha yemek gerekir.
aslı etliekmektir. anavatanı konya'dır. sonradan bulunduğu şehre göre kıymalı pide gibi, cıvıklı gibi isimler kullanılmıştır.
kayseri'de çok güzel yaparlar.
cinsi cibiliyeti ne olursa olsun, adam gibi yapan bir yer bulunur ve çatlayana kadar yiyilir.
(bkz: turkish pizza)
bazı pidecilerin içine sayı ile 100 tane kıyma parçası geçmeyecek şekilde yapıp , üstüne üstelik sanki kıyma dışarı taşmasın demiş gibi kenarlarını bir cm kıvırdığı uzun hamurlu yiyecek.gülme gülmek gülmek
ayran ile harika uyumu olan öğrencilerin tercih ettiği yemek.
ankara'da kebap 49'da yenilmesi gereken pide.
kapısında "pidelerimizde kelle eti kullanmıyoruz" yazan bir yerden yenmemesi gereken muazzam güzel olan yiyecektir.

(bkz: eşeğin aklına karpuz kabuğu kaçırmak)
çek bir buçuk yağlı olsun denilesi, üstünde yumurta olsun, kıymalı pide hep var olsun dedirten müthiş yiyecek.
bulandan allah razı olsun!
üniversite de yurtta kaldığım süre boyunca; her akşam paket sipariş verdiğim pidedir. tek farkla; benimki kıymalı yumurtalı idi.
konya'da etli ekmek denilen lezzeti şahane bir öğünlüktür. doyurmaya önce gözden başlar sonraları mideye geçer, bu yönüyle de çok güzel gider. ince hamurlusu makbuldür.
ayrıca: (bkz: gece 2 de açık pideci aramak)