bugün

herkes kendi kalbinin ekmeğini yer gibi seda sayan ın söylediği ve programında atasözü ya da çok önemli bir lafmis gibi dekorun en görünür yerine, söyleyeniyle beraber yazılmış kiro olan laflardır. ekmek le kalbi aynı kefeye koymak nasıl bi algılama biçimidir? kalp hisseder, yaşatır, ekmek doyurur ve mideye hitab eder..
(bkz: kro laflar)

"canını yakanın canını yakarım."
alem bana, ben sana hasta.
"yüreğinin götürdüğü yere git"" ya da daha kötüsü "yüreğimin götürdüğü yere gittim"
"sana taptığım kadar paraya tapsam milyarder, allah'a tapsam peygamber olurdum" diye bir laf vardı. dünyanın en kıro lafıdır benim gözümde. bunu ilk söyleyen adamla tanışmak isterdim ya. nasıl bir ruh haliyle bu aforizmayı neresinden türetti merak ediyorum. kesin, bir erkek söylemiştir bu lafı. çok maço bi tarzda söylenmiş bir aforizma bence. *

-kızım sana taptığım kadar paraya tapsam milyarder
-ee?
-allah'a tapsam peygamber olurdum ulan! allahsız karı!
-ben bu kıroyla nasıl 1 senedir sevgiliymişim ya.. ıyy lavabo ne tarafta?
-ulan sana taptığım kadar varya... lan necla.

şeklinde ortaya çıktı kesin. bir ayrılık sürecinde söylendi. abi çok içlenmiş olmalı. yazık.
Ne bakıyon lan!
hepsi senin mi gozeliim.
yıllardır bizim orada bir apartmanın duvarına çocuğun biri yazar. ulan siliyorlar yine yazıyor. ben orta sondaydım ilk gördüğüm de hala görüyorum, silinse de yeniden yazılan bu yazıyı.

yazı;
(bkz: ah yaralım bu açılar ölsem diner mi)

evet çocuk bir de ısrarla "açılar" yazıyordu ve sürekli aklıma üçgenin iç açıları geliyordu. ne istiyordu neden ısrarla defalarca açı yazdı bilinmez ama aklımı hep kurcaladı inbe. (bkz: inbe)
kıroyum ama para bende.
saçma bi diziden hayatımıza dahil olan saçma laftır.özellikle söyleyen kişinin o gülüşü yok mudur yer bitirir beni.
seveni sikerler, sikeni severler.
yanlıştır demiyorum.
(bkz: of yavrum)* * * * *
ananıda al git.
gülüm
ve
içinde hayel geçen her türlü söz öbeği...
uçurumdan düşerken tutunacak dalım olsan, düşmekten değil, seni kırmaktan korkarım gülüm.
aşkoş. aşkitom. bebişim.
(reddedilmenin akabinde) seviyoz dedik ya lan salak!
-ölüm ölüm nedir ki gülüm, ben senin için yaşamayı göze almışım.
-liselim.
-aşıksan vur saza, şoförsen bas gaza.
-alayına gider.
-nescafe bile 3'ü 1 arada ben hala yalnızım.*
seninle çıkak mı?
(bkz: yalarım)
(bkz: yalan aşklara inat yaşasın manitasız hayat)
duanla mı doğdum ki bedduanla öleyim...
dünya ahiret bacımsın uzayda yakalarsam bırakmam.
ne kırosu oğlum, ben metalika dinliyorum!*
''senin gibi sevgilim olsun beşyüz milyar borcum olsun'' ıyyyykkk.
arebeks müzik hastasıyım çok severim.