bugün

Bir dil bir insan ilkesiyle güzel bir olgu .
avrupa ülkeleri kendi vatandaşlarına iş bulmakta zorlanırken bir de kürtçe bilmek kaydı koydukları inanması güç bir durum.

almaya'da siemens 6000 kişi civarında çalışanını işten çıkarıyor.

italya'da fiat çalışanlarını izin veriyor.

ispanya'da işsizlik oranı yüzde 20'lere ulaşıyor.
(#6003440)
kolaydır.

bilinmesi gereken iki kelime vardır: (bkz: faşist) (bkz: demokrasi)
hiçbir işe yaramayacaktır. ha derseniz ki ben terörist olcam, o zaman zaten öğrenmek zorundasınız.
faydalı bir şeydir. avrupadaki kürtler, avrupadaki türklerden daha iyi yabancı dil konuşur. bunun sebebi, kürtçedeki cümlenin yapısı yüklem-nesne-özne şeklinde olduğu içindir. türkler ise japonca ve ya rusça gibi dilleri çok iyi konuşur. bununda sebebi, bu dillerin tıpkı türkçede olduğu gibi; özne-nesne-yüklem şeklinde olduğundan dolayıdır.
Avantaj sağlar.

Misal doğu görevi için gerekli olabilir.

Bana Ajanlık için öğrettiydiler.
Çıtki
Çovanni
Başi
Rıddım
Zarok
Ha bir de hırrım.
Bu kadar biliyorum çocuklar.
Kürçe dilini konuşabilmek.
Erzurum'da ayrı, amed'de ayrı lehçe olduğu için pek işe yaramaz...
Çuçulara dikala Bulgarca değil miydi diye düşündüren öğrenme hadisesi.
Porçayın videosunu izlemektir.
Özellikle doğu ve güneydoğu da görev yapanların öğrenmesi gereken bir dildir Kürtçe.
doğu bölgelerinde yaşanıyorsa çok işe yarar.
1 lisan 1 insanın aksine, 1 lisan = tütüncü, midyeci, telefeoncular zinciri, inşaatçıdır. Hepsinin kapısını altın anahtarla açarsınız. Deneyin ben öğrendim arkadaşalardan.
ayrıcalıklı ve üstün bir insan olmanın ilk şartıdır.
kalite düşürmenin yegane yollarından birisidir.
bir rivayete göre öşexlerle kürtçe anlaşılırmış.
de sixtir lo.
Güzeldir. Bir değerdir sahip çıkılması gerekendir. Ve en önemli asla ve asla politiklestirilmemesi gerekir
Son derece lüzumsuz bir eylemdir. Kürtçenin, dünyada bir değeri yoktur. Fonetiği son derece iticidir. Oradan buradan toplama, vasat bir dildir. Kürtçe şarkılar deseniz o da ayrı bir zulümdür..
Anlamada sıkıntı yok ama iş konuşmaya gelince ivana sertten hallice oluyorum.
Bir kürt olarak söylemeliyim ki;
Eğer şivesiz şekilde türkçe konuşabiliyorsanız ve kürtçe de biliyorsanız kesinlikle bilmiyormuş taklidi yapın.
Sırf kürtçe bilmediğimi düşündükleri için yanımda neler konuşuldu neler.
Hiç unutmam bizim işletmede iki tane fırın ustası vardı. Ben yanlarındayken " nasıl olsa kürtçe bilmiyor" diye düşünüp bir yandan işlerini yapıyor, bir yandan da akşam zam isteyeceklerini eğer yapmazsak işi bırakıp bizi zor durumda koyacaklarının planını konuşuyorlardı.
Işletmeci olarak biz ne yaptık? Tabiki 2 yeni usta bulduk.
Akşam yevmiye almaya geldiklerinde daha zam konusunu açamadan bunlara siktir basmak kadar keyiflisi yoktu *
O yüzden sırf türkçeyi doğu şivesiyle konuşmuyor diye o adamın kürtçe bilmediğini düşünüp yanında yanlış şeyler konuşmayın.