k.rtlerin kabullenilmemesi gibi bir durum yoktur. k.rtlerin türkler karşısında ezikliğinin göstergesi olarak oluşturdukları bir k.rt şovenizmi vardır.bu şovenizm karşısında durduğunuz vakit ise foşik oluyorsunuz.
bir kürt hezeyanı..

kürtler bile kendi kendilerini kabul edemiyorlar, benlik karmaşası içindeler. ne oldukları belli değil, hangi dili konuştukları belli değil. çalakalem bir yaşam sürüyorlar.

boş muhabbet etmeyin.
Türkiye bir mozaiktir.
eğer içinden bir taş bile alırsanız, onun hiçbir espirisi kalmaz.
işte vatandaşlarımız bunu anlamıyor.
neyi kabul etmiyorsun kardeşim?
ha kürtmüş, ha alevi imiş, ha sunni imiş, ha çerkezmiş, ha boşnakmış, lazmış,
ne uğraşıyorsun kardeşim?
Türküm diyen herkez Türktür.
ben ne çerkezim ne alevi ne sunni nede kürdüm,
ben Türküm
kürt oldukları için hangi okula gitmek isteyip te kabullenilmemiştirler. peki nerede legal işyeri açmak isteyip açamamışlardır. onu bırak, hangi otobüsten, taksiden, dolmuştan kürt oldukları için indirilmiştirler. ben herhangi bir yerde kürtler ve köpekler giremez diye bir tabela görmedim. ama bütün bunlar vardı dünyanın öbür ucundaki kıtada, sizi fişekleyen, koruduğunu söyleyen ülkede. inanın, başınız gerçekten onlardan biriyle derde girerse, arkanızda bir tek türkiye olacaktır.
yolun ortasında, metroda, otobüste, sadece kürtçe konuştuğunuz için dayak yiyorsanız eğer, oradan kovuluyorsanız, o zaman inanırım buna. ama eğer böyle çıkıntılık yapmaya, kudurmaya devam ederseniz, istediğiniz (!) olacak bu gidişle.
adınız inmiş sekize çıkmaz dokuza, neden? hertürlü illegal var onun için. saymıyayım şimdi burada uzun sürer. sen insanları tahrik edersen, yersin sopayı da, mermiyi de. sonra da her fırsatta o nefret ettiğin, kin kustuğun polis, gelir canını kurtarır, kolunu bacağını kırılmaktan, kopartılmaktan kurtarır. demokrasi isteriz özgürlük isteriz demeyin sakın bütün bunların üstüne, yediği kaba sıçmaya gerek yok. efendi efendi takılalım işte buralarda.
yok biz anlamıyoruz diyorsanız, gidip bi çay koyun. beni de çağırmayın.
efendim birde bunların cinleri kabullenen zihniyetleri vardır.
(bkz: kürtleri kabullenmeyip cinlerden bahsedenler)
belki de kendine kürt diyen ancak kürt vatandaşın gururunu yerden yere vuran adi şerefsizleri kabullenemeyen insandır.
benim zihniyetimdir. kabullenemiyorum arkadaş kabullenemiyorum. bu ülkede birilerinin ailenin küçük, işe yaramaz, şımarık çocuğu rolüne yatmasını kabullenemiyorum. vatana ihanet etmesinler diye kaçak elektrik kullanmasına göz yumulan insanları istemiyorum bu ülkede. benim istanbul gibi bir şehirde yaşamayı istemememin en büyük sebebi olan, başlı başına bir asayiş problemini istemiyorum. bu ülkenin kurucu unsurları mermi üstüne yürürken zararlı cemiyet kurmak ve isyan çıkarmak dışında hiçbir şey yapmayanları kabullenemiyorum. dünyadaki tek fakiri kendileri sanan, ancak ülkemdeki çoğu kişinin en az onlar kadar fakir olduğunu kabul etmeyenleri kabullenemiyorum. parasız kalmayı vatana ihanet sebebi olarak görenleri kabul edemiyorum. bir eski emniyet personeli çocuğu olarak babamı, babam gibileri, bu ülkeyi sevenleri pusuya düşürmek için beyin fırtınası yapanları kabullenemiyorum. bu ülkede binlerce çocuğu babasız, binlerce genç kızı dul bırakmış kişileri kabullenemiyorum. ve ben bunlardan çok, bunlara hoşgörü gösteren, akan kanımıza rağmen demokrasi diyen kişileri kabullenemiyorum.
anasını da alıp gitmesi gereken zihnitettir.

bu ulkenin çanakkale , kurtulus savaslarını saymaya başlarsam bitmez ama birileri bu ulkedeki askerlerin içinde de,polislerde de , ogretmenlerin de,doktorun da her turlu mesleginin içersinde kürt olanların oldugunu unutmamalıdır.

zamanımızda cogu kürt kökenli arkadaş artık kendini kürt görmese ya da kabul etmese de büyük bir kitlenin var oldugu bir gercektir.

----bunları kabullenmeyecek zihniyet ya bu ülkeye sonradan gelip yerleşenlerdir (anladın sen onu.. ülkeyi kabullenmeye calısan sözde türkler) ya da ırkcının tekidir.
tarih derslerinde wilson ilkelerini işleyip de sonrasında "biz kürdüz. biz burda çoğaldık burası bizimdir banane" diyen zihniyete karşı çıkan zihniyettir.
(bkz: resmi ideoloji)
kabullenmesi zor ama malesef bin yıldır bir arada yaşayan iki halk neticede birbirine düşmüştür. ümmetçilik anlayışının terk edilmesi ile yerine milliyetçilik anlayışı getirildi. bu millet ise türk milleti idi. kürtler hesaba katılmadı. kurucu ideoloji türk kelimesini bu ülkenin kuruluşuna katkıda bulunan tüm milletlerdir diye tanımlasa da bunun pratikte bir faydası olmadı.
ne mutlu türküm diyene sözünü dağlara taşlara kazıdık. resmi ideoloji halkına karşı kucaklayıcı değil halkını eğip büken ona şekil vermeye çalışan bir tavır sergiledi. sonuçları yaşıyoruz hep beraber.
edit :imla
için için kendisini bitiren zihniyettir. kürtler vardır ve kabullenilmedikleri ülkede de kalmayacaklardır. bu gidecekleri ya da yok edilebilecekleri anlamına gelmez.

terk etmek isteyen varsa gider. kendi topraklarından giden kürtler olmayacaktır. kürtlerin çoğunluk olarak yaşadığı illere gitmemek için 40 takla atanlar da kürtleri katletmek için gideceklerini söylüyor. sizin insanlığınıza da türklüğünüze de tüküreyim.
(bkz: atsizcilar com)
türkiye cumhuriyeti içersinde yaşayan ,tc nüfus cüzdanı taşıyan, devletin tanıdığı her türlü imkandan yararlanan ve kendini türk hisseden herkes türktür. daha neyini kabulleneceğim beğenmeyen * gider denilecek önermedir.
(bkz: yanlış anlaşılmış entryler) yoksa bu kadar eksilenmezdi .
kürtlerin bu toprakların sahibinin yalnız kendileri değil bu topraklarda yaşayan türk , zaza, arap ve diğer milletlerinde olduğunu kabullenememeleriyle eşdeğer bir saçmalıktır.
sanki biz dünyaya gelmeden önce ırkımızı seçme hakkı veriliyor da ona göre belirliyoruz etnik kökenimizi. abi adam kürt olarak doğmuş, sen kabul etsen de etmesende bu böyle. dağa taşa ne mutlu türküm diyene diye istediğin kadar yaz değiştirebilecek misin adamın aslını? hepsini aynı kefeye koyup pkk yandaşı olarak görmende ayrı bi'olay. nasıl bi'tedirginliktir bu allahım yareppim.
toplu ulasım araclarında nasıl olsa kımse bilmiyor diye bağırarak kürtçe konusmak , kürtleri kabullenememekse ,

alakalı alakasız her yerde , sınıfta , okulda , kantinde , markette , yolda , cami çıkışında kendimi belli edeyim illa diye kürtçe konuşmak , kürtleri kabullenememekse ,

cep telefonunda sarkı acıp insanların ıcınden gecerken , kürtçe müziği millete dayamaksa , kürtleri kabullenememe ,

daha memleketini görmeden , doğma büyüme istanbul , izmir , antalya vs .. çocuğu olup , görmediği yerlerin özgürlüğünğ istemekse kürtleri kabullenememe ,

bu zihniyeti başlatan , doğuya gönderdiğimiz türk askerini , memurunu , işçisini kabullenmeyen kürtlerse ;

ben de kabul etmiyorum arkadas , zihniyetim budur , hadi gel değiştir bakalım ..
kürtleri kabullenmeyen göttür. ancak bunun yanında, kürtlük adı altında bölücülük yapan da orospu çocuğudur.
kürtlerin kendilerini yanlış tanıtması sonucu doğan zihniyettir.

kardeşim sen eline bir masa örtüsü alıp bu toprak benim olacak dedin mi kabul görmezsin bu bu kadar basit bir olay..
kürtlerin türkiye'de yaşamasını değil, ısrarla "biz sizden ayrıyız, apayrıyız, aha bak şu gördüğün topurahların hepiciği bizim" triplerine girmelerini kabullenemeyen, muntazaman sinirlenen zihniyettir.

yoksa, kürtleri görmemek için kör olmak gerekir. bak her gün görüyorum ben. ama kaldırım taşı fırlatıp da öldürmüyorum herifi. fakat gelip de bana dtp'ye oy verdim diyince, nevrim dönüyor be sözlük; ırzına geçesim geliyor orada.
kürtleri kabullenememe gibi bir durum yoktur. bölücüleri kabullenememe gibi bir durum vardır ki bu da son derece normal bir harekettir.
Demokrasi ayıbıdır.