bugün

Evet Sümerler Kürt.

http://blog.milliyet.com....eger-/Blog/?BlogNo=394066
kürtler: tmm.
Zekidirler, çeviktirler, gençleri erken olgunlaşır. Şımarıklık yapmazlar. Çoğunun sesleri güzeldir (ben hariç). Gözleri, kaşları ve kirpikleri belirgin genelde esmer olan kaşı gözü güzel insanlardır. (yine ben hariç) kültürünü seven ve yaşatan azınlıktır. Her insan topluluğu gibi içlerinde cahil tipleri barındırır. Ayrıca gördüğüm en güzel kız kürttü. ispanyol kadınlarına benziyordu ama onlardan daha güzeldi. Sevmeyenler varmış çok da umrumuzdaydı. Siz önce birbirinizi sevin de. Sktir edin kürtleri. Saygı yeterlidir.
Diyarbakır'da 8 bin konuta yetecek kaçak elektrik trafosu dronela
tespit edildi. Seraya baskın düzenlendi, 3 kaçak trafoya el konuldu.
Kurulan düzenekle her ay yaklaşık 1 milyon liralık elektrik tüketildiği ortaya çıktı.

https://www.youtube.com/watch?v=AYXigg0pgFk
Nedense "bazıları" sirf kürt olduğu için hdpyi desteklemek, savunmak zorunda hissediyor kendisini. kim size sen kürtsün bu okula gelemezsin burada oturamazsin dedi şimdiye kadar da böyle irkcilik magduriyeti kasıyorsunuz hepiniz türk laz cerkesin gittigi hastaneye gidebiliyor okudugu okullarda okuyabiliyorsunuz böyle kendi kendinize gelin güvey olup bize bilenmenizin bir anlami yok.
batı iran asıllı bir halk . tabii ermeni , arap , süryani gibi gruplarla
karışmışlar . farklı kürt grupları kırmanç , zaza , goran , soran , lek
vs çok . kesin bir şey var , bu arkadaşlar türk değil ve hayat tarz
ları türklere hiç benzemiyor . umarım herkes yoluna gider , birbirimizle boğuş
maktan kurtuluruz . mevcut durum ne türke ne de kürde yaramıyor .
Tam olarak kökenleri belli olmayan, doğru dürüst bir tarihi olmayan, sistematik bir dilleri de olmayan millet.

Türkiye'de (ne yazık ki), iran'da, ırak'ta, suriye'de nüfusları boldur. Oldukları her yerde mutlaka bir kargaşa, kaos, bozgunculuk vardır.. Terör olaylarını çok iyi kıvıran bir topluluktur. Geçmişten bugüne bir sürü terör örgütleri kurmuşlardır. Türkiye'deki suç oranlarının %80'i bunlardan çıkmaktadır..

Hazırcılardır, beleşçilerdir, aç gözlülerdir, sinsice hareket ederler her daim.. Çok zeki değillerdir. Felaket kavgacı bir topluluktur bunlar. Yavuz'un türklere musallat ettiği bir kavimdir.. Aşırı derecede ürerler.. Doğuda yaşayan alevi türkmenlerini hem öldürmüşlerdir, hem de asimile etmişlerdir yavuz ve idris-i bitlisi iş birliği ile..

Ayrıca göktürk abidelerinin taşa yazılmasını sorun etmiş bazı kırdolar.. Bu kadar avel ve dar görüşlü kişiler de ancak bunlardan çıkardı sanırım. O taşa yazılan göktürk abidelerinin gizemini çözmek için finler, macarlar, almanlar, isveçliler ve ruslar birbirlerini yediler. Delice bir rekabete girdiler. Çünkü orta asyada atalarının izlerini bulduklarını düşünüyorlardı.. Göktürk abidelerinin bulunuş sürecini ve çözümleme sürecini daha ayrıntılı okumak isteyenler, ahmet bircan ercilasun'un türk dili tarihi kitabını mutlaka okumalılardır.

Ayrılmamız gereken bir millettir kürtler.. Ayrılıkçı türkler fikri ile.. Türkler sürekli olarak bu millete bakıp durmaktadırlar ama hiçbir dönüt alamamaktadırlar.. Mevcut durum sadece kırdolara yaramaktadır.. Türk ölmektedir, parasını harcamaktadır ama asla hiçbir şey elde edememektedir.. Yıllardır sıkıştığımız bu döngüden acilen kurtulmamız için kırdolarla ayrılmamız katî suretle şarttır. Yoksa sonu türk milleti için zararlı olacaktır..
bu konuda yüce reyisimizin talimatlarını izlemek lazım.

öyle göktürk, orhun yazıtları vs pek de bir önem arz etmiyor açıkçası.

yüce hakanımız ne derse o.
kendilerine haksızlık edildiğini düşünüyorum.

reyisimiz ne söylerse onu düşünmenin daha doğru olduğunu düşünüyorum aslında ben.

konuyla alakalı güncel görüşünü bildirdiği vakit ben de işbu girimi tekrar düzenleyeceğim elbette.
Kürt başlığı altında 1450 küsür entry var. Türk başlığı altında 1100 küsür entry var. Kürt başlığı altında yazılanlar, kürtlere hakaret ve küçümseme amacıyla yazılmış entryler. Demek o ki hakarete uğrayan insanlar fena sokmuş, acısı olanlar burada zır zır bağırıyor. işleri güçleri kürt düşmanlığı. Hay nefretinizde boğulun.
Ya şurda paylaştığım 10 cinayet haberinden 9'unu kendini bir halt sanan halk işliyor. Tek dertleri ise anca kürde laf sokmak nefret beslemek.

ikiside birbirinden beterler ya. Al birini vur ötekine.

Ya sabır.
türkiyede ki mevcut durum kimseye yaramıyor . memleket adeta kıyma
makinesi . askerler , bürokratlar , siyasetçiler, hapse giriyor , mahkemelerde
ömür tüketiyor . kimi aklanıyor , kimi suçlu bulunuyor . reis bile şiir okuduğu
için hapise atıldı .
ne anlatmak istiyorum ???? bu durum normal değil . ve problemin kaynağında
kürt meselesi var . ister arşivlere , tarihe bak , ister sokağa bak ...

1993 yılında köy boşaltma olayları başladı . istanbulda geceyarısı meydanda yatak
kurup uyuyan kürtleri gördük . bu adamların çoluğu çocuğu tinerci oldu , sokaklarda
altı ayda öldü . kızları kötü yola düştü .
tekstil işine giren garibanların birkaç senede ciğerleri çürüdü . namuslu çalışıp sokaklarda
işportacılık yaparken hastalanıp perişan olanlar vs vs .... bunlardan kimse bahsetmez ..

on yıl önce fatihte yanıma " boyayayım mı abi " ?? diye bir diyarbakırlı çocuk geldi .
bende " hadi bakalım "dedim . ayakkabımı boyayan ellere baktım . derisi gözükmüyordu .
siyah , kahverengi garip bir rengi vardı . "neden eldiven kullanmıyorsun " ??? diye sordum.
altmış yaşlarında ki bir insanın sesiyle " boşver ağabey " dedi . fazlaca bir para verdim .
kafam karışık , soğuk havada yürüdüm .
" ilk defa mı boyacı eli görüyorsun ??? "diyeceklere ....... hayır . ancak bu çarkı
durdurmalıyız .
1908 - 1938 yılları arası türkiye tarihi çok karışık . 1924 - 1926
yıllarında ciddi kırılmalar oldu . bilmediğimiz o kadar çok şey var ki
yanlış bir şöylemek istemem . belgeler vs .

https://en.wikipedia.org/...i/Mahmud_Barzanji_revolts

After the Treaty of Sèvres, which settled some territories, Sulaymaniya
still remained under the direct control of the British High Commissioner.
After the subsequent penetration of the Turkish "Özdemir" Detachment
into the area, an attempt was made by the British to counter this by
appointing Shaykh Mahmud governor again, in September 1922.

Mahmut Berzenci ilk olarak Mayıs 1919'da Süleymaniye'ye vali olarak
tayin edildi.[3] 10 Ekim 1921 tarihinde Kürdistan bölgesinin büyük
şehirlerinden Süleymaniye'de bir Kürt Hükûmeti kuruldu.
Şeyh Mahmut Berzenci, kendi kendini "Kürdistan Kralı" ilan etti.

Lozan Antlaşması'ndan sonra Birleşik Krallık Yüksek Komiserliği, Irak'ın
bütün bölgelerini birleştirmek isteyince Şeyh Mahmut Berzenci buna karşı çıktı.
Mahmut Berzenci ve Hükümetinin teslim olmaması üzerine Birleşik Krallık Kraliyet
Hava Kuvvetleri, Süleymaniye ve çevresini bombaladı .

https://tr.wikipedia.org/...n_Krall%C4%B1%C4%9F%C4%B1

1924 yılına kadar türk destekli kürt birlikleri ingilizlerle savaşıyordu . musul - kerkük
petrol bölgesi ingilizler için önemliydi .

nedense bir şeyler oldu . bu iş bozuldu . yoksa ingilizlerin başı çok ağrıyacaktı .

petrol ingilizin , cenazeler de bizim oldu . ingiliz tarihçi arnold toynbee " türkiye
yönetimi gelecekte ,kürt ve dindar gruplarla uğraşmak zorunda kalacaktır " diye
yazmıştır . bir binayı en iyi bilen onun mimarıdır . hürmetler ....

" kavga eden iki kişi gördüğün zaman bil ki , yakında gizlenmiş bir ingiliz vardır ".
şimdi senaryo yazalım ......

mesela 1920 lerde çekoslovakya veya avusturya - macaristan gibi
türk - kürt ittifakı kurulsaydı neler olurdu ???

" kuzey ırakta hem kürt hem türk var , petrol de var . şurayı ingilizin
elinden çekip alalım " fikri uygulamaya geçermiydi ?????

veya benim de beğendiğim , herkesin yoluna gitmesi fikri . bu pozisyonda
fıratın doğusunda , muratın güneyinde kurulacak bir kürt devleti tabii ki
ırak kürtleriyle bütünleşmek isteyecek , türk devleti ile arası iyi olduğu
için de bütün kuvvetini ingilizlerle mücadeleye ayırabilecekti . türkiyede
petrolden pay karşılığı kürtlere destek verebilirdi .

bunlar olmadı . şimdi freni patlamış bir otobüsün yolcuları gibi korkuyla
sonumuzu bekliyoruz ....
Şu başlıkta kırdoların dandik entarilerini görüyoruz ki, bu adamların bilgiden, entelektüellikten, tarihten falan haberi yok. Şu sözlüğe kürtçülük yapmak için gelmişler.. Hep cumhuriyetin verdiği eşitlik bunlar işte.. Şu adamlarla ancak beluciler, afganlar falan eşit olabilir.. içlerindeki irin her yerden belli oluyor. 500 yıldır türkler bunları adam edemediyse, yapacak bir şey yok..

Ulan kırdo xexosu, göktürk yazıtlarına aramice demişsin.. Hahha nasıl güldüm. Aşağılık kompleksli davar seni. Ben 4 yıllık türkoloji öğrencisiyim be xexo. Göktürk yazıtlarını neredeyse ezbere biliyorum.. Göktürk alfabesinin kökeni hakkında bir sürü teori vardır. Arami teorisi bunlardan biri. Ama teori. Git teori neymiş ona bak aşiret artığı. Göktürk alfabesi ile runik alfabesi benzer ama aralarında farklar vardır.

Ayrıca, göktürk alfabesinin taşlara yazılması bir eksiklik değildir. O taşlar 3 metre yüksekliğinde. Sizin 5 mm bile taşınız bile yok lan. isveç'te vikinglerden kalma runik yazılı taşlar vardır. isveçliler onu canı gibi korurlar. Iıyy taş bu demezler.. Xexo aklı işte..

Tanım: türklerin, ayrılıkçı türkler fikriyle derhal sırtından atması gereken kambur bir topluluk..

Edit: ulan keko bana cevap yazıp durma. Gondiklediğimin kekosu. Donuzumdasın. Bu sözlüğün tadını iyi çıkar. Gelecekte batıyı rüyanızda bile göremeyeceksiniz çünkü. Ensest ilişki dölü, yamuk suratlılar sizi..
arkadaşlar burada görüşlerimizi sakince yazıyoruz . ortalığı yangın
yerine çevirmeye gerek yok . şahsım o işi başarıyla yapıyor zaten ...
Çok ama çok boş üyeleri bulunan bir halk.

Başlıktan da anlaşılıyor bu.. Türk küsküsü yemeye o kadar alışmışlar ki, yemeden duramıyorlar.. Ayrılıkçı türkler fikriyle sırtımızdan atılacaklardır. Bazı üyeleri aşırı xexodur ve aveldir.. Göktürk alfabesine aramice derler.. işte bunlar hep gen bozukluğundan kaynaklanan geri zekalılık.. Ensest işlerine pek bulaştıkları için olmaktadır bu da..
Aslında kara kaş, kara göz, esmer tenli olmayan, esas kökenleri sarışın renkli gözlü olan topluluk.

Cnm milletim.
Mensubu olduğum Aslen sarışın mavi gözlü bir millet iken şansımı silkeyim simsiyah saçlı mavi gözlüyüm. Baktımda ne tartışmalar ne tartışmalar önemli olan dedenin ne yaptığı değildir senin ne yaptığındır.
Bir Kürt olarak Anlaşılan gece gece bazı Nazi kalıntılarına dert olmuşum gururumun okşanmasına sebebsiniz teşekkürlerimi sunuyorum.
birazda güzel hayaller kuralım . cinnet girdabından kurtulalım .....
türkler ve kürtler sakinleşir . kafalarını kullanmaya başlar . iki taraf
ta içindeki ajanları , hastalıklı şahısları kovar .barışçı bir şekilde yolları
ayırır . 1921 yılında ruslarla anlaştığımız gibi kürtlerle de anlaşırız .

fıratın doğusunda , muratın güneyinde kürtler artık rahatça yaşa
maktadır . huzursuzluk , uğursuz bitmiştir . kürtler artık tarım ve havyan
cılıkla , güneş ve rüzgar enerjisiyle uğraşmaya başlamıştır . zengin kürtler
bölgeye dönmüştür . artık parayı arabaya , kumara yatırma devri bitmiştir .

artık çok çocuk yapmaya gerek kalmamıştır . böylece toplum da insanlar da
rahatlar . " az toprağımız var , işim var , bir , iki çocuğa nasılsa bakarım "
denilmektedir .

dicle nehrinin ve van gölünün kıyılarında büyük yüzme havuzları yapılır .
işten çıkan , tarladan dönen kürtler yaz akşamları bu havuzlara akın eder ,
kimi traktörle , kimi çapa motoruyla , kimi mersedesle .havuzda biraz kulaç
attıp rahatladıktan sonra sögüt , çam , ıhlamur ağaçlarının gölgeleri altında
otlu peynir , yeşil zeytin , lavaşla atıştırma yapılır .

zaman zaman esen sıcak rüzgar , kebab kokularına karışan sarı tütün kokusu
insanlara huzur vermektedir .
kürtler " hayat ne kadar güzelmiş , bu günleri de gördük, sokakta da evde de
rahatız , kabus bitti , türkler genede kral millet , halimizi anladılar , gavurun
oyuncağı olmaktan kurtulduk " demektedir .

türklerin mutluluğu da az değildir . iskemleden kurtulan , yürümeye başlayan
bir felçli gibi şaşkınlıkla karışıktır . çatışma haberleri kesilir , ekonomideki kara delik
yokolur , türk işçisi yüksek ücret alır , ordu hem içerde hem dışarda gücünü tüketmez
doğu anadolu canlanır , eğitim adalet ve sağlık sistemi rahatlar . bozguncu takımı
dışarıya kaçar .

türk ordusunun serbest kalması yunan ve ermeni çevrelerinde tedirginlik yaratır .
amerikalıların morali gayet bozuktur " eskiden bunlara bir uçuş saati 3000 dolar
olan kobra helikopterlerini satıyor , ne güzel soyuyorduk , işin kötüsü bunların anlaşması
diğer ülkelere model oldu , müslüman müslümanı öldürmez deyip bizi kovmaya başladılar "
demektedirler .....

olabilir , olmalı , olacak .......

selam , duva , dürüstlük ve kurtuluşla .......
terorizmin ocagi olan bi etnik grup. boktan bi kulturleri vardir. turkiyenin dogusu ve guneydogusunun icine ettikleri yetmezmis gibi bati bolgelerinin de agzina etmektedirler. istanbulda yasayan bunlarin hayvanliklarini elbet gormustur bi sekilde. ya gurultusunden ya copunden ya kirolugundan ya hayvanligindan ya ekonomik zararindan cekmistir herkes. bunlarla komsu ya da ayni mahallede yasamak zorunda kalan normal vatandasi birakin, kalburustu kesim ve hatta zengin kesim bile cekmistir bi sekilde eminim, mesela trafikte magandalarla ugrasmak zorunda kalmislardir.

vatan diye zorla tuttugumuz topraklar kanser oldu cikti. askerimizi ve memurlarimizi sehit ettikleri yetmezmis gibi, ekonominin altini ustune getirdikleri azmis gibi bi de yasadigimiz yerde de guvende hissedemiyoruz.

vatan topragi falan diye kivrilacaksan, kurtleri bastan kovacaktin. suriyeye mi gider, irak a mi irana mi sovyetlere mi bilemem. ya kokunden halledecektin. yok oldurmem, humanistim, kiyamam onlar da insan(bence degil ama) dersen vereceksin boktan ulkelerini ne boksa yerseler yesinler. bunlar uredikce ve yayildikca goreceksiniz, simdi olmasa bile yakin bi zamanda bi kurt gelecek ve ya seni, ya bi arkadasini ya ailenden birini oldurecek, gasp edecek, bicaklayacak, molotoflayacak, cetesiyle gelecek, arabani yakacak ve bu yazdigim yaziyi hatirlayacaksin.
görsel

Bakan Arslan: Bugüne kadar teröre harcanan para en az 500 milyar dolar
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan: "Bugüne kadar teröre harcanan
para en az 500 milyar dolar. Daha çok olduğu da söyleniyor.

https://www.bloomberght.c...ra-en-az-500-milyar-dolar

görsel

bu kadar para kaybettik . şehitler verdik . hiçbir şey çözülmedi . tek çare
yolları ayırmak ....
Almanya’da gündem Türkiye: “Gri Pasaportlu’yu gözaltına alın” emri

Daha önce gelenlerin dışında, AKP'li Yeşilyurt Belediyesi aracılığı ile
gelenlerin 5'inin de “Ben Kürt kökenliyim. Eziyet görüyorum” diyerek
iltica talebinde bulunduğu açıklandı. Bu kişilerin ismi, adresi ile bilgileri
Federal Göç ve Mülteciler Dairesi'nde (BAMF) yer alıyor.

https://www.sozcu.com.tr/...altina-alin-emri-6384688/
töre adı altında kan döken, husumetli oldukları kişilerin çocuklarını bile acımasızca öldürebilen ırk türüdür. yaşayışları ve gelenek görenekleri ile daha çok süryani, ezidi, arap ve farslara benziyorlar. türk kültürü ile arada en ufak bir yakınlık bile yok. doğu ve güneydoğu 'da hali hazırda pkk ya yardım yataklık yapılanları mevcuttur. zengin olanları batıda yaşar fakirler olanları kırsal da yaşamını sürdürür.