bugün

abaza ırkına mensup kimselere karıya gitmelerini önermekle aynı kefede olan önerme.
edit:başlığı açan ve ilk entryi giren şahsiyet entrysini silmiş bu yüzden başlık bana kalmış.
ural altay dağlarından gelip babilin asma bahçesindekileri kovmak gibi bir durum. herkes öz yurduna gitse aslında bir sorun kalmayacak mesele de o ya. kürtler kimin toprağındaki hangi toprağa gitsin.
21. yüzyılda hala tehcir, toplu katliam vs yöntemlerle toplumsal sorunların çözülebileceğini sanan hastalıklı zihniyetin ürünü bir çözüm önerisi(!)dir.
kuzey ırak ta varmış işte bölgesel bir yönetim oraya gitsinlerdir.
tarihte bir tane kürt devleti örneği yoktur. akla gelen her şeyin kaçakçılığını yapan insanlar
devlet değil, site bile kuramazlar.
kendilerini hâlâ ve inatla mezopotamya'nın ilk iyesi gibi göstermeye çalışan indus vadisi kökenli topluluğun kanına dokunmuş öneri.
tarihin bin yıldır türkiye dediği topraklarda ayrı bir devlet kurmaya çalışanların bikbiklerine neden olmuştur.
kürtlerin değilde başlığı açan yazarın bir yerlere gitmesi gerektiğini düşündüğüm cümledir. kürtler ve türkler, türkler orta asyadan anadolu topraklarına geldiklerinden beri beraber yaşamasını bilmiş ve her zaman aklı selim olmuşlardır. bunun önüne set kurmak isteyen kişiler, hiçbir zaman bu emellerinin gerçekleştiğini göremeyecekler.
(bkz: faşizm)
orta asya'dan gelip mezopatamya'nın en eski halklarından biri olan kürtleri kovmaya çalışan faşist beyinlerden kendilerine yakışır bir aforizma daha.kürtler kürt coğrafyasını geçtim istanbul'un boğazını bile size bırakacak kadar gerizekalı değil inanın ki...