bugün

güzel ülkemde bir gün kürdoloji enstitüsü açılırsa uzmanlarının alacağı ünvan. kürt yurttaşlar yetmez ana dilde eğitim isterlerse küfür etmek isterim ama edemem kodumun okullarında ingilizce eğitim var çünkü, hakettik biz bunu.
bir ilde konuşulan dilin komşu bir ilde tam olarak anlaşılamadığı, farsça- arapça- türkçe dilllerinden çalınmış kelimeler hariç sadece 300 kelimelik bir hazinesi bulunan kürtçe ile dünya üzerinde milyar kişinin kulladığı 850 bin kelimenin üstünde dağarcığı bulunan ingilizce ile bir tutulamayacağına göre, madem onu açtık o zaman bunuda açmak zorundayız diye düşünülen kürdoloji enstitüsü * açıldığı takdirde varlığı tartışılacak olan uzmandır.

dipnot: kürtçedeki kelime sayısı şahsımın değil, içlerinde tek bir türk dil bilimcinin bile bulunmadığı 34 adet dünyaca ünlü dil bililimcinin açıkladığı bir veridir.
avrupa'da amerikan-ingiliz yemiyle beslenen köpeklerin yerine ülkemizde yetiştirilip gerçek araştırmaları yapması gerken kişilerdir. zira avrupadaki finolara göre herkes kürt her dil kürtçe.

bilim her zaman doğruları kanıtlar. madem böyle bir dil, böyle bir millet var araştırması yapılsın o zaman.
(bkz: türkolog)
bilim düşmanlığı yapanların yadırgadığı ve saldırdığı bir kelime olmakla birlikte aslında kürtler ve kürt kültürü üzerine çalışma yapan bilimadamı anlamına gelen kelime.
bunu bilen bunu da bildi ;
(bkz: kürt standartları enstitüsü)
(bkz: minorsky)
(bkz: peter lerch)
(bkz: oscar mann)
(bkz: romanolog)

(bkz: lazolog)

(bkz: Vladimir Minorsky)
(bkz: yok öyle bişey)
Kadim kürt tarihi ve kültürü üzerine çalışmalar yapan kimse.
genelde ordan burdan tarih, kültür aparmayı seven kişilerden oluşur.
Gelecek asrın mesleği.
Exeter üniversitesinde enstitüsü bulunan bölüm.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar