bugün

birgün emekli olunca gidip taşınacağım yer. stres ten uzak rahat bir kafa herşeye bedeldir.
Köy, toplumsal, ekonomik, coğrafi ve nüfus özellikleri ile şehirden ayrılan düşük nüfus yoğunluğa sahip kırsal yerleşim birimleri olup, ekonomik olarak genelde tarıma dayalı ve iş bölümünün gelişmediği yerleşimlerdir.

Köy yerleşimleri görece düşük nüfusa sahip (birkaç yüz ile birkaç bin arasında), şehirlere göre geniş aile tipinin yaygın olduğu, komşuluk ilişkilerinin, geleneksel dayanışma ve yaşam biçimlerinin sürdüğü sosyal yapılardır.
Dağlıksa yaz günü bu saatlerde deri ceket giydirir.
zengin olursam gidip yerleşeceğim yerdir,
temiz hava, bol oksijen ve huzur demektir.
Her yaz gidesim gelen bir mekan türüdür. Ama zengin deiliz ki her yaz tatil yapak.
kadıköy mü bakırköy mü diye düşündürendir.
Kimi utanır.
Kimi aslını inkar eder.
Kimi yok sayar.

Çocıukluğum geçti lan burada.
Teyzelerim evlenmemişti. ilk torundum.
Bilsem vermezdim kocaya sadece beni sevsinler diye.
Bayram harçlığımla bi sürü gazoz alıyordum.... büyüdüm bayram harçlığı da vermez oldu oruspular.

Burda büyüdüm lan ben. Kimi zaman toprak çekti.
Köylü değilim de... şehirli diye hiç satmadım kendimi. Ruhumu da satmadım. Özümü de... beni tanımayıp yaygara koparan tavuğu da... evin kedisini de...
Ruhumu satmadım... benliğimi... pazarlamadım da.

Neyse... edip Akbayram’ın Pink floydun sesini bu saatte açıp dinleyebilmek özgürlüğü.
genellikle şehre uzak olan, dışarıdan uğrayanın pek olmadığı yerler.
Şehrin dışında kalan kırsal ve taşra bölgeler. Açılımı (bkz: Kalkınmaya Öncelikli Yer) dir.
görsel
görsel
görsel
genellikle şehre uzak, gelişmemiş yerlere verilen ad.