bugün

Uzun yıllardır tasarı halinde bekleyen ve 7 Nisan 2016 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren ‘6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’, kişisel verilerin işlenmesinde başta özel hayatın gizliliği olmak üzere kişilerin temel hak ve özgürlüklerini korumak ve kişisel verileri işleyen gerçek ve tüzel kişilerin yükümlülükleri ile uyacakları kuralları düzenleme amacını taşımaktadır.

Kanun’da belirtilen istisnalar haricinde, kişisel veriler ilgili kişinin açık rızası olmaksızın işlenemeyecek; üçüncü kişilere ve yurtdışına aktarılamayacaktır. Kanun’da ayrı ayrı maddelerde de belirtilmiş olan bu maddelere uyulmaması halinde, kurumlar idari para cezasına çarptırılabileceklerdir. Kanuna göre kişisel verileri ihlal edenlere 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası öngörülmektedir. Ayrıca bu veriyi ihlal yolu ile ele geçiren kişiye de 2 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası verilebilir. idari para cezaları ise yerine getirilmeyen madde(lere) göre değişmek üzere 5,000 TL’den 1,000,000 TL’ye kadar artabilmektedir.
açılımı kişisel verilerin korunması kanunu.
kanun amacı Özel hayatın gizliliğini korumak ve Kişilerin temel hak ve özgürlüklerini korumak.
6698 kanun ile artık Kişisel verilerimiz koruma kapsamında
https://kvkk.gov.tr/ adresinde detaylar mevcut.
artık her vatandaşın belli hakları var.
Bir kurul oluşturuldu.
Kişisel Verileri Koruma Kurulu 12 Ocak 2017 tarihinde göreve başladı.
6 Haziran 2018 tarihli Bilgi Teknolojileri ve iletişim Kurulu Kararı ile
artık 198 nolu telefondan "Alo Veri Koruma" hizmet adı ile Kişisel Verileri Koruma Kurumuna başvurabilir her vatandaş.
kişisel verilerin korunması kanunu, kişisel verilerin sadece; tamamen veya kısmen otomatik olan yada veri kayıt sisteminin parçası olmak kaydıyla otomatik olmayan yollarla işlenmesini düzenlemiştir. fiziki ortamda işlenen ve otomatik sistemde olmayan veriler bu kanun kapsamı dışındadır.
bilen bilmeyen herkesin diline sakız olan kanun, özellikle bizim sektörde (bilgi işlem) herkesin bu işten nasıl para kazanırım kafasına girdiği ve yalan yanlış bir ton işin yapıldığı bir noktaya gelmiştir.
kurumsal firmalara konu hakkında farkındalık eğitimleri ve danışmanlık hizmetleri sunuyorum. bilgi almak isteyen herkese kapım sonuna kadar açık.
Kurtlar Vadisi kel kazım'ın kısaltmasıdır.

görsel
valla bir sikime yaramayan kanundur. telefonum manukyan ın kerhanesine döndü anasını satayım. cinsel ürünlerdi oyunculuk ajanslarıydı tatil köyleriydi derken iyice azıttı orospu çocukları. hele zaten dijitürk ve süper online ile neredeyse düzenli ilişki yaşıyorum. bugün götverenlerden biri aradı, tabi bant kaydı, dinlemedim kapattım. resmen trip attı yine aradı. bu nedir arkadaş yahu.
kişisel verilerin korunması kanunu.

bütün milletin verileri elden ele geziyor. ama troller kılıçdaroğlu'nun "kredi kartlarının borçlarını sileceğim" mesajına takılmışlar.

görsel
100 oyum olsa birini kılıçdara vermem, kim oluyor da benim numaramı benden habersiz alıp bana mesaj atıyor?
murat kurum haftada 5 kez şu kanaldayım bu yayındayım diye atarken sorun yoktu tabi kılışdar atınca kvkk auuuww.
kanunlarda olan, teoride olan, gerçekte olmayandır. ülkemizde hiç pratiğe dökülemez.
Limitleri kus etmelerinden once nakit avansa abanmıstim bana uyar.

Rte kazanırsa doviz bazli tum rmptia ve fonlar uçacak... Kendimi düşünsem o tarafa oy veririm.

Ama sikeyim bele yaşamayı.
güncel Önemli Başlıklar