1. 1.
  olursa çıplak girilecek sınavdır. zira o zamana kadar teknolojinin gelişmesiyle kulaklıklar göte sokulsa bile duyulacak hale gelebilecek göbek deliğine parmak sokulduğunda sayfa sayfa bilgiler gözünüzün önüne gelebilecektir.
  3 -2 ... nelanpuv
 2. 2.
  o zamanlarda kulaklık olacak mı sorusunu akıllara getirmek gerekmektedir. zira kulaklık yerine çekiç örs üzengi olaylarına uydu frekanslı cihazlar yerleştirilmesi muhtemeldir.
  4 ... mrtnyc
 3. 3.
  beyaz,pembe,sarı,yeşil,mavi,mor kalem dershaneler zinciri açılmış olacaktır.
  5 ... miniminibir
 4. 4.
  (bkz: hedef 2023)
  2 -1 ... ne oldu rengin soldu
 5. 5.
  Muhtemelen tekrar hazırlanacağım sınav.
  1 ... blameless
 6. 6.
  darbe sonrası yapılacak ilk kpss. sıkı çalışın ve bir büyüğünüz azıcık bastırsın müfettiş, denetmen, kontrolör, uzman bile olmak içten bile değil.
  3 -3 ... potus
 7. 7.
  Şimdiden başlayanların baya avantaj kazanacakları sınav. zaten darbe muhabbetine 40-50 bin memur paket oldu. o yüzden bu sene çalışacakların işi daha kolay atanmak için. ama tabi bu yan gelip yatma sebebi değil. kendi adıma konuşacak olursam önce ciddi ciddi oturup kaynak araştırarak çalışmaya başlıyorum. baktığında çalışmak gibi değil ama sonuçta kaderimizi bu kaynaklar belirliyor. geçen yıl yüzlerce liralık kitaplar alıp saçma sapan ayrıntılarda boğulan, padişahın ayakkabı numarasını ezberleyen insanlar sınavda gayet normal sorularla karşılaşınca sayıp sövmeye başladı. o yüzden direkt isim yapmış yayınları değil, gerçekten sorulardan anlayan yayınları araşttırıyorum. e biraz da içerden adamlarımız var tabi gelelim tüyolara;

  Arkadaşlar artık konu anlatımlı kitap diye bir şey yok onu söyleyeyim. iyi bi yayın bulduğunuzda onun bütün soru bankalarını almaya çalışın, ama çözümlü olsun. osmanlı 1299'da söğüt ve domaniç'te kuruldu gibi şeyler okuyup zaman kaybetmeyin. çözümlü soru bankası konusunda benim önerim puan akademi'nin sil baştan kitapları olur.

  kitap alırken yayın değil hoca seçin. yayının kattığı bir şey yok, kitabı yapan hocadır. vatandaşlık ersin levent, tarih rahmi yıldırım gibi mesela.

  öyle sabahlara kadar çalışmayın. insan gbii erken uyanın, işiniz varsa halledin sonra doğru düzgün çalışın, perişan olmayın.

  Zamanla aklıma gelince editleyeceğim.
  2 -2 ... mrvyepisyeni
 8. 8.
  Girenlerin yüzde 63.4 ünün atanacağı sınav.
  5 -1 ... zabaha gadar eglence
 9. 9.
  sanılanın aksine atama sayıları artmayacaktır.

  milli eğitim ve diğer bakanlıklar durmadan devlet kadrolarındaki norm fazlalığından bahsediyor ve atamaları kademeli olarak azaltıyordu. bu boşalma ile %10 civarı (öğretmenlik için söylüyorum) boşluk oluştu. bunun en fazla yine % 3 ü doldurulur. anlaşılan 30 bin civarı öğretmen alımı yapılacaktır.

  kısaca boşuna kimse krizi fırsata çevirmesin. devlet zaten memur fazlalığından yakınıp duruyordu.

  edit: yapılan açıklamaya göre 20 bin öğretmen alımı yapılacakmış. 30 bin demiştim millet az deyip eskilemişti. fazla bile demişim.
  4 -5 ... eski bir ruya
 10. 10.
  bu entry an itibarıyla rezerve edilmiştir. yaklaşık yedi ay sonra editlenecektir. arz ederim.
  3 ... hapsurup