bugün

Alan kısmı, Üzerine 4 puan koyarak geçen yılın puanlarıyla karşılaştırılabilecek sınav.
412 bin öğretmen adayının sadece 10 bini atana cak.
Bu sene alınan puanla herkesin eşitlendiği geçmiş senelerdeki puanların olmadığı sınav açıklanmıştır.
Geçen senenin 77 78 puanını Bu seneki 73 74 e tekabül ediyor sıralamaya göre, o yüzden kimse umudunu kaybetmesin, Geçmiş yıllarda ki rakipler Yok artık unutmayın.
SIFIr ÇalIsma ile p1,2 ve 3 80 gelmis. Alana girmeye üsenmesem birseyler olurmus len mk.
geçen seneki netlerim daha iyiydi ama bu sene sınavda çok rahattım. bilmediğimi salladım, boş duracağına atmış olayım dediğim çok oldu.

o yüzden geçen seneki gibi temkinli değildim ve çok yanlışım çıkmış.

benim netler:

Genel yetenek: 28 doğru 6 yanlış
genel kültür: 44 doğru 11 yanlış

hukuk: 18 doğru 12 yanlış
iktisat: 19 doğru 10 yanlış
maliye: 30 doğru 6 yanlış
muhasebe: 17 doğru 14 yanlış

kpss p3: 78 , p48 78, p20 85 puan.

yeni puan türlerine çok hakim değilim hangilerine ihtiyacımız var pek bilgim yok.
iftar öncesi millet yemeğini yiyemez diye açıklamıyorlar galiba. ne kadar da düşünceliler amk.
hâlâ açıklanmamıştır trolleri ciddiye almayın.
Açıklayın artık amk delirttiniz adamı.
bir yanda merak bir yanda ise ya kötü puan aldıysam telaşıyla bekliyoruz. hayırlısı
sistem çöktü açıklandı.
aciklansada herkes önünü görse. herkese hayırlı olur inşallah.
trollerin akın ettiği başlıktır. Açıklanmadı kesin bilgi.
açıklandı. 82
Açıklansa da rahat etsek. Zaten bir beklentim yok. Maksat bir an önce girsin çıksın.
bugün aciklanacak olan sinavdir. saat 17:00 dan önce açıklandı haberlerine itibar edilmemesi önemle rica olunur .
Açıklansa da çok matah değildir. Zaten bu sene sadece a grubu alımı var ona da iktisat Maliye ve muhasebe yapmadıysanız atama falan olmuyor olursa da 1 kişi falan alıyorlar. Kısaca bullshit.
an itibari ile açıklandı. 79.
edit: eksileyenler kıskananlar.
verilen kadro azlığından, açılan sınavların mülakat sonuçlarının güvenlik soruşturması vb. bahane edilerek aylarca açıklanmamasından dolayı yüksek puanlı hep aynı kişilerin (haklı olarak) başvurması sonucu puanların bir türlü düşmemesi, kamu kurumlarında uzm. yard., denetçi yard. vb. olarak çalışıp daha iyi bir kamu kurumuna geçmek isteyenlerin olması ve bunun kamuya yeni girecekleri engellemesi gibi nedenlerden dolayı sonuçlarından umutlu olmadığım bir sınavdır. zira bazı puan dallarında türkiye'de ilk 200-800 arası sıralamalardayken maalesef bir mülakat listesine bile kalamadığımdan, geçen seneden acı biçimde tecrübe edilmiştir.
alan sınavının temel soru kitapçıkları açıklanmıştır. sorular kolay diyenler yaptıklarını kontrol ettikten sonra bakalım bunu demeye devam edebilecek mi?
alan sınav yerlerini açıklamışlar, c.tesi ve pazar günkü sınavı alakasız okullara vererek sınavı o an başlatmışlardır. Hiç düşünen yok başka şehirde girecekler ne yapacak diye.
şaşırdık mı?
Tabiki de hayırrrrrr!
Taç mahal nerededir Hindistan bunu herkes biliyor artık
Altin nerde çıkar Artvin cerattepe bunu attım tuttu.
2016da en çok bütçe ulaşıma ayrılmış ben eğitim demiştim.
Kıbrıs harekatı tabiki Ecevit
Eski yani masif arazileri haritada sormuşlar
Atatürk ün iki imzasının resmini vermişler degisiklik sebebini sormuşlar tabiki soyadı kanunu.
Bosna Hersek CB Aliya izzet begoviç bunu da bilelim artık bi zahmet
Çernobil hangi ülkede oldu eee artık bilmesek ayıp Ukrayna
Toptan mal ve insanların alışveriş yaptığı Osmanlı pazarı gibi bir soru vardı ben kapan yaptım bilemiyorum doğru mu.
Türkçe soruları çok yorucu ve zaman aliciydi.cografya soruları kolay ama unutulmuş sorulardi.tarih resmen yorumdu halbuki ezber sorarlardı eskiden.mat zordu herkes bunda aynı dusunuyor.
yunanistan boru hattı

Eksinin sebibini merak ettim dogrusu ekşi de millet soruları yazıyor burda kimse bunla ugrasmamis burda yazıyoruz eksi alıyoruz ayıp yani
Atv ve trt izleyen birisinin rahat 10 puanı var. Öyle bir sınavdı.
Giderken yolda yandigim sinav. Araba bildigin yandi... Üniversitenin girisinin kapali oldugunu uyari levhasiyla bildirmeyen universite gorevlileri ve diger sorumlularin da ayni sekilde yanmasini diliyorum. Osym'nin, herkesi ebesinin horekesine gondermesine deginmiyorum bile. Araba lpg'li oldugundan buyuk facia atlattik. Pesimiz sira gelen insanlarla beraber sondurebildik.

Tanım: sinavinizi sikeyim.
kek bir sınavdı çalışmadığıma çok üzüldüm açıkcası.
Verdiğim paranın karşılığını alamadığımı düşünüyorum.