bugün

bir zamanlar hürriyet'te yazan,şimdilerde nerede yazdığını bilmediğim bir spor yazarı.yıllar yılı yazdı da,akılda kalan bir analizine tesadüf etmedim. beylik kalıpları ile hayatında onbeş kere maç seyretmiş adamların yazabileceği türden kritikler kaleme alırdı. bu abinin harmanı transfer mevsimiydi. sezonun flaş transferlerini 'transferin gözdeleri' başlıklı bir diziyle kamuoyuna tanıtırdı.güya,hesapta ve dahi sözde. yolda görse tanımayacağı adamlara ait detayları göbeğini kesmiş gibi derin bir malumatfuruşlukla aktarırdı. düşünüyorum da korkut abi şimdilerde yazıyor olaydı, şu guti'yi,quaresma'yı kimbilir hangi palavralarla ballandırıp,ayaklara düşürürdü. hey gidi günler.
hürriyet gazetesinin pek aklı başında olmayan her okuduğumda gülme krizine girdiğim beşiktaşı takip eden farklı renkte bi spor yazarıdır. ercan eminönünde saatci müdür bozuntusu tarafından zamansız işine son verildiğini duyduğumda rutin küfürlerimden birini daha ettim. köşesindeki yazılarından biraz alıntı yapmak gerekirse mesela sivok için özel yaşamı sakin ve sezsiz öyle bir iki kaçamak için adına laf getirecek tiplerden değil, baki mercimek havuzu çok sever girdimi çıkmak bilmez, uğur boral fotoğraf çektirmeyi çok sever bol bol fotoğrafını çekin hiç kızmaz fakat çok cimridir, arif erdem çok üşürmüş dolabından boğazlı kazağını eksik etmemek lazımmış, aragones 6 çocuğundan hiç birine sarı renkli tişöt giydirmedi 11 torunu içinde aynı baskıyı sürdürüyor.. herkese renkli günler..
Hakka yürümüş. Allah rahmet eylesin.