bugün

gel ne olursan ol yine gel diyen mevlananın yaşadığı kadim başkent.
akşama doğru -20'yi görebilecek olan şehir.

esiyor efendim durduramıyoruz...

http://www.konhaber.com/h..._daha_dusecek-665794.html
yeni yasa ile birlikte milletvekili sayısı 15 olacak olan şehir.

http://www.konhaber.com/h...cak_iste_sayi-667673.html
Sessiz ve sakin bir yaşam sürmek isteyenlerin tercih ettiği şehir. Fazla gürültü sevmiyoruz. Bazen çok sıkılsak bile, yine seviyoruz konya seni.
(bkz: 10 12 şubat 2017 mhp olağanüstü toplantısı)

hotel dedeman konya'da yapılacaktır.
6 yıl yaşayıp türkiyedeki muhafazakar olarak isimlendirilebilecek kitlenin tamamından tiksinmeme neden olan şehir.
şu sıralar siyasi anlamda hareketli günler yaşayan şehir.

(bkz: 10 12 şubat 2017 mhp olağanüstü toplantısı)
arkadaşım orda okuyor yaptığı tek aktivite tramwaya binip üniversitesine gitmek ...
sokaklarında bisikletini kilitleyecek park yeri kalmayan şehir. ova bu kadar düz olunca 7'sinden 70'ine müptela oluyorsun velesbite.

görsel

(bkz: aziziye cami)
Trafiğin sol şeritten aktığı memleketim.
türkiye, ne kadar yobaz diye adlandırılan insan oranına sahipse konya da da o oran mevcut. asla daha fazlası değil.
80 lerde 7 sene kaldım. ne bana ne de başkasına karışanı, onu yapma bunu yapma diyeni gördüm.
şahane arkadaşlıklar kurdum. eğlencemi de yaptım, biramı da içtim. kızıyla da çıktım.

hakkında kötü yazanlar acaba hangi semtlerinde yaşıyorlar bilemedim. kenar mahellenin de kenarında yaşıyorlarsa bilmem.
öğrenci ve bekar evine kızıyla börek gönderen çok komşumuz oldu. hamile eşini "aman ben 3 gün göreve gidiyorum, göz kulak oluverin" diye bize emanet eden de oldu.

hakkat biri de çıkıp yav şu yobazlıklarını gördüm desin.

düşün bi de istanbul çoçuğuyuz, nişantaşı, şişli falan.

atmayın oğlum atmayın.

oraya gidip işe girecek insan var, evlenecek olanı var, üniversiteye gidecek olanı var.
şu sıralar popüler olan ünlülerin doğum yerleri olan şehir.

(bkz: murat yıldırım)
(bkz: aleyna tilki)
(bkz: zülfü livaneli)
yazları öyle bir havası vardır ki mest etmişti beni.
sabah kalkıyorsun serin serin. güneş yeni doğmuş. gökyüzü pırıl pırıl mavi. nem neredeyse yok.
mis gibi taze hava hissi. öülene doğru sıcak basmaya başlıyor ama caddelerde terlemeden geziyorsun.
sonra o gece havası. muazzam ya. çık evinin balkonuna terlemeden serin serin otur. 1 e kadar durursan üşümeye bile başlarsın.
sonra koş yatağına çek üzerine yorganı ohh. yazın yorganla yatardım.

bilmiyorum hala öylemidir. yoksa iklim değişmişmidir.
mevlana müzesi'nin bulunduğu bölgeye yapılacak olan konya bölge yazma eserler kütüphaneleri ile tarihe yeni bir sayfa açacak olan şehir. konya il halk kütüphanesi ile birlikte önemli kütüphane yatırımları mevcut.

proje ihalesi 14 mart'ta yapılacakmış.

http://www.konhaber.com/h...hini_acikladi-672789.html
içinde bir adet kıllı dul barındıran soğuk şehir.
şu saatten sonra sıcakların basacağı şehir.
hakkında bu kadar yazılan başka bir şehir yok, sözlüte. bilhassa son senelerde.
çok daha enteresan görüntülere şahit olabileceğiniz kozmopolit şehir. çoğu zaman da nasreddin hoca'nın hemşerileri olduklarından şakacıdırlar.

görsel
gezip gördüğüm 55 şehir arasından park ve bahçeleri, sosyal hayatı ile en güzel yaşanabilecek şehir. konya büyükşehir belediyesi cidden çalışıyor.
konya büyükşehir belediyesi kafem diye bir yer keşfetmiş burada. geçenlerde gittik 1.5 liraya çay içtik. hem de akyokuş'tan konya manzaralı. ucuz şehirdir vesselam.

görsel
ele düm düz bir yer.
(bkz: Yobazkent)

Çarşaflı olup her türlü namussuzluğu yapabilenlerin yoğun olduğu şehir.

Ah ulan ahh.
yobazlıkta zirve yapmış ışidci zihniyeti benimseyen şehir.
Insanlarini sevmedigim sehirlerden bir tanesi.
içerisinde ciddi anlamda zenginlerin bulunduğu şehir.

çumra ve cihanbeyli ilçelerinde toprak ağaları bulunmaktadır.