bugün

entry'ler (61)

kahraman tazeoğlu

'susuyorsun.devam et.' şiiriyle bütün hislerimin tercümesini yapmış olan büyük şair.
'susuyorum.devam et.' günün birinde görürsem bir yerlerde tek söylemek istediğim şeydir kendisine.

büyük aşk

tanımını yapmaya kelimelerin yetersiz kaldığı aşk.

arkadaşla zaman içinde sevgilileşmek

paylaşımların doruğa ulaştığı, birlikte geçirilen zamanlarda bol bol mutluluk üretildiğinde ve aynı ray üzerinde olunduğu fark edildiğinde gerçekleşebilecek duygusal boyut değişimi.

sessizce yaklaşıp parmak atan kız

karşı kaldırımdan izlendiğinde, yaptığı hareketle izleyeni gülmekten çatlatacak olan kızdır.
etkiye tepki yasasından ne yapılsa müstahaktır.

sevgilinin terk ettiği gün güneş açması

gerçekten seven kişinin, terk edilmesine rağmen karşı taraf hakkında hiç kötü düşüncesi ya da dileği olmaması durumunda karşılaşılacak olay.

onur bayraktar

saygı ve sevgiyle anılması gereken genç yaşta yaşamını yitirmiş oyuncu.

istisnasız hergün içen adam

eğer ayyaş değilse (ki olacaktır) hayatın feleğinden geçipte acıları alkolle azaltmaya çalışan, sırf bu yüzden de felsefenin kitabını yazmış olan kişi.
rahatça gidip her türlü sorununuzu anlatın, mutlaka çözüm yolları bulacaktır.

kişinin 15 yaşındaki haline vereceği öğüt

kızlara pek güvenme. bırakmayacakmış gibi severler, sevmemiş gibi bırakırlar.

adem ve havva diyalogları

adem : bu yaprakla dışarı çıkamazsın.
havva : sen bana güvenmiyor musun?
adem : sana güveniyorum. dışardakilere güvenmiyorum.
havva : ? !

13 eylül

dünya üzerindeki 'en lanetli' sıfatına uygun olan, pişmanlıklar zincirlemesinin başladığını düşündüğüm tarih.
küresel yas ilan edilmeli.

sevgilisi olup kendine aşık bir erkekle takılmak

elleri kan içinde kalarak, tüm dünya üzerindeki aşk duygusunu en adi şekilde öldürmüş bayanın cinayet stili.
kısa bir süre sonra kız pinpon topuna dönüşür. hangi raket vurursa diğer tarafa doğru bir yönelim oluşur.

sözlük yazarlarının farkına vardığı şeyler

biz güçlendikçe, hayatın daha zor oyunlar çıkararak karşımıza, tüm tecrübelerimizin içine etmesi hakikati.

babayla ilk kez rakı içerken dikkat edilecekler

ne olursa olsun babanızdır sonuçta. o yüzden kendiniz olun yeter.

kütahya gibiyim artık

soğuk ve itici havası göz önüne alındığında bu durumların insan karakterine işlenmesi durumunda ortaya çıkan söz.

kütahya

arka fonda kar varken yürümeyi çok sevdiğim kıbrıs caddesinin bulunduğu il.

kadınlar çiçektir ve

bir gün rengini ve kokusunu kaybedip solmaya mahkumdur.

sevdiği kızın nikahını kıyan nikah memuru

devamında kendi cenaze namazını kendisi kıldıran kamil sıfatına yükselmiş zaat-ı muhterem.

2012 de kıyamet kopacak

bir bakıma yararlı olabilecek teori. buna inanılarak yaşanırsa belki sevenler kavuşur, nasıl olsa dünyanın sonu geliyor diyerek savaşlar sona erer.

sevdiğin kıza hayatım diyen erkek

sevdiği bilinerek söylendiği halde testere serisindeki tüm oyunların oynatılması gereken kobay fare.

hak edene değil de hak etmeyene değer vermek

bir gül uğruna ayağının altında ezilen papatyaları görmemekle eş aptalca hareket.