bugün

(bkz: silent hill)
pro evolution soccer gibi bir efsane oyunu bizlere sunan efsane firma.
(bkz: monami)
metal gear solid serisi, silent hill, winning eleven gibi dünya çapında oynanan oyunlarıyla bilinen şirkettir.
(bkz: http://www.konami.com)
(bkz: http://www.konami-europe.com)
pes serisi boyunca kaçırılan her gol, aleyhte çalınan her penaltı, yerine gitmeyen her pas sonrası ağızdan çıkacak her küfürden bir parça nasiplenecek firma.
silent hill i bizlerle tanıştıran firma.
(bkz: contra)
pes serisini üreten saygıdeğer japon firması.
japonya da we avrupa da pes serisini üreten japon oyun devi. (bkz: contra), (bkz: kensei sacret fist) gibi efsaneleride çıkartan firmadır.
çocuk yaşta (bkz: roberto carlos) un o kadar hızlı koştuğunu bize öğreten (bkz: winning eleven)oyununun yapımcı firması 9 koşuyor 9 *
ea sport firmasından, futbol bakımından daha iyi işler çıkaran "japon" firma.
pes gibi süper ötesi oyunu bizlere sunan japon oyun üreticisidir.
pes ile ilgili olarak '' şu an önümüzdeki 10 yılın teknolojisine sahibiz. ama bunları tek oyunun içine koyarsak diğer senelerde napacağız?'' diyen oyun firması.

boyunuz devrilsin lan.
futbol oyunlarındaki hegamonyası ea sports tarafından kırılmış şirkettir. fifa serisini yakalamak için her sene oyunda bir sürü değişikliğe gidiyorlar fakat daha da dibe düşüyorlar. bu sebeple tekrar bir numara olmaları şimdilik zor gözüküyor.
son iki yıldır pes zevkimin içine sıçan oyun firması, 2008'de de sıçmışlardı 2009'da düzelttiler ama 2011'de sıçtılar 2012'de düzeltmediler daha da fazla sıçtılar üzerine, aq o yamuk kamera açısında ısrar ne.
pes serisini 2009'dan sonra piç eden yayıncı..
oynayamayanların ananin ami konami dediği oyun üreticisi.
bu ne lan fifa mı diyerek oynun köşesine bakıp oyunun adını kontrol etmeme neden olan pes14ü çıkaran bize 1 sene kaybettiricek oyun.
atari oyunu yapımcısı.
death note gibi bir efsanenin yapımcılığını üstlenmiş firma.
sanılanın aksine 1987'den beri futbol oyunu üreten, bir çok ateri oyunlarına imza atmış, bilgisayar, playstation, xbox gibi dünya teknolojilerine oyun üreten, en büyük pazar payını futbol oyunlarından alan japon şirket.
konamına kodumun çekirgeleri. Küfür yemekten hoşlanan oyun şeysi firma.
Oyuncunun kondisyonu düşük ise konami'ye çok küfredilir.

Adamlar çok gerçekçi bence.
Futbol oyunu haricinde yaptigi oyunlarda bir yapaylik sezdigim hala atari oyunu mantigi guttugu dusundugum firma bir ubisoft degildir ama bu firmada oyle dandik bir firma degil kabul.