bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    ilk okuldan beri ogretmenlerin zorla yazdirdigi ve bu zorlama sayesinde haytimizin en kotu yazilarini ortaya cikmasini saglayan ayrica giris gelisme ve sonuctan olusmasi gerektigi aklimiza sokulan yazili metin.
    2 ... max cavelara
  2. 2.
    lisedeyken edebiyat hocamızın 'yazın gittiğiniz yerleri anlatın' diyip sınavını yaptığı ders.

not:bunu yanlış anlayan arkadaşım malatyanın güzelliklerinden ve kayısısından söz etmiştir.*
    2 ... kurabiyecanavari
  3. 3.
    composition'dan dilimize geçmiş bir sözcüktür.

yazın, müzik, resim, heykel, mimari vb. alanlarda genel olarak "düzenleme, düzene sokma" anlamına gelmesinin yanısıra "sözlü ve yazılı anlatımda gerekli kurallara uyarak doğru ve etkili anlatımı oluşturmak "anlamını kazanmıştır.

her ne hikmetse bir türlü bunun yaşama geçirilmesi gereken bir eylem olduğu anlaşılmaz.Herkes kompozisyonu bir tür falan sanır.Hoca ilericiyse, atatürk'ten, muhafazakar ise din büyüklerinden bir örnek koymak ve yazıyı üç paragrafa bölmekle müstesna bir yazı yazıldığı sanılır.
    bunda da öğrenci haklıdır, çünkü eğitimi vermeyi bilmeyen/anlamayan çoğu yetersiz/tembel öğretmen de bunu salt sınava özgü ve bir özdeyiş/atalarsözü sormakla becerdiğini sanır.
    1 ... kiraze
  4. 4.
    aynı zamanda, konservatuvarlarda bulunan bir bölümün adı.
    ... yasak merve
  5. 5.
    (bkz: giriş gelişme sonuç)
    ... sıçtırtma lamasına
  6. 6.
    Her sınavında çoğu öğrencide " girdim, geliştiremedim, sıçtım! " hissini yaratan ders.
    1 ... melenith
  7. 7.
    yıllarca ortaokulda lisede v.s de bizden sadece yazmamız istenilen, ama güzel yazım tekniklerini hiçbir zaman öğretmedikleri ders.
    ... kelly
  8. 8.
    sadece edebiyat derslerinde değil yaşamın tüm alanlarında kulllanılan terim. giyim,sosyallik,organizasyon.... *
    ... lavinya_
  9. 9.
    düzenli yazı.
    1 ... jikase
  10. 10.
    türk dili edebiyatı bölümlerinin birinci sınıfında okutulan ders.
    ... eagle is free