1. 1.
  çoğu tıp fakültesinde uygulana sistemdir.

  zannımca istanbul cerrahpaşa tıp,istanbul tıp ve ankara tıpta eski sistemde (vize,final)devam etmektedir.

  konu ayrımı yoktur klasik yöntemde; bütün konulardan sorumlu tutulursunuz.
  ... tuana
 2. 2.
  komite sisteminde finalsiz geçmek için her tıp fakültesinin puan barajı vardır.örneğin;bu baraj puanı fırat üniversitende 85,gaziantep üniversitesinde ise 70'tir.
  ... at yapragi
 3. 3.
  final haftası final haftası diye ortada dolananlara tip tip bakmaktır.
  1 ... birinin hayati
 4. 4.
  ilk 3 sene lise hayatına devam edermiş gibi yaşamanıza sebep olur, başka fakültelerde geçme notu 50 iken sene sonunda tüm seneden finale girmemek iiçin her sınavdan en az 60 almalı ve ortalamanız 70 olmalıdır.saydığım bu faktörler her sınavı çekilmez hale getirip sinir stress sahibi yapar.yoksa sene sonunda finalden önce boyunuzu aşan notlarla uğraşmak zorunda kalırsınız.
  1 ... dr kelebek
 5. 5.
  bazı fakültelerde * finalsiz geçme notu 85 olduğu için kimse finalsiz geçememektir. babalar gibi finale kasıp 50 almanız gerekmektedir. ayrıca 84 olmaya sahip olmaya rağmen finalde 49 alınsa bile büt e kalınır.
  ... birinin hayati
 6. 6.
  hacettepe tıp'ta da uygulanan sistem. yamulmuyorsam finalsiz geçme gibi bir olay yok. finale girebilmek için ortalamanızın 60 olması gerekiyor ve finali geçmiş olabilmeniz için de finalden en az 50 almanız gerekiyor.
  ... crazymafya
 7. 7.
  her dersin ne kadar sorusu varsa o soru sayısının yarısını doğru cevaplamalısınz. aksi halde yarının altına her düştüğünüzde 1 adet doğrunuz silinir .

  misal;

  anatomiden 20 soru var diyelim. en az 10 soru yapmalısınız ki baraj yemeyesiniz. eğer 8 doğru yaparsanız baraj yersiniz. yapmanız gereken soru sayısından 2 eksik yaptığınızdan netinize -2 puan eklenir ve anatomiden net sayınız 6 'ya düşer. başka bir örnek sadece 5 doğru yaparsanız 5 eksik soru yaptığınızdan netiniz 0 olur. ama 10 doğru 10 yanlış yapmış olsaydınız net sayınız 10 olacaktı.
  ... valtertablet
 8. 8.
  http://galeri12.uludagsoz...mite-sistemi_614520_m.jpg gibi bir durumdur.
  ... abanmakyokbaros
 9. 9.
  Baraj denen uygulama ile insanı zorlayan sistemdir.
  ... opsanabi
 10. 10.
  Barajı ayrı dert geçme notu ayrı dert derslerde işlenen konulara zaten değinmiyorum.ama bir iyi yanı var örneğin anatomiyi iyi yapabiliyorsanız histolojiyi idare edecek kadar en azından eksiye düşmeyecek kadar yapın kurtulun.
  1 ... poorploutos