bugün

türkiye nin en tanınmış cildiye doktorudur. amca bu meslekten çok kuvvetli para kazanmıştır ama hakkıdır o ayrı. kendisine önemli cildiye hastalıkları dışında gidilmemelidir, çünkü muayenesi oldukça kolludur.*
250 milyon muayene ucretine karsilik 2 tane sigile bakmis ,esin yaninda bi de yemek teklifi etmistir kafayi yiyordu az daha. dunya tatlisi adam. verdiginiz para bosa gitmez. derhal iyi olursunuz. espritueldir. "150 bin dolar istemedik ya " der. hakli cikarir kendisini.
asıl adı agop kotoğyan olan, uzun yıllar istanbul üniversitesi cerrahpaşa tıp fakültesi deri hastalıkları kliniğinde hocalık yapmış, bir kolunu küçükken iş makinesine kaptırdığının rivayet edildiği, dermatolojinin duayeni, ermeni asıllı aşmış kişi.
dermatolojinin yaşayan efsanesidir kendisi. komedyenlere taş çıkaracak kadar esprili ve babacandır.
istanbul üniversitesi cerrahpaşa tıp fakültesi mezunu aynı zamanda emekli profesörlerindendir.
hala osmanbeyde muaynanesi çalışmaktadır.
(bkz: hepimiz dolly iz)
muayene ücreti oldukça pahalıdır ancak kendi alanında türkiyenin sayılı isimlerindedir. 3-4 tane doktor gezmek zorunda bırakan bir çeşit alerji kendisi tarafından 1 ayda tedavi edilebilmiştir. diğer doktorlara verilen ücretleri göz önüne alıp kendisinin aldığı paraya gözyummak en doğrusu.
niye bu kadar abartıldığını anlamadığım doktor.
yaklaşık 3 sene önce muayenesine 200 tl bayılmıştım aknelerim nedeniyle. yediklerinle hiç alakası yok, genetik biraz bu, 30 yaşına kadar devam eder, demişti. yazdığı ilaçlar da iyi bir etki görememiştim.
bir çok doktora gittim, en kötüsü ve pahalısı da bu doktordu.
ve evet gerçekten tek kolu yok.
asıl adı agop kotoğyan olan cerrahpaşanın efsane "cildiyeci"lerindendir.
1952'de geçirdiği bi kaza sonucu sağ kolunu kaybettiğinden kolsuz agop olarak bilinir.
41 yıl emek verdiği fakülteden 2004 kasımda emekli olmuştur.
1992 yılında küçük yaşlarda ellerimde başlayan tuhaf rahatsızlıktan dolayı birçok dr.a gitmiştim kimse çözüm bulamadı. (sorun hassas cildimmiş)En son ailem etrafımzıdaki tanıdıklar sayesinde bilgi alarak beni Osmanbey'deki muaynanesine götürmüştü. Hiçbir dr.un başaramadığını o başardı ve iyileştim. ilaçları normal eczanede satılan ilaçlar gibi değildir kendi yazmış olduğu reçeteler sayesinde eczanelerin hazırladığı özel ilaçlardır. Reçetenizi kaybetmeyinnn. Artık yıllar sonra arkadaşlarımı bile yönlendirdim ve çok memnun kaldırlar. Mükemmel insan mükemmel beyin...
koyu fenerbahçelidir. 2 yıl önce osmanbey'deki muaynanesinde 500 tl'ye hizmet vermekteydi.
abimin bugün gideceği doktor. herkes adam hakkında cildiyeci diyor ama abim diş için gidiyor. kafam karıştı. sorduğumda da ''her şeyden anlıyo herif'' dedi.
Alemin en pahalı muayenesini yapan, ama işinde uzman doktor.
Ergenlik donemimde elimize gecirdigimiz bir recetesi ile uc benim ve iki arkadasimin sivilce sikintisini bir ay icinde cozmustur. Diger yandan yillar sonra mantar sandigim bir problemime bu kez muaynesine gitmeme ragmen derman olamamistir.
o kadar parayı ben de alsam ben de espritüel ve babacan olurum.
evine hırsız girmiş, 1 trilyonluk ziynet eşyası çalınmış.

http://www.ntv.com.tr/tur...ar,e4hRhQBtTU-nMd1wYY05PQ
Seneler önce gittiğim, çok tatlı doktordur.

Majistral reçete verir, çok tecrübeli ve bilgilidir.
Kendisine 5 ve 12 yaş aralığında birkaç kez gitmek zorunda bırakıldığım için aileme hala kızgın olma sebebi doktorumsudur.

Mesleğini yaptığı süre boyunca gördüğü caselere uygun krem karışımları yapıştırıp, muayene ücretlerini saçma sapan fiyatlara çekerek, işini tamamen ticarete dökmüş kişidir. Bunların kaymağını yemekten de başka bir çalışma yapmaya fırsat bulmuş mudur bilemedim ama adam iyi kazandı. Cerrahpaşa'ya gidip, herhangi bir cildiye doktorundan randevu alıp yüzde 10'dan daha az masraf yapılabilir diye düşünüyorum. Belki de insanların yaralarına 500 lira sıkışıyordur tabii kim bilir... o zaman daha etkili oluyordur.

Kendisine saç sorunum sebebiyle iradem dışında birkaç kere gitmiş bulundum, "bulamaç"larını kullandım ve belirttiği zamanlarda da kontrollerine gittim. Her seferinde kucağına alıp seviyor, ilgi falan şahane. Kontrollerde herhangi bir sonuç alınmadığını fark ettikçe, farklı zaman dilimlerinde, "9 yaşında düzelir", "12 yaşında düzelir", "15 yaşında düzelir" gibi birtakım zaman belirteçleri kullandı. En son noktada da bana ve aileme aşkın gücünden bahsetti, bazı hastalarım aşık olunca bir anda düzeldi gibi abuk cümlelerle. 12 yaştan sonra 15 yaşla ergenlik dönemine geçiş, kadın-erkek ilişkileri vs çağrışım yaptı sanırım. 15 yaşında tekrar getirin ama aşık olursa da düzelebilir modunda bir şeyler bir şeylerdi. Şimdi de 30 yaşındayım ve hiç aşık olmadım (çocukluğuma inecek olursak, doğal doğum kontrol yöntemi olarak agop'u gösterebiliriz*), başka hiçbir tedaviyi de kabul etmedim her yer kendilerinin öğrencisiyle dolu olunca ama adamın sadece evinden 1.5 milyon lira çıkmış. Böyle saçma sapan cümleler duymak için para dökemeyecek çaresiz enayi mi yok işte. (bkz: anam babam)
79 yaşında vefat etmiş.

http://www.posta.com.tr/e...t&utm_campaign=gundem
güncel Önemli Başlıklar