Askerde hayat kurtarıcıdır.
görsel
Fakir bir insan olduğum için kitap okuma arzumu pdf ile doyururum.
Şu aralar çoğalan bir modayla insanların metro faaliyeti haline geldi.
Bazen bir hastalık bile olabilir. Onu da okuyayım , bunu da okuyayım. ''Hepsini bilmek istiyorum hepsini!'' cümlesiyle insanları asosyal yapar.
bu roman okumakla eşdeğer değildir diyen arkadaşa ve onun üzerinden böyle düşünen herkese bir soru sormak istiyorum.
ne okuyalım?
yok yani roman okumayalım, metin hara gibi sikimsonik kişilerin yazıklarını zaten okumuyoruz. prensip gereği çay muhabbetinin veya elifin emaresi varsa okumuyorum.

ne okuyalım?
yani şimdi ahmet ümitin istanbul hatırası, kukla gibi kitapları, elif şafağın aşk, baba piç gibi kitapları, ve dağlar yankılandı, uçurtma avcısı tarzı kitaplar vs hep roman.
yani kişisel gelişim kitapları okumam.

ne okuyacak olum bu insanlar?
havalarin bozuk olmasinindan dolayi su siralar en sevdigim eylem. kendi ic dünyama dalip yeni yeni insanlarla tanismak cok hosuma gidiyor. bilmiyorum sizde de oluyor mu ama ben kitap okurken bir yandan da yazarla sohbet ediyormusum gibi yani yazarla ahbapmisiz gibi kimseye anlatmadiklarini kitap vesilesiye bana anlattigini düsünürüm
malesef e-kitap okuyorum o yuzden su ince kitaplar tercihim.
su an okunan kitap: emrah serbest-erken kaybedenler
bir sonraki okunacak kitap: adam phillips - Tekeşlilik ya da Öpüşme, Gıdıklanma ve Sıkılma Üzerine. genüz karar vermedim.
Boş iş. Hiçbir s.kime yaramaz. Evet.
şüphesiz realizme gönül verip okuyonlar insaf sarrafı olurlar efendim.
Fazlası zarar, ruh hastası oluyorsun.
aslında kitabın neredeyse filmden bir farkı yok. siz kitabı okumaya başlayınca, otomatik olarak beyniniz o okuduğunuz şeyleri canlandırdığı için, o kitaba film gibi devam edersiniz. bide bakmışsınız sayfalar okumuşsunuz. okuyun okutturun. gerçekten çok faydalı ve güzel.
film izlemekten çok daha güzel olan eylem.
insanın kendini geliştirmesinde en büyük rolü oynayan eylemdir. insanlara yeni ufuklar açar, olaylara farklı bir bakış açısıyla bakmamızı sağlar. bir nebi hayal dünyasına yolculuğa çıkmaktır. türlü kahramanların içine girerek kendimizi bir anda bir savaş alanında yahut baloda güzel bir bayan veya centilmen bir beyle dans ederken bulabiliriz. kısacası kitap okumak insanın kendine yatırım yapması ve kendi benliğinin oluşturduğu hayal dünyasına tek kişilik biletle yolculuğa çıkmaktır.
boş insan işi.
kitaplar çoğu zaman insanlardan daha iyi dost olduğunu düşünürsek herkesin yapması gereken bir olgu.
beceremediğim eylem. yardımcı olmak isteyenler yazabilir.
zaman kaybı hede.
mallıktır. zamanını böyle boşa harcayanın aq. aynen.
Malesef ki çok fazla abartılıyor.

Arkadaşlar zaten kitap okumak çok insani ve olması gereken bir şey. Hayatımızı sürdürebilmek yeni şeyler öğrenip yaşam kalitemizi arttırmak için kitap okumaya ihtiyaç duyarız. Neden bunu ekstra bir meziyetmiş gibi gösteriyorsunuz. Yok efendim metroda iki tane kitap okuyan görseniz fotoğraflar çekiliyor yok efendim dünyayı bu kitap okuyan minnoş amca yönetsin falan. Olması gereken/zaruri ihtiyaçlarımızdan biridir.
eger dogru kitap bulunmussa cok guzel vskit gecirebilir. kelime haznesini cok cok gelistirir. bazen kendi kendime diyorum keske daha fazla okusam diye.
Memlekette pek kitap okunmadığı için okuyanları görenler önce şaşırıyor sonra kendine geliyor daha sonrA atağa geçip alay edip aşağılıyor.okuyanada okumayandan karışılmamalı.
Son günlerde çok sardım her gece 1 saat okuyorum.
Dil bilginizi, cümle kurma yeteneğinizi geliştirir. Hayal dünyanızı genişletir. Kendinize uygun bir tür bulup başlamanızı öneririm.
Farklı dünyaları aynı hayatta yaşamak gibi bir serüvenin içine sürükler sizi.
enformasyon çağında tarihin diğer tüm dönemlerinden daha az olan eylemdir. enformasyon teknolojilerindeki artışla birlikte okuma araçlarının türleri çoğalmasına rağmen genel olarak okumanın azaldığından kuşku duymak hiç de sebepsiz değildir.
Klasikleri okuduktan sonra diğer kitapların çok hafif geldiği eylem. Klasikleri mutlaka okuyun derim. Bir keresinde bir klasik sonrasi canan tanın kitabını elime aldığımda ne kadar hızlı okuduğumu farkettim. Aslında bu şey gibi; ayağına taş bağlayıp koştuktan sonra taşı çıkarmak gibi. Aynen böyle. Anlamayi hızlandırıyor.
Vayy be bir dönem ne okurdum. Bu aralar vakit bulamadığım ama çok özlediğim şeydir kitap okumak.