bugün

entry'ler (76)

uludağ sözlük aşık atışması

Yatın gari saat geç oldu
Uykusuz gözler soldu
Sözlüğün de tadı kaçtı
işin vakti yaklasti.

ayı saldırdığında yapılacaklar

Bence saldırı anında pek yapılacak birşey yok. Son bir çare olarak en iyi yapılabilecek sey, varsa elinizde bir bıçak ayının gözüne odaklanıp saplamak olduğunu dusunuyorum. Ekşi sözlükten bir yazar bu durumla birkaç defa karşılaşıp, nasıl hayatta kaldığını anlatmıştı. Aslında bence böyle durumlar için teorik bilgiden çok, pratik edilmiş bilgiler daha kıymetli. Kendisi bir defasında ayının önüne çantasını atarak onun ilgisini çantaya çekme yolunu denemiş ve başarmış. Bir defasında uzaktan gördüğü bir ayıyı eline bıçak alarak beklemis. Planı, gelirse gözüne saplamakmis. Ancak ayı saldırmayıp geri dönmüş. Başka bir olayda başka bir yazar ise çadıra saldıran ayidan, dışarıya attiklari yüksek sesli maytaplarla kurtulmus. Üstelik bu maytaplarin en ucuz ve etkili bir yol olduğunu belirtmiş. Saldırı anı için değil belki ama uzakta görüldüğünde; eğer kamptaysaniz ve imkan varsa (tüm canlıların ateşten korktuğu dusunulur) büyük bir ateş yakıp, mümkün mertebe heybetli ve güçlü görünmeye çalışın.

düz saç

Kendilerine yıka-cik saç dediğim saç tipi. Kıvırcık sacta, düz saçta ayrı ayrı güzeldir. Sanırım en kötüsü yarısı düz, yarısı dalgalı olan saç modelidir. Hiçbir zaman yıkayıp çıkamadığım bir saç tipim var. Karmaşıklığı gidermek için ya dalgalilari düzleştiriyorum, ya da duzleri maşayla dalgalandiriyorum.

sevgilisinin getirdiği güllerle reçel yapan kız

Recel yapmak için buket olması lazim. Buketlere parfüm sıkıyorlar. Hatta bazen sim falan dokuyorlar. Reçel olmaz ondan.

evin kimse beni sevmiyor ya diye trip atan ergeni

Koşarak kendini yatağa atar ve bir koluyla yatagi yumruklarken, ayaklariyla da yatağa darbeler vurur.
Hayat onlar için gerçekten çok zor...

yobaz trolllerin sözlük seviyesini düşürmesi

Yobaz ve troll kelimesini bir arada görünce üstüne alinip, damlayanlar olmuş. En azından ne olduğunuzu iyi biliyorsunuz.

yalnızlık

Bağımlılık yapar.

gece 2 de ne yapıyorsun mesajı atan kızın amacı

Aklıma yalnız ve ayı karikatürlerini getiren yorumlara sahip başlık. Bence büyük olasilikla uyuyamamıştır ve sizin de genelde geç yattiginizi biliyordur.

yazarların keşke kankam olsa dediği ünlüler

Yılmaz aslantürk. Çok mütevazi ve bilgili bir insan olduğunu düşünüyorum.

aşk

ilk görüşte aşk diye birşey var. insan ruh ikizini, hep hayatında varmis gibi hissettiği insanı ilk gördüğünde garip bir şekilde hissediyor.

bankadan ilk defa kredi çekeceklere tavsiyeler

Bir sürü kağıda imza atiyorsun. Sayfalarca kağıda. Tek tek okuyamadan, neyi kabul ettiğini bilmeden. Sonra birde sana sormadan üzerine kart çıkarıp gönderiyorlar. iptal için ugrasiyorsun. Zor yani bilin.

burçlara inanmamak

izlediğim bir programda burçların zamanlarının kaydığı, şuan verilen burç tarih aralıklarının artık doğru olmadığı anlatılmıştı. Ondan sonra biraz şüpheli yaklaşsam da hala inanıyorum. Belki de hayatımıza biraz renk katıyor burçlar. Maksat muhabbet.

kadın olduğu için ayrıcalık bekleyen tip

Ayrıcalık beklemek çok lüks olur bu ülkede. insan gibi davranım yeter. Centilmenlik falan çok sonra gelecek seyler.

insan ne zaman olgunlaşır

Kendi ayaklarının üstünde durmayi öğrendiğinde.

survivor denilince ilk aklınıza gelenler

Acun ve kanalı. O yüzden izlemiyorum. ilgimi de çekmiyor. Açıkçası böyle deli gibi izlenmesini, sayfalarca yorumlanmasını da anlayamıyorum.

bir geçiştirme cümlesi yaz

Hayırlısı favorim. Bunun dışında olur gider takma, gün doğmadan neler doğar, sabah olan hayır ola vs

kitap okumak

Klasikleri okuduktan sonra diğer kitapların çok hafif geldiği eylem. Klasikleri mutlaka okuyun derim. Bir keresinde bir klasik sonrasi canan tanın kitabını elime aldığımda ne kadar hızlı okuduğumu farkettim. Aslında bu şey gibi; ayağına taş bağlayıp koştuktan sonra taşı çıkarmak gibi. Aynen böyle. Anlamayi hızlandırıyor.
Vayy be bir dönem ne okurdum. Bu aralar vakit bulamadığım ama çok özlediğim şeydir kitap okumak.

cahille tartışmak

Cahille girme münakaşaya. Ya sınırını zıplatır tavana, yada yazık olur adabına.
Mevlana.

gayların çoğunlukla chp li olması

En son kerimcan durmaz rengini belli etmişti. O yüzden yanlış önerme.

hayatta adi ve şerefsizlerin hep kazanması

insanların kendilerinin sebep olduğu, yine kendilerinin sikayetlendigi durum. Bu ortamda hep doğru olanı yapmaya çalışmak çok zor ama sonuç huzur verici.